The blasphemy challenge - προτότυπο αθεϊστικό project

Ανακοινώσεις και προτάσεις για δράσεις διαφόρων φορέων και ιδιωτών υπέρ της θρησκευτικής ελευθερίας και συναφών θεμάτων. Οι δράσεις της Ένωσης Άθεων συζητούνται στον χώρο "Γενικές Συζητήσεις Ένωσης Άθεων" και ανακοινώνονται στις "Ανακοινώσεις Ένωσης Άθεων"
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Off Topic
αυτό θα μπορούσε να γίνει καλό viral, πχ να κανονίσουμε την 25 Δεκεμβρίου ημέρα γνωριμίας της Σκάρλετ και του Τ, και την ημέρα του Πάσχα ως ημέρα του ζευγαρώματος. Στο κάτω κάτω ΔΕΝ μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει γίνει. Βέβαια για να πετύχει, πρέπει να περιμένουμε καμιά 50ριά χρόνια μετά το θάνατο του Τ, γιατί όσο είναι ζωντανός μάλλον θα επιμένει ότι δεν την πήδηξε και θα μας χαλάει το concept.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
RaspK έγραψε:Εδώ ένα αγνωστικιστικό μέλος του forum μιλάει για καταβολές («ρίζες») του ελληνικού λαού στην Ορθοδοξία... :facepalm:
Καλά, κι εγώ μπορώ να δηλώσω γκόμενος της Σκάρλετ, δεν σημαίνει ότι την πηδάω όμως.
Της Σκάρλετ Ο' Χάρα;
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Off Topic
το ξέρει αυτό η Σκάρλετ?
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Πω, μια μαλακία είπα για να υπονοήσω ότι ο συγκεκριμένος δεν είναι αγνωστικιστής ανεξαρτήτως του τι λέει, και το σκίσατε. :mrgreen:
It is by will alone I set my mind in motion.
Σταυρούλα
Δημοσιεύσεις: 222
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2011 11:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Off Topic
Τελικά, ποια είναι αυτή η Σκάρλετ, ρε παιδιά;!!!! :?: :mrgreen:
Ξέρω ότι δεν υπάρχει θεός.
Δεν έχω χρόνο για ανθρώπους που πιάνουν τζάμπα χώρο στη ζωή μου.
ΠΑΟΚ
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:Καλά, κι εγώ μπορώ να δηλώσω γκόμενος της Σκάρλετ, δεν σημαίνει ότι την πηδάω όμως
Ξέρεις τι γούστο έχει να σε φτύνει η κούλα και να κάνεις δηλώσεις ότι πηδάς την Σκάρλετ ?
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

η σκαρλετ ηταν η κουλα[καιτη φινου] την δεκαετια του 30-40-50 μεχρι και 60 νομιζω ισως

ασ απαντησει καποιος που την ηξερε και την φαντασιονοτανε τοτε βλεποντας τα εργα της
βρε λετε το τεμπελοσκυλο να ειναι τοσο μεγαλος?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
I'll take a wild guess...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
RaspK
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 14:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Πω, μια μαλακία είπα για να υπονοήσω ότι ο συγκεκριμένος δεν είναι αγνωστικιστής ανεξαρτήτως του τι λέει, και το σκίσατε. :mrgreen:
Εικόνα
“Wisdom, love, is mostly awareness.”
Απάντηση