Ποια από τις 3 μονοθεϊστικές θρησκείες αντιπαθείτε the most?

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους

Ποια από τις 3 μονοθεϊστικές θρησκείες αντιπαθείτε περισσότερο?

Χριστιανισμός
10
24%
Ισλάμ
15
36%
Εβραϊσμός
1
2%
Δεν καταλαβαίνω το νόημα του poll αυτού
16
38%
 
Σύνολο ψήφων: 42
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Lacidar:
αι καθώς πληθαίνουν όσοι χρησιμοποιούν τη δυνατότητα που τους έδωσα να ψηφίσουν χωρίς να ψηφίσουν, θα ρωτήσω:

ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΨΑΓΜΕΝΟ ΝΟΗΜΑ?
:text-+1:
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Άλλο το ψαγμένο νόημα, άλλο το ότι για μένα το poll αυτό δεν έχει κανένα νόημα (ψαγμένο ή μη). Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να επιτύχεις με το συγκεκριμένο θέμα. Εκτός αν προοριζόταν για χιούμορ, οπότε να το μετακινήσω στον κατάλληλο χώρο...
It is by will alone I set my mind in motion.
Lacidar
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 30 Αύγ 2010 11:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Η αντιπάθεια που τρέφουμε για το μονοθεϊσμό δεν ανήκει στις συζητήσεις περι θρησκειών, αλλά στο Χιούμορ??!?!?! Άσε που δε νομίζω να υπάρχει θέμα για το μονοθεϊσμό γενικά.

Τέλος πάντων, όπως είπες, δε μπορείς να καταλάβεις τι προσπαθώ να επιτύχω με το Poll αυτό. Ίσως γιατι ΑΝ υπάρχει σκοπός, δεν είναι συγκεκριμένος ή επειδή δεν προσπαθώ να πετύχω κάτι [οπως και δεν προσπαθώ να πετύχω κάτι συζητώντας για τους Rockfellers]

Εγώ έβλεπα πολλά θριλλερ και splatter μικρός. Και μου έλεγε ο πατέρας μου : "Τι τα βλέπεις αυτά τα πράγματα ρε παιδί μου, τι νόημα έχουν, τι σου προσφέρουν?"

Το νόημα του poll είναι η ερώτηση του Poll , τα αποτελέσματα του Poll και η συζήτηση που προκύπτει, ακόμα και αυτή η συζήτηση για το αν έχει νόημα το Poll/thread αυτό, εντάσσεται στο νόημα και τους κρυφούς μου σκοπούς σχετικά με το άνοιγμά του.

Αν εσύ τώρα δε βρίσκεις νόημα [ψαγμένο ή μη] , δε σημαίνει οτι δεν υπάρχει, ούτε οτι πρέπει να μετακινήσεις το θέμα στο χιούμορ :)
kmellos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 15:46
Όνομα Ιστότοπου: -

Επίσης τεμπελόσκυλο διάβασε αυτό το βιβλίο για να καταλάβεις οτι απο όλα μαθαίνει κάτι.
Ο σκοπός είναι άχρηστος. Στο ταξίδι και όχι στην Ιθάκη, ο Οδυσσέας έβγαλε τα καλύτερα γούστα.
"Και τι γίνεται με τους επίγειους θεούς-άρχοντες; Αυτοί βλέπεις δεν είνα απλά μια ιδέα, έχουν ύλη και είναι μπροστά σου,
δεν μπορείς να πεις απλά οτι δεν πιστεύεις."
-Kαταναλώστε έξυπνα, αν δεν γίνεται καθόλου
-Razastarr.. τι να λεμε..
Άβαταρ μέλους
Nemertes
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 08 Αύγ 2010 11:29
Όνομα Ιστότοπου: η Νημερτής
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Lacidar έγραψε: Nemertes, χιούμορ? θες να πεις οτι αυτό που είπες είναι 100% χιούμορ και καθόλου βάσιμο?
Θέλω να πω ότι στην περίπτωση που είναι μια βάσιμη θεωρία, πχ οι εβραίοι μετέτρεψαν τον χριστό σε υιο του θεού με μια απλή ψηφοφορία, επίσης θυμάμαι τον παππού μου να μου λέει για το κέντρο της Σιών και των εβραίων -μια πόλη της αμερικής όλο την ξεχνάω-, άρα εφόσον οι εβραίοι μας κυβερνούν, και εφόσον θα έπρεπε να επιλέξω θρησκεία, θα ήθελα να είμαι εβραιοπούλα. Αν δεν ισχύει από την άλλη, κάντε με οτι θέλετε. Μπορώ να κατακτήσω τον κόσμο και χωρίς νταβάδες...
Έχετε κάθε δικαίωμα να προσκυνάτε την παναγία, να δοξολογείτε τον χριστό και να περιμένετε… Εμπρός λοιπόν πέστε στα γόνατα, συρθείτε στα πατώματα… Ίσως εσάς σας ακούσουν, γιατί φαίνεται οι άλλοι δεν έκαναν αρκετές μετάνοιες…

