Ισλάμ

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε:Η μόνη πιθανότητα να έχει πρόβλημα το παιδί, είναι εάν του το δημιουργήσουν οι κολλημένοι που έχουν θέμα με την οικογένεια του. Οπότε εάν ανησυχείς μήπως θα έχει προβλήματα, μην του τα δημιουργείς.
Πολύ σωστή προσέγγιση. Οι αρνητές της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια (κυρίως θρησκευόμενοι και κάποιοι νεοναζί), επιχειρηματολογούν περίπου ως εξής: Θα τα κοροϊδεύουμε τα παιδιά σας, εμείς οι ομαλοί. Θα τα κοροϊδεύουν και τα παιδιά των ομαλών, στο σχολείο. Θα δημιουργήσουμε τύψεις και θα φορτώσουμε με ενοχές τα παιδιά σας, αν τα υιοθετήσετε. Θα τα κάνουμε δαχτυλοδεικτούμενα. Για να μην τους κάνουμε λοιπόν τον βίο αβίωτο, μην τα υιοθετήσετε. Τέτοια λένε οι ομαλοί, διαφόρων θρησκειών και δογμάτων.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

18 σελιδες κριτικη στην κριτικη καλα τα πατε συνεχιστε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Ali al-Yunani έγραψε:Σέβομαι το δικαίωμα του καθενός να πιστεύει ό,τι θέλει, να έχει όποιον σεξουαλικό προσανατολισμό θέλει κ.τ.λ. Απλώς δεν μου αρέσει η πρόκληση. Π.χ. δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν στο κρεβάτι τους 2 ομοφυλόφιλοι. Η προσωπική τους ζωή είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕΒΑΣΤΗ. Όμως, όταν έχουν το θράσος να θέλουν να παντρεύονται και να υιοθετούν παιδιά (καταστρέφοντας έτσι τον ψυχισμό αθώων υπάρξεων) εκεί πιστεύω ότι θα έπρεπε να έχουν την ανάλογη μεταχείριση και αυτό όχι τόσο για όσα επιθυμούν αλλά για το θράσος τους να τα δηλώνουν και δημόσια, θέλοντας να μας πείσουν ότι κάνουν κάτι φυσιολογικό και ότι εμείς οι υπόλοιποι δεν είμαστε τόσο in όσο αυτοί.
Τα 'χουμε ξαναγράψει σε άλλο νήμα (κυρίως στο περί ομοφυλοφιλίας αλλά και σε άλλα), ωστόσο δεν βλάπτει να τα επαναλάβουμε. Ο ομοφυλόφιλος δεν είναι αυτός και το κρεβάτι του. Το τι κάνω στο κρεβάτι μου, είναι να σου περιγράψω με κάθε γαργαλιστική λεπτομέρεια τι κάνω και πώς το κάνω. Ομοφυλόφιλος είναι κάποιος και εκτός κρεβατιού. Στην οικογενειακή, επαγγελματική και κοινωνική του ζωή, στο δρόμο, παντού.

Το "θράσος" να το δηλώνουν δημόσια, παύει να είναι θράσος για όσους δεν πιστεύουν ότι κάποιοι άνθρωποι είναι ανώτεροι από κάποιους άλλους. Είναι σαν να βλέπω ένα ετεροφυλόφιλο ζευγάρι στο δρόμο και να τους λέω: "Μη μου τρίβετε την ετεροφυλοφιλία σας στα μούτρα, να πάτε στο κρεβάτι σας να φιληθείτε".

Από την άλλη, αν δεν σου αρέσει να βλέπεις ένα ζευγάρι ανδρών ή ένα ζευγάρι γυναικών να κρατιούνται χέρι-χέρι στο δρόμο, τουλάχιστον σε τόπους που δυστυχώς για σένα δεν επικρατεί καμιάς μορφής Σαρία, τότε γύρνα το κεφάλι και μη ζητάς "ανάλογη μεταχείριση". Μόνο έτσι η φράση με κεφαλαία για προσωπική ζωή ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕΒΑΣΤΗ θα αποκτήσει νόημα και δεν θα είναι κενή περιεχομένου. Για τα περί υιοθεσίας, έχω γράψει παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

:text-bravo: :text-goodpost: :text-yeahthat: :text-+1:
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

