Μασονία - ποια είναι η αλήθεια;

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Και προφανως απο τη στιγμη που υπαρχει αυστηρη ιεραρχικη δομη βασει βαθμων,αναγκαστικα τοτε θα απουσιαζει ενας δημοκρατικος τροπος λειτουργιας,κι οπωσδηποτε δεν χωρουν μεσα εκει η αμφισβητηση και ο κριτικος τροπος σκεψης,παρα μοναχα η τυφλη υποταγη.
Μαλλον προκειται για ενα θρησκευτικοπολιτικο ολοκληρωτικο,απολυταρχικο μορφωμα το οποιο εξυπηρετει τα συμφεροντα της ολιγαρχιας και του πολυ μεγαλου ξενου κεφαλαιου κι απο κει θα συντηρειται και οικονομικα,κι οποιοσδηποτε εντασσεται μεσα εκει θα λειτουργει σαν εξυπηρετητης των δικων τους συμφεροντων.Κι απο κει μεσα ανα καιρους ξεπηδουν διαφορες χουντες και δικτακτοριες.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Είναι ενδιαφέρον ότι η Εκκλησία της Ελλάδας έχει κατατάξει τις Μασονικές Στοές στον κατάλογο των αιρέσεων. Προφανώς η επίσημη Εκκλησία βλέπει εκκλησιαστικό ανταγωνισμό με τις Στοές, που ναι μεν λειτουργούν περίπου ως εκκλησίες όπου συναθροίζονται άνθρωποι που επιδιώκουν κοινούς σκοπούς, όμως περισσότερο οικονομικούς παρά θρησκευτικούς ή μεταφυσικούς. Όπως δηλαδή και η επίσημη Εκκλησία!

Σημειωτέον ότι κατά καιρούς έχουν υπηρετήσει τις τεκτονικές Στοές εκτός από γνωστοί πολιτικοί (και πρωθυπουργοί), ακόμα και Μητροπολίτες και Πατριάρχες.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ έχω την εξής απορία, διότι δε βλέπω καμία φανερότητα, όπως λεει ο Γιατρός, ειδικά σχετικά με τα κίνητρα συμμετοχής σε κάτι τέτοιο, είτε τα πραγματικά είτε τα φαινομενικά:

Γιατρέ και Ιοκάστη, απο που αντλείτε τις πληροφορίες σας?
Μπορεί κάποιος να ενημερωθεί πληροφοριακά για το τι ειναι η Μασονία?
Γιατι δεν δέχονται άθεους?

Εννοώ, πως βρήκατε πληροφορίες για αυτά?
Έχετε φίλους? Γνωστούς? που σας έχουν πει πως λειτουργεί η οργάνωση αυτή?

Ρωτώ με ειλικρινή απορία!

Επίσης ψοφάω για μια γνώμη απο το Αρίστο στο θέμα αυτό! :D
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Εγώ σου είπα: ένας γνωστός μου, για την ακρίβεια ο πατέρας ενός φίλου μου ήταν μασόνος. Λέω ήταν διότι πέθανε πριν από 2 βδομάδες. Ήρθαν και μιλήσανε και κάτι τύποι από την στοά στην κηδεία (οι παπάδες δεν είδα να είχαν αντίρρηση). Τι καλό μέλος της κοινωνίας που ήτανε, η προσφορά του, η πίστη του στις ιδέες του κλπ. Επειδή ήξερα την οικογένεια και είχα μιλήσει μαζί του σου για το θέμα σου λέω ότι είπε ότι άμα θέλω να πάω και θα με κάνει μέλος. Ε του είπα πως είμαι αριστερός και άθεος, έπαθε δυό εγκεφαλικά (που λέει ο λόγος) του είπα "σιγά και ο Παναγιώτης (ο γιός του και φίλος μου) είναι άθεος" μου λέει "μη μου πεις πως είναι και κουμμουνιστής; (sic)" του είπα "όχι χαλάρωσε" και έτσι δεν έγινα μασόνος.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Ε κι εγώ έχω γνωρίσει 1-2 άντρες και 1 γυναίκα (που είναι σε μια αντίστοιχη οργάνωση που δέχονται και γυναίκες). Δεν δέχονται άθεους γιατί στην ιδεολογία της οργάνωσης συμπεριλαμβάνεται κι η πίστη σε ένα ανώτερο ον, είναι στους κανόνες τους και το θεωρούν σημαντικό για κάποιο λόγο. Τώρα για τα κίνητρα, δεν ξέρω. Φαντάζομαι πως θεωρούν ότι τους δίνει κύρος και αποκτούν τη βοήθεια της στοάς σε ό,τι χρειαστούν. Επίσης μου έχουν πει ότι προσπαθούν να κάνουν κάτι καλό για την κοινωνία. Για την γυναίκα πχ ξέρω ότι έχει βοηθήσει πολύ κόσμο γενικά και πολλά παιδιά να σπουδάσουν, έχει πολλά λεφτά όμως και δεν ξέρω κατά πόσο είναι προσωπική πρωτοβουλία και κατά πόσο συνδέεται με την οργάνωση. Δεν είναι κι οι πιο σαφείς άνθρωποι που έχω γνωρίσει πάντως, απαντάνε λίγο αόριστα συνήθως. Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες ;)
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστώ! :)
γιατρέ LOL!
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

