Σύμφωνο συμβίωσης και θρησκευτική πίστη

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

εγώ θα ζήσω σε αντίθεση με άλλον που εκτελέστηκε επειδή τον πήρε ο ύπνος όταν η μόνη αλήθεια παραληρούσε έβγαζε λόγο…
1ον Ναι έχω την παρανοϊκή προσδοκία ότι κάποιος που συμμετέχει σε μια συζήτηση σε ένα forum θα διαβάζει όλα τα σχόλια σ'αυτή τη συζήτηση. Και προφανώς αυτή η προσδοκία (με ρωτάει κάτι ο Yianis,ο vesid θέλει και αυτός να μάθει την άποψή μου σ'αυτό το θέμα,ας απαντήσω λοιπόν και στους δύο) σημαίνει με κάποιο περίεργο τρόπο πως ισχυρίζομαι ότι κατέχω την απόλυτη αλήθεια. Οκ....

2ον Ας υποθέσουμε ότι η συγκεκριμένη "είδηση" είναι αληθινή, που πολύ αμφιβάλλω.(Ένας λέει ότι εκτελέστηκε επειδή...αποκοιμήθηκε,ο άλλος ότι εκτελέστηκε επειδή...αντιμίλησε στον Κιμ Γιόνγκ Ούν,ο άλλος επειδή δεν εκτέλεσε διαταγές,μετά η είδηση δεν επιβεβαιώθηκε,μετά επιβεβαιώθηκε, πηγές που ασχολούνται διεξοδικά με την μελέτη της ηγεσίας της Βόρειας Κορέας δεν τον αναφέρουν καν ως νεκρό, το NIS (μυστικές υπηρεσίες της Νότιας Κορέας που πρώτο διέρρευσε την είδηση - για την εκτέλεση,όχι για τα...αντιαεροπορικά και τους ύπνους) τώρα ανακοίνωσε ότι μάλλον δεν εκτέλεσαν τον Hyon Yong Chol αλλά τον καθαίρεσαν και δεν είναι ξεκάθαρο αν ζει ή όχι, γενικά πολύ αξιόπιστη ιστορία που για να την πιστέψεις πρέπει να είσαι ανεξάρτητο πνεύμα όπως εσύ,όχι δογματικός όπως εγώ)

Έστω όμως ότι είναι αληθινή. Μπορείς να μου πεις τι σχέση έχει μ'εμένα το τι υποτίθεται πως έκανε ο Κιμ Γιόνγκ Ούν με έναν από τους αξιωματούχους του;
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

ΣΗΜΕΙΩΣΗ YIANIS
Για να μην βγούμε κι εδώ εκτός θέματος η απάντηση είναι εδώ

csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Κούρος έγραψε:Ευχαριστώ vesid για τον κόπο σου.

@csar
http://www.equalityforall.net/en/news/a ... rights-day
Κούρε, στο site που παρέθεσες έχει φωτογραφίες από μάζωξη ζωόφιλων, το πλήθος των οποίων δεν ξεπερνά τους πέντε, εφτά, άντε δέκα. Αυτό απέχει πολύ από το «πολλές φωνές ακτιβιστών» που ανέφερες.

Όσον αφορά στα άλλα κράτη στα οποία επιτρέπεται η ζωοφιλία και που αναφέρει η Wikipedia, έχω να πω ότι άλλο είναι το «δεν υπάρχει ακόμα νομικό πλαίσιο που να απαγορεύει την ζωοφιλία» και άλλο το ότι «εξαιτίας της πίεσης ακτιβιστών-ζωόφιλων έχει δημιουργηθεί νομικό πλαίσιο που επιτρέπει την ζωοφιλία ή κατάργησε άλλο νομικό πλαίσιο που την απαγορεύει».

