Πως αλλάζουμε το email στο προφίλ μας

Σύντομοι οδηγοί για το πως γίνονται συγκεκριμένες ενέργειες στο φόρουμ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
founder
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 13 Δεκ 2008 21:22

Ανοίγουμε το προφίλ μας. Μέσα στη σελίδα «Επεξεργασία Προφίλ», επιλέγουμε από το μενού, «Προφίλ-Επεξεργασία Λογαριασμού».

Τότε βλέπουμε αυτή την εικόνα:
Εικόνα


Στο πεδίο «Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου» (σημειωμένο με κόκκινο «1» στην εικόνα), αλλάζουμε τη διεύθυνση μας με τη νέα.
Στο πεδίο «Επιβεβαίωση διεύθυνσης email» (σημειωμένο με κόκκινο «2» στην εικόνα), πληκτρολογούμε ξανά τη νέα διεύθυνση μας.
Στο πεδίο «Τρέχον συνθηματικό» (σημειωμένο με κόκκινο «3» στην εικόνα), πληκτρολογούμε το ισχύον συνθηματικό μας (password) ώστε να επιβεβαιώσει το σύστημα την επιθυμία μας (δικλείδα ασφαλείας).

Πιέζουμε το πλήκτρο «Υποβολή» και αν δεν έχουμε κάνει κάποιο λάθος πληκτρολόγησης η διεύθυνση email θα αλλάξει.

ΠΡΟΣΟΧΗ
Αν η νέα διεύθυνση:
α. Υπάρχει ήδη στο σύστημα, με άλλο μέλος,
β. Έχει αποκλειστεί,
τότε δε θα γίνει δεκτή η αλλαγή.
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

Το προσπάθησα εχτές, αλλά μου έλεγε ότι κάνω λάθος στο email an kai e;imai 100% σίγουρη ότι το έκανα σωστά.
Το καινούριο μου ημειλ είναι M*****@yahoo.com αλλά όταν πατάω το σαπμίτ και η σελίδα ξαναεμφανίξετε, εμφανίζετε μόνο το MariaEvri, χωρίς το yahoo.com
ελπίζω να έγινα understood?
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
founder
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 13 Δεκ 2008 21:22

MariaEvri έγραψε:Το προσπάθησα εχτές, αλλά μου έλεγε ότι κάνω λάθος στο email an kai e;imai 100% σίγουρη ότι το έκανα σωστά.
Το καινούριο μου ημειλ είναι M*****@yahoo.com αλλά όταν πατάω το σαπμίτ και η σελίδα ξαναεμφανίξετε, εμφανίζετε μόνο το MariaEvri, χωρίς το yahoo.com
ελπίζω να έγινα understood?
Understood έγινες.

Η ουσία είναι ότι μάλλον κάτι δεν έκανες σωστά. Πρόσεξε επίσης (ιδίως αν είσαι σε firefox), ότι κάποιες φορές μπαίνουν αυτόματα χαρακτήρες στο πεδίο του συνθηματικού.

Τέλος πάντων, ξαναδοκίμασε αν θες, διότι έκανα τη διαδικασία για ένα μέλος και δούλεψε.
Αν και πάλι δε σου δουλέψει, μου λες να σου το αλλάξω εγώ.

Σημείωση, το email σου το «διόρθωσα» για να μη σε ψοφήσουν στα spam τα bots.
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

founder έγραψε: Σημείωση, το email σου το «διόρθωσα» για να μη σε ψοφήσουν στα spam τα bots.
lol δεν το σκέφτηκα θενξ
ξαναδοκιμάζω τώρα
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

alright τα κατάφερα
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Απάντηση