Moυ είπαν ότι στα μέλη ανήκαν οι Τζ. Μπους Τζ., ο Μπιλ Γκέιτς, ένας πάπας (δεν θυμάμαι ποιος) και κάποιοι Έλληνες πρωθυπουργοί.

Γενικώς δεν πολυπιστεύω σε αυτά που ακούω και ούτε μπαίνω στη διαδικασία να τα ερευνήσω.

Πάντως αν το σκεφτείς με πιθανότητες και λογική, θα ήταν πολύ πιθανό να υπήρχε ένα τέτοιο μόρφωμα, που:
-στην καλύτερη περίπτωση είναι μια κλίκα πλουσίων, που αλληλοϋποστηρίζονται και οργανώνουν και κανένα όργιο άμα λάχει,
-και στη χειρότερη περίπτωση είναι ένας inner cirle φραγκάτων, που προωθούν τον παγκόσμιο σοσιαλισμό για να εξοντώσουν τους επίδοξους ανταγωνιστές τους, επηρεάζοντας ή και καθορίζοντας κυβερνήσεις.
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ

Διαγράφτηκε μια εκτός θέματος δημοσίευση. Παρακαλώ να μένετε στο θέμα.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρωτιέμαι

αφου ο Ρίκτορ πιθανολογεί οτι πίσω απο την μασονία κρύβεται στη χειρότερη περίπτωση μια σοσιαλιστική συνωμοσία θα ήθελα να ρωτήσω δυο βασικά πραγματάκια:

1) που βρίσκουμε περισσότερες πληροφορίες για αυτή τη μασονική σοσιαλιστική συνωμοσία, ποια ή ατζέντα της, ποιοι οι παγκόσμιοι στόχοι της, ποιοι οι αρχηγοί κτλ κτλ

2) αν παρουμε το 1 σαν δεδομένο, αραγε αυτό που λέμε "νεα τάξη" , και αναφέρεται στην αντίστοιχη συνωμοσία των καπιταλιστών και ισχυρών του κόσμου, τι ακριβώς ειναι και με ποιά οργάνωση σχετίζεται αν οχι με τους μασώνους σε τοπικό επίπεδο.

Ειναι άραγε η ίδια συνωμοσία και τυχαίνει να την αναλύουμε με διαφορετικό τρόπο πολιτικά εγώ κι ο Ρικτορ, ή απλά υπάρχουν πολλές συνωμοσίες ?

Χρειάζομαι επιγόντως τα φώτα σας
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

Σίρουρα θα υπάρχουν αρκετές συνομοσίες. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή την περίοδο υπερτερεί αυτή που προωθεί τον σοσιαλισμό.

Αν οι ισχυροί του πλανήτη, υποστήριζαν όντως την ελεύθερη οικονομία και αγορά και ήταν τόσο πανούργοι όπως υποστηρίζουν κάποιοι, κόμματα όπως ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ δεν θα υπήρχαν ούτε για μια εβδομάδα.