Αντίθετα είναι πολύ περισσότερες οι φωνές που πιέζουν αυτά τα κράτη να απαγορέψουν την ζωοφιλία νομικά και είμαι σίγουρος ότι θα γίνει στο κοντινό μέλλον.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Εντάξει csar, ευχαριστώ για το σχόλιό σου.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Αριθμός: 861
Τύπος: Αναφορά
Σύνοδος/Περίοδος: Α' Σύνοδος ΙΖ΄ ΠΕΡΙΟΔΟΣ (ΠΡΟΕΔΡΕΥΟΜΕΝΗΣ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ)
Θέμα: αιτείται τη μη ψήφιση του Νομοσχεδίου για το σύμφωνο συμβίωσης από την Βουλή
Κόμμα: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ
Ημερομηνία: 15/01/2016
Ημ. τελευτ. τροποπ.: 26/01/2016
Καταθέτων: Νικολόπουλος Ιωάννου Νικόλαος
Υπουργοί:
1. Υπ. Επικρατείας
2. Υπ. Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων

Περίληψη αναφοράς
Το Ορθόδοξον Κέντρον Πατερικών Μελετών «Ο Άγιος Μάρκος ο Ευγενικός» έστειλε (στις 18/12/2015) επιστολή στους βουλευτές στην οποία υποστηρίζουν ότι με το Σύμφωνο Συμβίωσης ανατρέπεται η φυσική τάξη, προσβάλλεται η Αγία Τριάδα (την οποία επικαλείται το Σύνταγμα), δυναμιτίζεται ο θεσμός της οικογένειας και συντελείται σταδιακή μείωση του πληθυσμού (ενώ ο πληθυσμός άλλων βαλκανικών χωρών αυξάνεται).

Όσοι βουλευτές ψηφίσουν τον νόμο θα είναι υπόδικοι στην συνείδηση του Έθνους, θα είναι δυνατό να αφοριστούν από την Εκκλησία και θα γίνουν το όνειδος των επόμενων γενεών. Εφόσον ο νόμος ψηφιστεί θα πρέπει όσοι βουλευτές τον ψηφίσουν να δηλώσουν δημοσίως αν είναι κίναιδοι και οι ίδιοι.


Περιλήψεις απαντήσεων
1. Υπ. Επικρατείας: Δεν απαντούμε διότι η αναφορά δεν πληροί τις προϋποθέσεις του Κανονισμού της Βουλής.

2. Υπ. Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων: Δεν απαντούμε διότι η αναφορά δεν πληροί τις προϋποθέσεις του Κανονισμού της Βουλής.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Αυτός ο άνθρωπος είναι πανεπιστημιακός…
Δηλαδή ένας άνθρωπος του οποίου ο λόγος θεωρείται αξιωματικά σημαντικός και χρησιμοποιείται από άλλους με την μέθοδο της «προσφυγής στην αυθεντία»
Επί πλέον είναι και βουλευτής…
Δηλαδή ένας από τους 300 που έχουν την δύναμη να ορίσουν την πορεία της Ελλάδος…

Εγώ λέω ότι τέτοιους ανθρώπους που λένε "ολοκληρωτικές" μαλακίες οφείλουμε να τους αντιμετωπίζουμε μόνο με κοροϊδία, σαρκασμό και ειρωνεία.
Εσείς λέτε ότι πρέπει να τους αντιμετωπίζουμε σοβαρά…

Η δική σας άποψη έχει διαχρονικά αποδειχτεί λάθος καθώς οι άνθρωποι αυτοί όχι μόνο εξακολουθούν και υπάρχουν αλλά επί πλέον ανήκουν και στην πλειοψηφία.
Στην πλειοψηφία των ανθρώπων που ενώ είναι απελπιστικά μαλάκες ταυτόχρονα ορίζουν τις τύχες ενός ολόκληρου έθνους.

Γιατί δεν γίνονται σοβαρές συζητήσεις για το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας;
Μήπως επειδή η οποιοδήποτε προσπάθεια σοβαρής προσέγγισης θα θίγει την υπόληψη και το επίπεδο των συνομιλητών;

Η συντριπτική πλειοψηφία των άθεων δεν θα είχε κανένα πρόβλημα να μιλήσει σοβαρά και με σεβασμό προς τον συνομιλητή του για τον ιησού, την μαμά του, τον μπαμπά του και το άγιο πνεύμα.

Προφανέστατα πιστεύετε εσείς (πλέον) οι οργανωμένοι άθεοι ότι το θέμα είναι σοβαρό και όχι ιδίου επιπέδου με το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας.

Δηλαδή κι εσείς παρόμοιου επιπέδου με τον Νικολόπουλο είστε...
Δεν έχετε κανένα πρόβλημα να μιλάτε σοβαρά για μαλακίες…
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Κουράζεις.

