ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΤΑΛΙΜΠΑΝ

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Azor Ahai
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 10:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Ρε παιδιά είναι κάτι που με μπέρδεψε! Ο Σφακιανάκης αν και έχει πει ότι δεν είναι χ.ο εντούτοις στηρίζει τη ΧΑ που όλοι ξέρουμε τί χριστιανοταλιμπαν και έχουν άκρες με Αμβρόσιο και λοιπό παπαδαριο!Οποιος ξέρει ας με φωτίσει! :pray:
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Ύποθέτω ότι εννοείς τον Νότη και απαντάω με βάση αυτό.
Η ΧΑ έχει και αρκετούς 12θεϊστές μέσα, ίσως περισσότερους από ΧΟ, τουλάχιστον πριν γίνει τόσο διαδεδομένη.
It is by will alone I set my mind in motion.
Azor Ahai
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 10:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Μια και το ανέφερες το ποσοστό 12θειστων στην Ελλάδα πιο είναι;
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

εγω τα ελεγα πως μας αξιζουνε τα μνημονια

μαθατε να αντιπαθειτε τον νοτη επειδη εχει αποψη στα πολιτικα που δεν σας αρεσει
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Κάτσε, αν αυτά που πιστεύει τα βρίσκω αντιπαθητικά δεν θα έπρεπε να τον αντιπαθώ? Τι πρέπει να κάνει για να τον αντιπαθώ?
Azor Ahai
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 10:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Μου πετάει ένας θρήσκος προφανώς σε ένα σάιτ ότι ο Σφακιανάκης εκπροσωπεί τον μέσο άθεο που είναι φασιστάς....τώρα τι να του προτοπώ;πως δεν εκπροσωπεί ένα άτομο μία ομάδα;πόσοι χριστιανοί είναι φασίστες;πως η ΧΑ έχει άκρες με χριστιανοταλιμπάν;τι να προτοπώ;Θα με βρίσει και θα χ@στουμε...
Azor Ahai
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 10:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Γενικώς σχεδόν πάντα που πάω να μιλήσω σε ένα σάιτ υπέρ κοσμικού κράτους και μόλις πω ότι δεν είμαι Χ.Ο δέχομαι συστηματικά επίθεση....με έχουν πεί Εβραίο,Γκεί,Μασόνο,πράκτορα της ΝΤΠ κ.α...και δεν είναι ότι με προσβάλει μόνο....εγώ ΠΟΤΕ δεν έχω βρίσει(παρόλες τις επιθέσεις που δέχομαι) την θρησκεία κανενός.....ούτε μίλησα ποτέ υποτιμητικά για αυτήν....Μπορεί κανείς να ου πεί που οφείλεται αυτό;
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Δεν είναι άθεος ο Σφακιανάκης απ' όσο ξέρω.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Απλά ηλίθιος.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Azor Ahai
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 10:56
Όνομα Ιστότοπου: -

εχω μπερδευτεί πολύ...http://dhmitris.pblogs.gr/2012/01/dia.h ... st_25.html και ή άλλη πλευρά....http://www.lifo.gr/now/people/94605...
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

κοιτατε προβληματα που απασχολουνε τον νεοελληνα βρε 50 μνημονια μας αξιζουν για να στροσουμε

ρε σβοιν ο τραγουδιστης σαν τραγουδιστης να μην σε αρεσει μαζι σου αλλα να σε αρεσει να τραγουδας τα τραγουδια του και ξαφνικα επειδη ειναι αλλο κομμα απο εσενα να τον αντιπαθεις ειναι η οχι βλακεια?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Όχι. Βλακεία είναι να θεωρείς ότι ο τραγουδιστής μόνο τραγουδάει. Ο τραγουδιστής όμως όταν δεν τραγουδάει μιλάει. Και όταν μιλάει λέει μαλακίες. Αυτές τις μαλακίες κράζουμε.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 14 Μάιος 2016 18:39
Όνομα Ιστότοπου: -

Τα σύνολα "χριστιανοταλιμπάν" και "νεοναζί" τέμνονται, δεν ταυτίζονται.
Άβαταρ μέλους
HELLADISTAN
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 14 Οκτ 2012 10:55
Όνομα Ιστότοπου: atheismingreece.tumblr.com
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

O Σφακιανάκης είναι απλά ηλίθιος...