:text-bravo:
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

μπραβο τρουλεσι αλλα ειμαστε εκτος θεματος σε αυτο το τοπικ μαλωνουνε αθεοι με μουσουλμανους
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

truleysi έγραψε: Τα 'χουμε ξαναγράψει σε άλλο νήμα (κυρίως στο περί ομοφυλοφιλίας αλλά και σε άλλα), ωστόσο δεν βλάπτει να τα επαναλάβουμε. Ο ομοφυλόφιλος δεν είναι αυτός και το κρεβάτι του. Το τι κάνω στο κρεβάτι μου, είναι να σου περιγράψω με κάθε γαργαλιστική λεπτομέρεια τι κάνω και πώς το κάνω. Ομοφυλόφιλος είναι κάποιος και εκτός κρεβατιού. Στην οικογενειακή, επαγγελματική και κοινωνική του ζωή, στο δρόμο, παντού.

Το "θράσος" να το δηλώνουν δημόσια, παύει να είναι θράσος για όσους δεν πιστεύουν ότι κάποιοι άνθρωποι είναι ανώτεροι από κάποιους άλλους. Είναι σαν να βλέπω ένα ετεροφυλόφιλο ζευγάρι στο δρόμο και να τους λέω: "Μη μου τρίβετε την ετεροφυλοφιλία σας στα μούτρα, να πάτε στο κρεβάτι σας να φιληθείτε".

Από την άλλη, αν δεν σου αρέσει να βλέπεις ένα ζευγάρι ανδρών ή ένα ζευγάρι γυναικών να κρατιούνται χέρι-χέρι στο δρόμο, τουλάχιστον σε τόπους που δυστυχώς για σένα δεν επικρατεί καμιάς μορφής Σαρία, τότε γύρνα το κεφάλι και μη ζητάς "ανάλογη μεταχείριση". Μόνο έτσι η φράση με κεφαλαία για προσωπική ζωή ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕΒΑΣΤΗ θα αποκτήσει νόημα και δεν θα είναι κενή περιεχομένου. Για τα περί υιοθεσίας, έχω γράψει παραπάνω.
Μην περιμένεις να καταλάβει ο Αλή τι του λες. Εδώ δεν καταλαβαίνουν οι Χριστιανοί που όσο να 'ναι είναι και ένα κλικ πιο ανοικτόμυαλοι από τους Μωαμεθανούς.

Όποιος δεν έχει στην παρέα του ή στον φιλικό του κύκλο ομοφυλόφιλους, να πει δυό κουβέντες παραπάνω, δεν μπορεί να καταλάβει ότι για αυτούς τους ανθρώπους, αυτό που είναι δεν είναι επιλογή, ούτε και υπάρχει διακόπτης να το κλείνεις όταν σηκώνεσαι από το κρεβάτι σου. Είναι κάτι που προσδιορίζει την ζωή τους σαν οντότητες. Κάτι που τους έρχεται φυσικά, όπως φυσικά έρχεται για τους ετεροφυλόφιλους το αντίθετο συναίσθημα.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