Και φυσικά δεν είναι πανεπιστημιακός ο Νικολόπουλος.
It is by will alone I set my mind in motion.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Yianis έγραψε: Η δική σας άποψη έχει διαχρονικά αποδειχτεί λάθος καθώς οι άνθρωποι αυτοί όχι μόνο εξακολουθούν και υπάρχουν αλλά επί πλέον ανήκουν και στην πλειοψηφία.
Στην πλειοψηφία των ανθρώπων που ενώ είναι απελπιστικά μαλάκες ταυτόχρονα ορίζουν τις τύχες ενός ολόκληρου έθνους.
Ναι, ενώ αν την πλειοψηφία την αντιμετωπίζαμε με κοροϊδία, σαρκασμό και ειρωνεία θα σταματούσε να πιστεύει σε ολοκληρωτικές μαλακίες...
Εκτός και αν υπονοείς ότι την τύχη του έθνους δε πρέπει να την ορίζει η πλειοψηφία του αλλά μια μικρή άθεη μειοψηφία, η οποία μάλιστα θα κοροϊδεύει, θα σαρκάζεται και θα ειρωνεύεται την πλειοψηφία. Αλλά αυτό κι αν είναι ολοκληρωτική μαλακία! Ολοκληρωτική/αυταρχική λόγω της επιβολής της βούλησης των λίγων στους πολλούς και μαλακία λόγω του ότι κάτι τέτοιο είναι απολύτως αδύνατο να συμβεί.
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Yianis έγραψε:Αυτός ο άνθρωπος είναι πανεπιστημιακός…
Δηλαδή ένας άνθρωπος του οποίου ο λόγος θεωρείται αξιωματικά σημαντικός και χρησιμοποιείται από άλλους με την μέθοδο της «προσφυγής στην αυθεντία»
Επί πλέον είναι και βουλευτής…
Δηλαδή ένας από τους 300 που έχουν την δύναμη να ορίσουν την πορεία της Ελλάδος…

Εγώ λέω ότι τέτοιους ανθρώπους που λένε "ολοκληρωτικές" μαλακίες οφείλουμε να τους αντιμετωπίζουμε μόνο με κοροϊδία, σαρκασμό και ειρωνεία.
Εσείς λέτε ότι πρέπει να τους αντιμετωπίζουμε σοβαρά…

Η δική σας άποψη έχει διαχρονικά αποδειχτεί λάθος καθώς οι άνθρωποι αυτοί όχι μόνο εξακολουθούν και υπάρχουν αλλά επί πλέον ανήκουν και στην πλειοψηφία.
Στην πλειοψηφία των ανθρώπων που ενώ είναι απελπιστικά μαλάκες ταυτόχρονα ορίζουν τις τύχες ενός ολόκληρου έθνους.

Γιατί δεν γίνονται σοβαρές συζητήσεις για το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας;
Μήπως επειδή η οποιοδήποτε προσπάθεια σοβαρής προσέγγισης θα θίγει την υπόληψη και το επίπεδο των συνομιλητών;

Η συντριπτική πλειοψηφία των άθεων δεν θα είχε κανένα πρόβλημα να μιλήσει σοβαρά και με σεβασμό προς τον συνομιλητή του για τον ιησού, την μαμά του, τον μπαμπά του και το άγιο πνεύμα.

Προφανέστατα πιστεύετε εσείς (πλέον) οι οργανωμένοι άθεοι ότι το θέμα είναι σοβαρό και όχι ιδίου επιπέδου με το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας.

Δηλαδή κι εσείς παρόμοιου επιπέδου με τον Νικολόπουλο είστε...
Δεν έχετε κανένα πρόβλημα να μιλάτε σοβαρά για μαλακίες…
τον εαυτο μας προσπαθουμε να αντιμετωπισουμε σοβαρα, οχι το καθε νουμερο της Βουλης. Ακομα και αν εχεις δικιο στρατηγικα, επειδη στο μπουρδελο χωρα που ζουμε δεν καταφερε ποτε κανεις πολλα με τη πραοτητα, εμας μας αρεσει ετσι.
Ο Ιησους ειναι πιο σοβαρο θεμα απο το Μακαρονοτερας, αλλα οχι πιο σοβαρη πεποιθηση. Η ιδια γελοιοτητα ειναι, με τη διαφορα οτι συζητηση με πιστο Μακαρονοτερατος μπορει να γινει μονο με επισκεψη στο Δαφνι. :D

ΥΓ. Εχουμε συζητησει σοβαρα με τον Αναρχο, την υπαρξη του Θεου με το ονομα Νταλλας.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:Κουράζεις.

