Προσχέδια / Draft

Σύντομοι οδηγοί για το πως γίνονται συγκεκριμένες ενέργειες στο φόρουμ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Επειδή είχε περάσει αρκετός καιρός από την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα phpBB, έψαχνα να βρω στις οδηγίες πού μπορώ να δω/διαχειριστώ αποθηκευμένα προσχέδια. Δε βρήκα κάποιο σχετικό thread, κι αφού το βρήκα με λίγο ψάξιμο, είπα ν'ανεβάσω ένα, μήπως το χρειαστεί κάποιος άλλος. Αν υπάρχει και το παρέβλεψα, συγγνώμη, θα το διαγράψω αγγαρέψω έναν αδμίν να το διαγράψει για λογαριασμό μου. :doh:

Πολλές φορές τυχαίνει να μην προλαβαίνουμε να γράψουμε ένα ποστ ολόκληρο, για τον οποιοδήποτε λόγο (χρόνος, συχνές πτώσεις τάσης, οτιδήποτε). Το φόρουμ παρέχει τη δυνατότητα να αποθηκεύσουμε το ποστ που γράφουμε για μελλοντική επεξεργασία ή/και δημοσίευση. Δίπλα απ'το κουμπί για υποβολή του ποστ, υπάρχει ένα ακόμα για "Αποθήκευση προσχέδιο" (δεν είμαι 100% βέβαιος για τη λεζάντα, το'χω στα αγγλικά εγώ, save draft).

Εικόνα

Πατώντας το, αποθηκεύεται η ανάρτηση που θα κάναμε. Για να το επαναφέρουμε αργότερα, απλά πάμε στο thread και ξεκινάμε να κάνουμε ένα ποστ. Υπάρχει πλέον ένα νέο κουμπί δίπλα απ'την υποβολή, που θα πιθανολογήσω ότι λέγεται "Φόρτωση προσχέδιο" (load draft).

Εικόνα

Από εκεί μπορούμε να αποκτήσουμε πρόσβαση στο αποθηκευμένο ποστ και να το υποβάλλουμε ή να το επεξεργαστούμε περαιτέρω.

Εικόνα

Τέλος, αφήνουμε να κρυώσει για 5' και σερβίρουμε σε μερίδες των 100γρ. με λίγο λεμόνι και αλάτι. Ναι. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησε. Πάντα ήμουν σκράπας στα τελειώματα... :whistle:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Τεμπελόσκυλο την 28 Ιουν 2014 10:19, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Μπήκαν οι ελληνικές λεζάντες
"The very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views."
- The Doctor
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

:text-bravo:
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Thanks για τις ελληνικές λεζάντες. :)
"The very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views."
- The Doctor
Απάντηση