aristotelis_1 έγραψε:18 σελιδες κριτικη στην κριτικη καλα τα πατε συνεχιστε
Off Topic
Άμα δε σ'αρέσει σήκω και φύγε.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Off Topic
aristotelis_1 έγραψε:μπραβο τρουλεσι αλλα ειμαστε εκτος θεματος σε αυτο το τοπικ μαλωνουνε αθεοι με μουσουλμανους
Εσύ που δεν είσαι τίποτα από τα δύο, τι γυρεύεις εδώ λοιπόν;
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Επίγειος έγραψε:Όποιος δεν έχει στην παρέα του ή στον φιλικό του κύκλο ομοφυλόφιλους, να πει δυό κουβέντες παραπάνω, δεν μπορεί να καταλάβει ότι για αυτούς τους ανθρώπους, αυτό που είναι δεν είναι επιλογή, ούτε και υπάρχει διακόπτης να το κλείνεις όταν σηκώνεσαι από το κρεβάτι σου. Είναι κάτι που προσδιορίζει την ζωή τους σαν οντότητες. Κάτι που τους έρχεται φυσικά, όπως φυσικά έρχεται για τους ετεροφυλόφιλους το αντίθετο συναίσθημα.
Εγώ έχω... τον αδελφο μου. Πρόσφατα παντρευτηκε το αγορι του στη Μ Βρεττανία. Εκ των υστέρων σοκάρομαι όταν βλέπω πόσο πάλεψε με τον εαυτό του, πόσο προσπαθησε να απαρνηθεί αυτό που πραγματικά ήταν.Ειμαστε τρία παιδιά από τελειως straight γονείς και μεγαλώσαμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο. Τα αδελφια μου είναι δίδυμα, μεγαλωσαν στην ίδια μητρα, γεννηθηκαν με τρία τέταρτα διαφορά, μεγαλωσαν μαζι. Ο ένας είναι gay ο άλλος όχι. Τον ειδα να μεγαλωνει, να βγαινει με κορίτσια γιατί νόμιζε ότι έτσι ήταν το "φυσιολογικο", να μενει μακριά από το σπίτι όσο γινόταν για να μην καταλαβουν κάτι οι δικοί μας, να κάνει σχέση με την καλύτερη του φίλη προσπαθωντας να μην απογοητεύσει τους γονεις μας. Όταν εκανε το coming out πραγματικά άνθισε, παρολο που αντιμετωπισε κάποια προβλήματα με τους γονείς μας (οχι τιποτε απιστευτα τρομαχτικό, δεν ειχαμε σκηνες τυπου "εγω δεν εχω πια" γιο και τετοιες μαλακιες), φανηκε επιτέλους οτι αποδέχθηκε τον εαυτό του. Ο γάμος του ήταν μια εξαιρετική εμπειρία όχι γιατι ειναι gay αλλα γιατί παντρευτηκαν δυο ανθρωποι που αγαπιουνται, που έχουν χιούμορ, που σεβονται ο ένας τον άλλο. Δεν ξερω αν σχεδιαζουν να υιοθετησουν (στην Αγγλια μπορουν). Προς το παρόν κακομαθαινουν το σκύλο τους. Αλλά το γεγονός ότι μπορουν να κρατούν ο ένας το χέρι του άλλου, να έχουν ίσα δικαιώματα σαν συζυγοι στην Αγγλία, να δινουν ενα πεταχτο φιλι ο ένας στον άλλο στο τρένο, να βγαζουν βολτα το σκυλο τους αγκαλια και να μην τους κοιτάει κανενας με κανει απιστευτα χαρούμενη για τον αδελφο μου που βρηκε πραγματικά το άλλο του μισό. Για εμενα αν πραγματικα υπήρχε ο θεός δεν θα χωριζε την αγαπη σε ετεροφυλοφιλη και ομοφυλόφιλη και δεν θα καταδίκαζε καμία μορφή της, γιατί δεν μπορεις να "διαλέξεις" να αγαπάς το ένα ή το άλλο φύλο, δεν μπορεις να εκχυδαΐσεις την αγαπη μπορείς μονο να την χαρεις και να την καμαρωσεις, όπως καμαρωνω εγω τον υπέροχο αδελφο μου.
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

Άμα δε σ'αρέσει σήκω και φύγε.

καλα το πας

Εσύ που δεν είσαι τίποτα από τα δύο, τι γυρεύεις εδώ λοιπόν;

γιατι ετσι μας αρεσει να διαβαζουμε και να γραφουμε και σε αλλα θεματα

για το ισλαμ τωρα θα λεμε η για τους γκει να ξερω

περιμενετε αληθεια απο τους μουσουλμανους να υποστηριξουν τα ετοιματα τον γκει?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Για κάθε έναν φανατικό υπάρχουν τρεις μετριοπαθείς που με τη φυσική τους παρουσία και μόνο τον κρύβουν: στην καλύτερη τον καταδικάζουν προφορικώς, γενικώς και αορίστως και στη χειρότερη διάκεινται ευμενώς και του λένε "μπράβο" στα κρυφά. Δεν ισχύει μόνο για τους μουσουλμάνους αλλά για κάθε θρησκόληπτο.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

και ο Αλής θεωρεί μετριοπαθή εαυτόν, οι τζιχαντιστές κατά τα λεγόμενα του είναι πωρωμένοι άπιστοι που κάνουν πράγματα που δε λέει το κοράνι. :lol:
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
arcadius
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 05 Απρ 2011 05:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Είσαι δικαστής σε ισλαμικό κράτος και έχεις μπροστά σου δύο περιπτώσεις:
1. Έχει προβληθεί δημόσια βίντεο που δείχνει δυο ομοφυλόφιλους πολίτες της χώρας σου να κάνουν σεξ, το οποίο έχει τραβηχτεί με κρυφή κάμερα από κάποιον άλλον.
2. Έχει προβληθεί δημόσια βίντεο που δείχνει δυο άθεους πολίτες της χώρας σου να λένε ο ένας στον άλλον ότι ο Μωάμεθ ήταν ψευδοπροφήτης, πούστης και διάφορα άλλα "βλάσφημα", το οποίο επίσης έχει τραβηχτεί με κρυφή κάμερα από κάποιον άλλον.