Και φυσικά δεν είναι πανεπιστημιακός ο Νικολόπουλος.
Είναι πολύ εύκολο να πετάς ένα γενικό και αόριστο σχόλιο…
Γιατί δεν το στηρίζεις όμως κάπου;

Εγώ δεν τον ξέρω τον Νικολόπουλο για να γνωρίζω τις σπουδές του…
Αλλά εάν δεν είναι πανεπιστημιακός τότε μάλλον θα πρέπει να στείλεις ένα email στην Wikipedia…
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Ούτε ο ίδιος, ούτε η Wikipedia λένε πουθενά ότι είναι πανεπιστημιακός. Μάλλον εσύ πρέπει να τους στείλεις email μπας και συμφωνήσουν μαζί σου.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Δηλαδή εσύ το σχόλιο σου ότι είμαι κουραστικός το ανάγεις στην κυριολεξία του όρου «πανεπιστημιακός» σαν ουσιαστικό και όχι σαν επιθετικό προσδιορισμό;

Θεωρείς ότι αυτός που έχει πάρει μερικά πανεπιστημιακά πτυχία, έχει κάνει μεταπτυχιακές σπουδές και είναι υποψήφιος διδάκτορας σε πανεπιστήμιο κατά την άποψη σου δεν αξίζει τον όρο πανεπιστημιακός;
Και ποιο είναι το επίθετο που θα χρησιμοποιούσες για να προσδιορίσεις κάποιον άνθρωπο με τόσα πανεπιστημιακά πτυχία και μεταπτυχιακές σπουδές;

Βλέπω ότι σε θέματα που έχουν απόλυτα μηδενική αξία αντιπαράθεσης εσύ την αναδεικνύεις επειδή θεωρητικά έχεις δίκιο, καθώς όντως δεν είναι πανεπιστημιακός αφού δεν εργάζεται ακόμα σε πανεπιστήμιο.

Κέρδισες…
Με έκανες ρεζίλι μεγάλε…
Πήγαινε τώρα να μιλήσεις για την χαλασμένη μπύρα που θα πίνεις στην κόλαση…
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Ώπα, ώπα, μην τα μπλέκουμε. Το ότι κουράζεις (εμένα τουλάχιστον) δεν έχει να κάνει με τον Νικολόπουλο αλλά με την εμμονή σου να γυρνάς την κουβέντα όλο στα ίδια θέματα.

Τώρα για το θέμα των πτυχίων του Νικολόπουλου, όπως σωστά είπες, πανεπιστημιακός δεν είναι, αφού δεν διδάσκει κάπου. Από κει και πέρα, μπορείς να τον λες όπως αλλιώς θες. Προσωπικά δεν κρίνω κάποιον από τα πτυχία του, αλλά από το τι λέει. Και ο Νικολόπουλος λέει συνήθως μαλακίες, τι συνήθως δηλαδή, το 99% των φορών που ανοίγει το στόμα του.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Δηλαδή το νόημα είναι ότι τελικά τα ίδια λέμε καθώς εγώ δεν είπα κάτι άλλο από αυτά που μόλις είπες εσύ.

Του έδωσα τον επιθετικό προσδιορισμό «πανεπιστημιακός» για να μην κάθομαι να γράφω ένα ένα τα πτυχία και τα μεταπτυχιακά του καθώς ήθελα να τονίσω ότι κάτι τέτοιους χρησιμοποιούν για αυθεντίες και επειδή, ακριβώς όπως λες, λέει μαλακίες εμείς οφείλουμε να μην τους σεβόμαστε.

Τώρα το ότι κυριολεκτικά δεν είναι «πανεπιστημιακός» δεν νομίζω να είναι τόσο σημαντικό ώστε να ξεκινήσεις αντιπαράθεση επί αυτού.

Θα μπορούσες αντίθετα να ξεκινήσεις την αντιπαράθεση για αυτό που λες ότι δηλαδή είμαι κουραστικός με την εμμονή σου να γυρνάς την κουβέντα όλο στα ίδια θέματα. Αυτό είναι άξιο συζήτησης και όχι η λεπτομέρεια της έννοιας του «πανεπιστημιακού».