Ο Σοσιαλισμός είναι ένα καλό όπλο στα χέρια των διεφθαρμένων. Τώρα δεν ξέρω αν οι μασώνοι επιτελούν αυτό το έργο.
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Rictor έγραψε:Σίρουρα θα υπάρχουν αρκετές συνομοσίες. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή την περίοδο υπερτερεί αυτή που προωθεί τον σοσιαλισμό.
Ακριβώς αυτό. Παρακολουθούμε την ραγδαία άνοδο των αριστερών πολιτικών δυνάμεων ανά τον κόσμο υπό την προστασία μασονικών στοών. Τσάβες και Ολάντ και Μοράλες και Τσίπρας (γνωστοί μασόνοι όλοι τους). Τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι και ο Πούτιν (άλλος αρχιτέτοιος) σκέπτεται την επαναφορά των Σοβιέτ.
Rictor έγραψε:Αν οι ισχυροί του πλανήτη, υποστήριζαν όντως την ελεύθερη οικονομία και αγορά και ήταν τόσο πανούργοι όπως υποστηρίζουν κάποιοι, κόμματα όπως ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ δεν θα υπήρχαν ούτε για μια εβδομάδα.
Οι ισχυροί του πλανήτου Γη είναι προφανώς μυστικοί πράκτορες του παγκοσμίου μαρξιστικού κινήματος...
Rictor έγραψε:Ο Σοσιαλισμός είναι ένα καλό όπλο στα χέρια των διεφθαρμένων.
Τρανό παράδειγμα ο Άκης...
Rictor έγραψε:Τώρα δεν ξέρω αν οι μασώνοι επιτελούν αυτό το έργο.
Ευτυχώς όλα τα άλλα τα γνώριζες και μας διεφώτισες...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

On a du trollisme libéral là-bas. (Για να τιμήσωμε και τον Ροβεσπιέρο)

Στο θέμα μας: Οργάνωση μασονικής στοάς (ή κατ' άλλους κανονική μασονική στοά) υπήρξε και η Φιλική Εταιρεία των Ξάνθου, Σκουφά και Τσακάλωφ. (Tώρα που το σκέφτομαι, επίθετα που τελειώνουν σε -ωφ, είναι κατ' εξοχήν ύποπτα).
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Νιοστό θέμα που γίνεται απόπειρα να πολιτικοποιηθεί.

Συμφωνώ με τον truleysi. Η Φιλική Εταιρεία ήταν στην ουσία της μασονική στοά αν και με αυστηρά χριστιανικό χαρακτήρα. Ήταν πολύ της μόδας μετά τη Γαλλική επανάσταση. Αυτό το ξεχνάνε όσοι καταδικάζουν τη μασονία έτσι γενικά και αόριστα αλλά χαίρονται για την ύπαρξη της Φιλικής Εταιρείας.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Ρικτορ :facepalm:

Αναρχε :lol: :lol:

Ευθύμη έχει ξανασυζητηθεί? links?

γιατι δε λες κατι να μάθουμε και όσοι δεν ξέρουμε για τη Μασονία?

Προσωπικά γνώριζα οτι οι φιλικοί ήσαντο μασόνοι. τι σημαίνει όμως αυτό?
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Leo21 έγραψε:Προσωπικά γνώριζα οτι οι φιλικοί ήσαντο μασόνοι. τι σημαίνει όμως αυτό?
Ε, πώς; Δεν μπορεί Έλληνες ήρωες να είναι κακοί μασόνοι... Αυτοί, όπως και οι υπουργοί και πρωθυπουργοί μας που ψηφίζουμε, είναι μεν μασόνοι αλλά ανήκουν στην καλή συνομοταξία των μασόνων, οι οποίοι ως γνωστόν φροντίζουν και εργάζονται ανιδιοτελώς δια το καλόν του ελληνισμού.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

:D χεχ

και τότε αν δεν ειναι αυτοί οι κακοί, ποιοί ειναι αυτοί που ειναι προσκείμενοι στη διεθνή σοσσιαλιστική συνωμοσία που φέραν το υπερλαμπρο και υπερένδοξο έθνος μας σε αυτό το κατάντημα?

:lol:
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Μία απολαυστική ερώτηση του Αρβανίτη-Αβράμη της ΧΑ για τους μασόνους. Η φρασεολογία θυμίζει το Φιλιππίδη στο Λούφα και Παραλλαγή (Αν/χης Κατσάμπελας)

Αριθμός: 9085
Τύπος: Ερώτηση
Σύνοδος/Περίοδος: Α' ΙΕ΄ ΠΕΡΙΟΔΟΣ (ΠΡΟΕΔΡΕΥΟΜΕΝΗΣ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ)
Θέμα: Παρέλαση ελευθεροτεκτόνων κατά τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου (25-3-2013)
Κόμμα: ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
Ημερομηνία: 02/04/2013
Ημ. τελευτ. τροποπ.: 29/05/2013 [ενημερώθηκε]
Καταθέτων: Αρβανίτης - Αβράμης Κωνσταντίνου Μιχαήλ
Υπουργός: Στυλιανίδης Ευριπίδης (Υπουργός Εσωτερικών)