Τί αποφασίζεις για τους πρωταγωνιστές στην κάθε περίπτωση;

>>>Θάνατο για τους φταίχτες και τιμωρία γι' αυτόν που έβαλε την κρυφή κάμερα. Πριν όμως από αυτά, >>>θα εξετάσω το βίντεο, π.χ. είναι μοντάζ; Είναι κομμένο και ραμμένο ώστε να παραπλανήσει; κ.τ.λ.
επειδή όλοι σας είστε τρομερά ευγενικοί (όπως έχετε κάθε δικαιωμα) και πολλοί πήρατε την πρωτοβουλία να πείτε ότι "κανένας εδώ" δεν θέλει να αποχωρήσει ο αλ τζιχαντουλης απο το φορουμ, ας κανω εγω την κακη αρχη.

κανενας φιλος δεν εχει δικαιωμα να μιλα για ΕΜΕΝΑ, διοτι την δικη μου γνωμη θα την διατυπωσω ο ιδιος και κανεις αλλος.

ο αλ τζιχαντουλης που θεωρει θεοσταλτο δικαιωμα του να σκοτωνει απιστους -κι επειδη ειναι μετριοπαθουλης, οπως μας διευκρινισε, εννοει τετοιο δικαιωμα "μονο σε ισλαμικη χωρα"- ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ δεν ειναι καθολου ευπροσδεκτος κι ουτε εχω την παραμικρη διαθεση να λουζομαι τα ξερασματα του εδω.

απο εκει και περα οι μοντερατορες ας κανετε ο,τι θελετε. αλλα οι φιλευσπλαχνοι φιλοι του φορουμ ας μην παιρνουν πρωτοβουλια να βγαλουν συμπερασμα οτι ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ δεν ενοχλειται απο το οτι ο αλ τζιχαντουλης θα σκοτωνε καθε εναν απο εμας, αν τυχαινε να γεννιομασταν σε ισλαμικη χωρα, να κληρονομουσαμε την ισλαμικη αντι για την χριστιανικη παλαβομαρα, και να τολμουσαμε να εγκαταλειψουμε την "αληθινη πιστη".

Κάπου καταντάει ξεφτίλα. Όταν ο άλλος σου λέει στα μούτρα "αν γεννιόσουν σε ισλαμική χώρα και γινόσουν άθεος θα επικροτούσα να σε σφάξουν" δεν είναι προοδευτισμός να συνεχισεις την συζητηση μαζι του. Ειναι ηλιθιοτητα.

Και να παρουσιάζετε αυτό το βλήμα ως ενδεικτικό παράδειγμα μουσουλμάνου επίσης είναι άδικο, αν βρείτε τόσο βλαμμένο φανατικό απόβρασμα στη μουσουλμανική Βοσνία, για παράδειγμα, να μου τρυπήσετε τη μύτη.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν νομίζω να είπε κάποιος ότι δεν ενοχλείται. Άλλωστε οι περισσότεροι (όλοι ?) αρνητικά έχουν αντιμετώπιση ότι και να είπε

Αλλα είναι και μια μοναδική ευκαιρία. Είναι κάπως σαν να είσαι στον ζωολογικό κήπο και να βλέπεις μια τίγρη πίσω από το γυαλί

(Δυστυχώς έχει και στην Βοσνία Αλιδες και χειρότερους)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος svoin την 31 Οκτ 2014 02:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
arcadius
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 05 Απρ 2011 05:06
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε:Δεν νομίζω να είπε κάποιος ότι δεν ενοχλείται.