Λοιπόν αυτό που λες εσύ εμμονή εγώ το λέω γνώμη.
Και το γεγονός ότι έχω μια αντίθετη γνώμη από εσάς σημαίνει ότι έχω μια αντίθετη γνώμη από εσάς και τίποτα παραπάνω.
Και με την συζήτηση ίσως να μπορέσω να σας πείσω ότι η δική μου άποψη είναι καλύτερη ή να μου δείξετε εσείς ότι η δική σας άποψη είναι καλύτερη.

Το να πετάς όμως ένα «είσαι κουραστικός» χωρίς εσύ να έχεις στηρίξει την δική σου θέση με επιχειρήματα τότε το «είσαι κουραστικός» δεν είναι γνώμη ή θέση αλλά αφορισμός και ισοπεδωτισμός.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Έχει διαφορά το "λέω τη (διαφορετική) γνώμη μου" από το "επαναλαμβάνω τη (διαφορετική) γνώμη μου ad nauseam, ακόμα και σε άσχετα θέματα". Το δεύτερο είναι πιο πιθανό να προκαλέσει κούραση παρά συζήτηση. Τουλάχιστον εγώ δηλαδή έχω χάσει κάθε διάθεση να συζητήσω μαζί σου για αυτό το θέμα, ακόμα κι αν άνοιγες ένα σχετικό νήμα και περιοριζόταν εκεί η συζήτηση, αντί να πετάς μπηχτές σε κάθε ποστ σου.

Σταματάω εδώ γιατί ήδη έχουμε ξεφύγει κατά πολύ. Αν θες να συζητήσεις για το συγκεκριμένο θέμα, δηλαδή γιατί απαγορεύεται στο φόρουμ να βρίζεις τους πιστούς, άνοιξε ένα συγκεκριμένο νήμα. Απλά εγώ δεν θα ακολουθήσω.
Off Topic
Όσο για το πανεπιστημιακός, είχες λάθος, το διόρθωσα, τελείωσε. Αν εσύ θες να λες πανεπιστημιακό τον κάθε μεταπτυχιακό ή ΥΔ, δικαίωμά σου, αλλά να μπορούμε να συνεννοούμαστε. Και νομίζω θα συμφωνήσεις ότι άλλο κύρος και αυθεντία, στον τομέα του πάντα, έχει ένας καθηγητής, παρά ένας μεταπτυχιακός.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ad nauseam σημαίνει ότι το topic έχει συζητηθεί μέχρι αηδίας και αυτοί που συμμετέχουν έχουν κουραστεί μέχρι ναυτίας…
Πότε ακριβώς έχεις εσύ συμμετάσχει στην συζήτηση με αυτό που εγώ εννοώ ώστε να κουραστείς και να αηδιάσεις μέχρι ναυτίας;
Το μόνο που κάνεις, όπως εδώ παραδείγματος χάριν, είναι να βρεις μια οξεία λάθος, όπως βρήκες με την λεπτομέρεια στην έννοια του πανεπιστημιακού, και να αρχίσεις το κήρυγμα.

Βέβαια εάν εσύ από την δημοσίευση μου εδώ περί Νικολόπουλου, ή τις προηγούμενες αντίστοιχες, καταλαβαίνεις ότι το θέμα μου και πρόβλημα μου είναι γιατί απαγορεύεται στο φόρουμ να βρίζεις τους πιστούς τότε δεν αμφιβάλλω καθόλου για ποιον λόγο κουράστηκες…
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Ωραία, άνοιξε ένα θέμα με το πρόβλημά σου να το συζητήσουμε. Προτιμότερο από το να τα λες στο θέμα του συμφώνου συμβίωσης ή οπουδήποτε αλλού.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

kapages έγραψε:...ΥΓ. Εχουμε συζητησει σοβαρα με τον Αναρχο, την υπαρξη του Θεου με το ονομα Νταλλας.
Λίγη προσοχη και σεβασμό παρακαλώ....
ΝΤΑΛΑΣ. Με ένα νι και όλα κεφαλαία...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Είναι αιρετικός, ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ!
It is by will alone I set my mind in motion.
Απάντηση