Τελικά είμαι πολύ περήφανη για άλλη μια φορά. Δεν ξέρω τι κάνει ο δικός μου θεός, αλλά τουλάχιστον, δεν είναι ζήτουλας…
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

Τεμπελόσκυλο έγραψε:Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να επιτύχεις με το συγκεκριμένο θέμα.
Ρίξε μια ματιά στα αποτελέσματα της ψηφοφορίας:

Ισλάμ 34%
Χριστιανισμός 21%
Εβραϊσμός 3%

Οι άθεοι του φόρουμ δεν είναι εβραιοφάγοι και αυτό είναι πολύ πολύ σημαντικό (θα ήταν 0% αν δεν ψήφιζε εβραΙσμό ο Radi).
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

dtango έγραψε:
Τεμπελόσκυλο έγραψε:Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να επιτύχεις με το συγκεκριμένο θέμα.
Ρίξε μια ματιά στα αποτελέσματα της ψηφοφορίας:

Ισλάμ 34%
Χριστιανισμός 21%
Εβραϊσμός 3%

Οι άθεοι του φόρουμ δεν είναι εβραιοφάγοι και αυτό είναι πολύ πολύ σημαντικό (θα ήταν 0% αν δεν ψήφιζε εβραΙσμό ο Radi).
αν οι εβραιοι σβηνανε απο τον χαρτη τους μουσουλμανους
α) δεν θα με χαλαγε
β) μπορει να ξανα-ανοιγε ενα ειδος auswitz με εμπεριστατωμενο λογο ως αποτελεσμα

ο χριστιανισμος ( στον κοσμο των παιχτων) ατροφει
-άλλο τί παιζεται στο τοπικο ορθοδοξο χοιροστασιο

ολοι οι καρκινοι κακοι ειναι , αλλα καποιοι εμφανιζονται πιο μεταστατικοι, πιο νοσηροι
οι μουσουλμανοι ενοχλουν πιο πολυ
γιατι δεν δικαιολογουνται, δεν καλυπτονται τοσο καλα

εξαλλου οι εβραιοι καταφεραν αυτο που ηθελαν = εξουσια για λεφτα

οι μουσουλμανοι προσπαθουν πιο χαοτικους στοχους= εξουσια για φημη, την υστεροφημια
αλλωστε ειναι τα θετα παιδια των Φαραω
η δικη τους πυραμιδα πρεπει να ειναι ζωντανη, ανθρωπινη, με ολους τους ανθρωπους
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Lacidar
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 30 Αύγ 2010 11:48
Όνομα Ιστότοπου: -

πατροκλος

Κώδικας: Επιλογή όλων

εξαλλου οι εβραιοι καταφεραν αυτο που ηθελαν = εξουσια [i]για[/i] λεφτα
δε είμαι σίγουρος οτι έπιασα αυτό το για, εννοείς π.χ. πως αντάλλαξαν την εξουσια για λεφτά?

dtango
Οι άθεοι του φόρουμ δεν είναι εβραιοφάγοι και αυτό είναι πολύ πολύ σημαντικό
γιατί είναι σημαντικό, τι εννοείς δημήτρη?
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

η παροιμιακη φιλαργυρια των εβραιων εχει βαση στην ψυχολογια τους. Αν κανατε φιλους μπορει να το προσεξατε. Η οποια στερεωση γκεττο στις αλλοθρησκες και αλλοφυλες κοινωνιες που ευρεθησαν ηταν through money and for money. Τα λομπι και η επιρροη που ασκουν, η σοουμπιζ, ολη η αναρριχηση στις ταξεις των ρυθμιστων/διεθνων παικτων (εξουσια) ηταν και ειναι οχι για να τους ανεχτουμε, αλλα για να τους ανεχτουμε πλουσιους. οχι για το δικαιωμα τους να υπάρχουν αλλα για το δικαιωμα τους να υπαρχουν καλυτερα απ ολους (better off than the host)

power for money
power for the money associated with it, gained from it
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
cyrus
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2009 19:11
Όνομα Ιστότοπου: Gravity and the Wind
Επικοινωνία:

Εντάξει, φτάνει τώρα με τα ρατσιστικά στερεότυπα ― πάμε παρακάτω...
Μπορείς να αυταπατάσαι όσο θες, αλλά δεν μπορείς να απαιτείς από όλο τον κόσμο να ενστερνιστεί την πλάνη σου.
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

cyrus έγραψε:Εντάξει, φτάνει τώρα με τα ρατσιστικά στερεότυπα ― πάμε παρακάτω...
οι φιλοι εβραοι που εχω κανουν συνειδητη προσπαθεια να καταπιεσουν την φιλαργυρια τους

οι φιλοι ελληνες που εχω κανουν συνειδητη προσπαθεια να καταπιεσουν την εγωπάθειά τους

οι φιλοι γερμανοι που εχω κανουν συνειδητη προσπαθεια να καταπιεσουν τον ρομποτισμό τους

οι φιλοι ισπανοι που εχω κανουν συνειδητη προσπαθεια να καταπιεσουν την γλιτσα τους

οι φιλοι εγγλεζοι που εχω κανουν συνειδητη προσπαθεια να καταπιεσουν την υπεροψια τους

θα βολευε να με χαρακτηρισεις ρατσιστη
ομως μιλαω για επικτητα γνωρισματα εθνικης παιδειας

ο μονος εβραιος που δεν ειναι φιλάργυρος
δεν ηξερε οτι ειναι εβραιος και μεγαλωσε σαν κατι αλλο

πως ειναι οι coconut blacks στην αγγλια?
ασπροι εσωτερικα, στην προσωπικοτητα, στον χαρακτηρα

-------------------------------------------------
αλλα μην αυταπατώμαστε για χαριν political correctness
οπως καποιες ασθενιες εχουν ξεκάθαρη φυλετικη προδιαθεση (αφρικαν /νεγρο - cardiovascular)
παραπάνω απο τις αλλες φυλες
ετσι και ειναι πολυ πιθανον να υπαρχουν και γενετικες προδιαθέσεις σε συμπεριφορικα γνωρισματα.

τον αραπη σαν τον πλενεις το σαπουνι δεν χαλας
καθαρο αυτον τον κανεις μα εσυ παντα βρωμας
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
cyrus
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2009 19:11
Όνομα Ιστότοπου: Gravity and the Wind
Επικοινωνία:

patroklos έγραψε:θα βολευε να με χαρακτηρισεις ρατσιστη
Δεν ξέρω αν θα βόλευε και ποιον, αλλά εγώ δεν χαρακτήρισα κανένα ρατσιστή. Εξέφρασα απλώς την ενόχλησή μου για τη χρήση ρατσιστικών στερεοτύπων, και αυτό δεν έχει καμία σχέση με πολιτικές ορθότητες και άλλες φαιδρότητες, ούτε λέει και τίποτε για σένα ως άτομο.
Μπορείς να αυταπατάσαι όσο θες, αλλά δεν μπορείς να απαιτείς από όλο τον κόσμο να ενστερνιστεί την πλάνη σου.
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

cyrus έγραψε: Εξέφρασα απλώς την ενόχλησή μου για τη χρήση ρατσιστικών στερεοτύπων, και αυτό δεν έχει καμία σχέση με πολιτικές ορθότητες
πολιτικη ορθοτητα ειναι μια εκφραση της ευπλαστιας της ηθικης που εχουμε να συντασεται με εναν κοινο γνωμωνα
φαινομενικα ενεργο πλειοψηφικα

http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_stereotype

ο τιτλος του θεματος περιεχει "αντιπαθειτε ......μονοθειστικες θρησκειες"
ενεργο συστατικο η αντιπάθεια οπως βλεπω στα περισσοτερα στερεοτυπα
ο τιτλος σε καλει να στερεοτυπησεις

Το "παμε παρακάτω" σου Cyrus
το λαμβανω ως "παμε σε αλλο θέμα"

συγνωμη αν σε ενοχλησε η επέκτασή μου εντος στερεοτυπων- εντος θεματος
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
cyrus
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2009 19:11
Όνομα Ιστότοπου: Gravity and the Wind
Επικοινωνία:

Ο κοινός γνώμονας, εν προκειμένω, δεν με ενδιαφέρει ― την προσωπική μου ενόχληση κατέθεσα, και μπορείς να την αγνοήσεις.