Αλλα είναι και μια μοναδική ευκαιρία. Είναι κάπως σαν να είσαι στον ζωολογικό κήπο και να βλέπεις μια τίγρη πίσω από το γυαλί
Η τιγρις ακολουθει τα ενστικτα της και δεν φερει ευθυνη γι'αυτα. Οι χρυσαυγιτες, ναζιστες, ισλαμοφασιστες, και καθε αλλο ειδος ανθρωπου που επιζητουν την δολοφονια οποιου εγκαταλειπει τον "ορθο δρομο" τους δεν εχουν το ιδιο ελαφρυντικο. Ειναι απλως καθαρματα. Γιατί έχουν τη νοητική συγκρότηση να αναγνωρίσουν ότι δεν είναι θεμιτό να δολοφονείς όσους διαφωνούν : απλώς επιλέγουν να προσπεράσουν αυτή την παραδοχη.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν δίνω κανένα ελαφρυντικό. Σου λέω ότι το αντιμετωπίζω κάπως σαν έκθεμα, άμα σπάσει τις αλυσίδες του θα φύγω από την έξοδο κινδύνου.

Αν για να πω την αλήθεια όπως είπα και στην αρχή νιώθω κάπως περίεργα να κάθομαι να μιλάω φυσιολογικά σαν να μην τρέχει τίποτα με κάποιον που λέει ότι θα με σκοτώσει. Αλλα από την άλλη είμαι και κάπως περίεργος. Αυτό βεβαια δεν σημαίνει ότι θα έχει τον σεβασμό μου ούτε την εκτίμηση μου ούτε την καλή μου διάθεση και δεν έχω καμια όρεξη να κάνουμε παρεΐτσα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος svoin την 31 Οκτ 2014 02:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
arcadius
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 05 Απρ 2011 05:06
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε:Δεν δίνω κανένα ελαφρυντικό. Σου λέω ότι το αντιμετωπίζω κάπως σαν έκθεμα, άμα σπάσει τις αλυσίδες του θα φύγω από την έξοδο κινδύνου
Καταλαβαίνω τί λες svoin, καμια διαθεση να σε προσβαλλω δεν έχω. Αλλά ένα κτήνος δεν το βάζουμε στο σαλόνι μας για να κάνουμε σοβαρή συζήτηση. Εφόσον αυτός είναι ο παραλληλισμός.
Άβαταρ μέλους
HELLADISTAN
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 14 Οκτ 2012 10:55
Όνομα Ιστότοπου: atheismingreece.tumblr.com
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δε νομιζω οτι πρεπει να ειμαστε τοσο επιθετικοι. Οκ, γνωμη του ειναι. Ακραια, αλλα γνωμη του. Βλεπουμε ιδιοις ομμασι, στις περιπτωσεις οπως του φιλου Αλη, το πως η θρησκεια κανει πλυση εγκεφαλου σε εναν ανθρωπο και τον κανει να θεωρει θεμιτη τη δολοφονια, την ανελευθερια, τον καταναγκασμο. Το να τον αποβαλλουμε απο το φορουμ δε θα τα σταματησει ολα αυτα. Ουτε κι εμας θα μας κανει κανενα ιδιαιτερο καλο να μη τα ακουμε απο τον Αλη (μιας και τ' ακουμε ολη μερα γυρω μας). Αρα μια προσεγγιση απομακρυνση του φονταμενταλιστη φιλου μας ειναι καθαρα στρουθοκαμηλιστικη.

Αυτο δεν ειναι γενικο φορουμ, ειναι ενα φορουμ για την αθεια. Αρα ουσιαστικα αντιμαχεται ακραιες μη-λογικες αποψεις. Αν κοψουμε τη δυνατοτητα να αντιμαχομαστε τετοιες αποψεις τοτε θα ευλογαμε τα γενεια μας ολη μερα. Βαρετο πραμα...σχεδον θρησκευτικο σε χροια.
Την εν πολλαις αμαρτιαιας περιπεσουσα βουλη γεροντα Εφραιμ ευλογησον...
nik_korosis
Δημοσιεύσεις: 395
Εγγραφή: 23 Απρ 2014 09:39
Όνομα Ιστότοπου: -

μια χαρα ειναι ο αλη. ακρως διασκεδαστικα αυτα που λεει. το μονο προβλημα ειναι τα σεντονια που γραφει. ελπιζω να επιστρεψει
αμφισβητηση των παντων, αμφιβολια για τιποτα
ο σωστος αθεος ειναι ανορθολογιστης
Απάντηση