Περίληψη ερώτησης
«Κατά την ως άνω ιερή για το Ελληνικό Έθνος ημερομηνία [25η Μαρτίου], αλλά και για την Ορθοδοξία μας -γιατί δεν πρέπει να ξεχνούμε το ματωμένο ράσο των Ελλήνων κληρικών, που προσέφεραν στον Εθνικοαπελευθερωτικό μας Αγώνα τα μέγιστα- συνέβη για πρώτη φορά [...] ένα γεγονός βάναυσου προσβολής της ιερότητας της ημέρας αλλά και των Ελλήνων Ορθοδόξων γενικότερα»: Στο Νέο Ηράκλειο Αττικής παρέλασαν με στολή που έφερε μασονικά σύμβολα μέλη της Στοάς Διόνυσος αρ.111 της Grande Oriente Universal Greece με επικεφαλής τον πρόεδρο της ομάδας μπάσκετ του Παγκρατίου.

«Πώς είναι δυνατό να παρελαύνουν τα παραρτήματα των εχθρών του Ελληνισμού και της Ορθοδοξίας κατά την εθνική μας εορτή βεβηλώνοντας ξεδιάντροπα την ιερότητα της ημέρας με την άδεια των αρμόδιων Ελληνικών Αρχών;»

1. Γνώριζε το Υπ. Εσωτερικών ότι θα παρελάσουν οι Μασόνοι;
2. Ποια αρχή έδωσε την άδεια να παρελάσουν; «Ή μήπως έλαβαν την άδεια από τον… Μέγα Αρχιτέκτονα του Σύμπαντος;»

Περίληψη απάντησης
Έχουμε ζητήσει στοιχεία από την Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής και το Δήμο Αθηναίων. Θα σας ενημερώσουμε όταν έχουμε στοιχεία.

Προηγούμενο update 13 Μαΐου 2013

Περίληψη απάντησης Δ. Ηρακλείου Αττικής
Στην παρέλαση του Δ. Ηρακλείου Αττικής δεν παρέλασε καμία ομάδα ή μεμονωμένο άτομο το οποίο εκπροσωπούσε οποιαδήποτε Μασονική Στοά. Όλη η εκδήλωση βιντεοσκοπήθηκε και είναι αναρτημένη στο διαδίκτυο στη διεύθυνση http://www.iraklio.gr/default.asp?static=101&id=3316.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tasos_didymoteicho την 07 Ιουν 2013 10:13, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Λόγος: ολοκλήρωση απάντησης
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Ω ρε με τι μαλακιες ασχολουνται στη Βουλη..Και γι΄αυτό παμε κατα διαολου!
Ειδικα αυτό με τον Μεγα αρχιτεκτων!!!ΧΑΧΑΧΑ!
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
aqyn
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010 00:32
Όνομα Ιστότοπου: -

csar έγραψε:«Πώς είναι δυνατό να παρελαύνουν τα παραρτήματα των εχθρών του Ελληνισμού και της Ορθοδοξίας κατά την εθνική μας εορτή βεβηλώνοντας ξεδιάντροπα την ιερότητα της ημέρας με την άδεια των αρμόδιων Ελληνικών Αρχών;»
Πώς είναι δυνατόν να επιτίθεσαι στους μασόνους και να ανακηρύττεις τον εαυτό σου υπέρμαχο του ελληνισμού και τις ορθοδοξίας, όταν δεν ξέρεις τίποτε, ούτε για τους μασόνους, ούτε για τον ελληνισμό, ούτε για την ορθοδοξία;
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

stelios8 έγραψε:Ω ρε με τι μαλακιες ασχολουνται στη Βουλη
Off Topic
Είμαι σίγουρους ότι οι υπάλληλοι που πρωτοκολούν τις ερωτήσεις, τις βγάζουν φωτοτυπία και μετά πηγαίνουν για καφέ, τις διαβάζουν και γελάνει. Ειδικά οι του ΛΑΟΣ (παλιότερα) και τώρα της ΧΑ και κάτι άλλοι τύπου Νικολόπουλου έχουν φοβερές ατάκες στις ερωτήσεις τους.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Απάντηση