Συγγνώμη που νόμιζες ότι ήσουν εντός θέματος ― εγώ νομίζω πως δεν ήσουν.
Μπορείς να αυταπατάσαι όσο θες, αλλά δεν μπορείς να απαιτείς από όλο τον κόσμο να ενστερνιστεί την πλάνη σου.
Lacidar
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 30 Αύγ 2010 11:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Ξεκάθαρα είσαι υποτελής της πολιτικής ορθότητας, cyrus, υπέρ αυτού που θεωρείς εσύ ορθό και κατά αυτού που θεωρείς άπρεπο και άρα το σχόλιο περι πολιτικής ορθότητας [φαιδρότητα δεν είδα πουθενά, είδες εσύ?] είναι SPOT ON.

Επίσης, εσύ είσαι εκτός θέματος... γιατί?

Το θέμα λέει: ποια αντιπαθείτε πιο πολύ από τις 3 μονοθεϊστικές εκφράσεις - τεκμηριώστε αν θέλετε.

Δε γίνεται να τεκμηριώσει/εξηγήσει κάποιος την απάντησή του χωρίς να υποπέσει σε κάποια στερεότυπα, το να φοβάται κάποιος να πει και μια κουβέντα παραπάνω είναι -εκτός από ξενέρωτο και βαρετό κατά τη γνώμη μου- όχι μόνο έκφραση πολιτικής ορθότητας αλλά και έλλειψη περιπετειώδους αίσθησης σε ένα debate.

ΥΓ: δε νομίζω πάτροκλε οτι το χαρακτηριστικότερο στερεότυπο του έλληνα είναι ο εγωισμός, υπάρχουν άλλα ολοδικά μας χαρακτηριστικά, ίσως υποκατηγορίες εγωισμού, όπως ο ζαμανφουτισμός/ωχαδερφισμός [τον κατέχουμε περισσότερο στο νότο σε σχέση με το βορρά, αλλά μας χαρακτηρίζει, σαν έθνική κουλτούρα] εκτός αν εννοούσες αυτό ως εγωισμό.
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

Lacidar έγραψε: δεν νομίζω πάτροκλε οτι το χαρακτηριστικότερο στερεότυπο του έλληνα είναι ο εγωισμός, υπάρχουν άλλα ολοδικά μας χαρακτηριστικά, ίσως υποκατηγορίες εγωισμού, όπως ο ζαμανφουτισμός/ωχαδερφισμός [τον κατέχουμε περισσότερο στο νότο σε σχέση με το βορρά, αλλά μας χαρακτηρίζει, σαν έθνική κουλτούρα] εκτός αν εννοούσες αυτό ως εγωισμό.
Ναι, δεν μπορω να ορισω στα γρηγηρα το πλεον χαρακτηριστικο και ειναι πιθανη μια ειδικη λιστα υποκατηγοριών εγωισμού / εγωπαθειας /εγωκεντρισμου.

σκεφτηκα το ζαμανφουτισμός/ωχαδερφισμός , αλλα μου φανταζει ανατολιτικο, οθωμανικο

σκεφτηκα το "εξυπνος" τυπου "ευστροφος" τυπου απατεωνας αρχετυπο οδυσσεας
αλλα σιγα μην ειμαστε οι πρωτοι, ή οι μονοι, ή ακομα και οι ίδιοι..
η πελοπονησιακη μυωπικη μπαγαποντια με τα κρασια που δοκιμασε και αυτα που του εστειλαν του εγγλεζου ναυαρχου ειναι παροιμιακη

ο οδυσσεας δεν ηταν κουτοπόνηρος
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
cyrus
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2009 19:11
Όνομα Ιστότοπου: Gravity and the Wind
Επικοινωνία:

Καλά, ό,τι πεις, lacidar. Κουκουρούκου εσύ; Μαζί σου εγώ.
Μπορείς να αυταπατάσαι όσο θες, αλλά δεν μπορείς να απαιτείς από όλο τον κόσμο να ενστερνιστεί την πλάνη σου.
Lacidar
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 30 Αύγ 2010 11:48
Όνομα Ιστότοπου: -

είπες φίλε cyrus οτι δεν είχε καμία σχέση το σχόλιό σου με πολιτική ορθότητα

και σου απάντησα μια χαρά πως ασφαλώς και είχε και πως ήταν αστοχο τα σχόλια πολιτικής ορθότητας ειδικά στο συγκεκριμένο thread που μιλάει για αντιπάθεια κατά των τριων μεγαλύτερων και αντιπαθέστερων θρησκειών..