...και οι ηλίθιοι άνθρωποι, σε μεγάλο ποσοστό, ελκύονται από το φασισμό. Τωρα το αν προσκυνάει το Δία, το Γιαχβέ, την Δέσποινα Μοιραράκη τον Κώστα Μήτρογλου η τα @@ρια του Χίτλερ είναι δευτερεύον.
Την εν πολλαις αμαρτιαιας περιπεσουσα βουλη γεροντα Εφραιμ ευλογησον...
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

αρα για εσας τους μοντερνοφιλελεδες αντιρατσιστες ο καλλιτεχνης που θα ακουτε τα τραγουδια

πρεπει να μην εχει πολιτικη αποψη και αν εχει να ειναι με τους μενουμε ευρωπη αλλιως αν εχει αλλη αποψη δεν τον ακουμε καθολου ε?

φανταζομαι καταλαβαινετε ποσο γελοιο ακουγεται αυτο

δηλαδη φαντασου το 60 να ελεγε καποιος σε αρεσει ο βεγγος? και να ελεγε οχι ειναι κκε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Σχολίασε εδώ κανένας τα τραγούδια του Σφακιανάκη; Είπε κανείς ότι δεν ακούει τα τραγούδια του επειδή είναι τρελός και φασίστας; Μόνο εσύ ασχολείσαι με αυτό και αποδίδεις στους άλλους πράγματα που δεν είπανε ποτέ.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:κοιτατε προβληματα που απασχολουνε τον νεοελληνα βρε 50 μνημονια μας αξιζουν για να στροσουμε

ρε σβοιν ο τραγουδιστης σαν τραγουδιστης να μην σε αρεσει μαζι σου αλλα να σε αρεσει να τραγουδας τα τραγουδια του και ξαφνικα επειδη ειναι αλλο κομμα απο εσενα να τον αντιπαθεις ειναι η οχι βλακεια?
Δεν μου αρέσουν τα τραγούδια του, οποτε μια χαρά

Αν και αν μου άρεσαν τα τραγούδια του θα μπορούσα να τον αντιπαθώ για τις μαλακίες που λέει αλλα να μου αρέσουν τα τραγούδια του ακόμα, είναι 2 διαφορετικά πράγματα, εκτος αν μεταφέρει τις μαλακίες που λέει στους στίχους τον τραγουδιών του

Για παράδειγμα μου αρέσει αυτό

[youtube]LZDJUTYDiq8[/youtube]

Αλλα εξακολουθώ να πιστεύω ότι οι ναζοι ήταν μαλακες
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

σβοιν πας να χαζεψεις εμενα?

γιατρε κλασσικα παιζεις με της λεξης

την στιγμη που κραζουνε τον σφακιανακη για της δηλωσεις του προφανος και δε θα πανε στο κεντρο να τον δουνε ουτε θα αγωραζουν τα cd του
τωρα αν καποιος ειναι χρονια φαν του και απο τοτε που εμαθε της αποψεις του τον βριζει μεν αλλα εξακολουθει να τον στηριζει ε τι να πω αβυσος η ψυχη του νεοελληνα

σβοιν οκ δεν σε αρεσει ο νοτις τον κραζεις για αυτο που δηλωσε λογικο αυτο ειπα
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Τωρα το τι ηταν οι ναζι και τι οι χρυσαγιτες και ποση σχεση εχουν με την εθνικη υποσταση καθε κρατους εκτος απο την ελευση του σκοτους και του χαους το συμπεραινει αυτο κανεις απο το ποσο πολυ κακοπερασαν τα παπαδαρια σε ανατολη και δυση απο δαυτους.Και το ποσους ναζι εγκληματιες εκρυψαν και φυγαδευσαν γιατι ηταν κι αυτοι μεσα στο κολπο και γνωριζαν για τα καλα το τι ηταν αυτο που επιχειρηθηκε να επιβληθει απο το ναζισμο επανω στην ανθρωποτητα.

Οποτε δεν ειναι δυσκολο να εξηγηθουν οι κολλεγιες του παπαδαριου με τους φασιστες και τους νεοναζι,ναζι απο το nation αλλα για ποιο ακριβως κωλοεθνος εργαζονται ειναι αυτο που δεν λενε.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

αλλα για ποιο ακριβως κωλοεθνος εργαζονται ειναι αυτο που δεν λενε.
Σαν ανέκδοτο ακούγεται. "Ποιο είναι το άκρον άωτον του αντισημιτισμού; - Να λες ότι οι ναζί ήταν όργανα των Εβραίων".
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Απάντηση