κουκουρούκου δεν ήταν αυτή η σοκοφρέτα που είχε ένα αυτοκόλλητο μέσα? πως έφτασε αυτή η σοκοφρέττα να σημαίνει "οτι-να'ναι" ?

τέλος πάντων

πατροκλε, ΟΚ, μέσα είσαι
Άβαταρ μέλους
cyrus
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2009 19:11
Όνομα Ιστότοπου: Gravity and the Wind
Επικοινωνία:

Lacidar, χωρίς καμία διάθεση προσωπικής αντιπαράθεσης (ποιος προλαβαίνει να ασχολείται με τέτοια, εξάλλου...) πρέπει να σου πω ξεκάθαρα πως δεν με πείθεις ότι δεν καταλαβαίνεις, και πως νομίζω ότι το κάνεις επίτηδες. Εν πάση περιπτώσει, έχεις δίκιο: οφείλω να τεκμηριώσω τον όρο "κουκουρούκου". Η εννοιολογική του πολυσημία οφείλεται στη διαφήμιση (αν τη θυμάσαι, με τον τρυποκάρυδο με την παλαβή φάτσα), και όντως κατέληξε στις μέρες μας να σημαίνει "ό,τι να 'ναι". Γιατί τον χρησιμοποιήσα, λοιπόν;

α) Εγώ μίλησα για προσωπική ενόχληση, και είπα μάλιστα στον Πάτροκλο να την αγνοήσει αν θέλει, κι εσύ με όχημα τον όρο "πολιτική ορθότητα" έρχεσαι και αποδίδεις στην παρέμβασή μου χαρακτηριστικά και προθέσεις που δεν είχε.

β) Ο χαρακτηρισμός "φαιδρότητα" χαρακτήριζε την πολιτική ορθότητα, και όχι κάτι που είπε ο Πάτροκλος. Δεν αντιλαμβάνομαι πώς κατάφερες να καταλάβεις άλλα αντί άλλων.

γ) Θεώρησα επίσης ότι η αναφορά του Πάτροκλου σε εθνοφυλετικά στερεότυπα ήταν εκτός θέματος, και το σχολίασα. Το σχόλιό μου, επομένως, ήταν εξ ορισμού εκτός θέματος, εφόσον σχολίαζε μια εκτός θέματος αναφορά. (Ο Πάτροκλος διαφωνεί σ' αυτό, και καλά κάνει ― δικαίωμά του.)

δ) Ποιος είπε ότι θα πρέπει κανείς να φοβάται να πει μια κουβέντα παραπάνω; Σίγουρα όχι εγώ. Πού το βρήκες αυτό; Η έκφραση διαφωνίας ή ενόχλησης δηλαδή θα καταλήξει να θεωρείται εκφοβισμός και λογοκρισία; Από πού κι ως πού;

ε) Με τον Πάτροκλο είχαμε μια πολιτισμένη διαφωνία, και αφού αυτή τελείωσε, έρχεσαι εσύ και προσπαθείς να προκαλέσεις αναταράξεις. Και μετά απορείς που το βρίσκω αυτό κάπως άσχετο;

στ) Τέλος, το "κουκουρούκου" πηγαίνει και σε μένα, γιατί είναι εντελώς παλαβό να πρέπει να κάθομαι να εξηγώ τα αυτονόητα (όπως έκανα τώρα) σε έναν άνθρωπο που ΔΕΝ είναι μειωμένης αντίληψης.

Καλό απόγευμα
Μπορείς να αυταπατάσαι όσο θες, αλλά δεν μπορείς να απαιτείς από όλο τον κόσμο να ενστερνιστεί την πλάνη σου.
Άβαταρ μέλους
madmen60
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010 02:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Ψήφισα ότι αντιπαθώ τον χριστιανισμό περισσότερο γιατί αυτής της θρησκείας τα βάσανα ζούμε εμείς σαν Έλληνες, αν ζούσα σε άλλη χώρα με άλλη θρησκεία θα αντιπαθούσα την θρησκεία που θα μου προκαλούσε πάλι προβλήματα στην ζωή μου, αν δεν με ενοχλούσαν δεν θα με ένοιαζε.
πάντως νομίζω ότι τζάμπα αντιπαθούμε τις θρησκείες, με όλους αυτούς τους θρήσκους πέφτει πολλή γέλιο με αυτά που πιστεύουν και έτσι περνάμε την ώρα μας και έχει σκοπό και το φόρουμ :D
Απάντηση