Τι 'ν' τούτο πάλι? Αφιονισμένοι δωδεκαθεϊστές?

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ένας φίλος μου έστειλε τον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.hellenicreligion.gr/doc/kukl ... niston.htm

Δεν ξέρω αν τον έχετε υπ' όψιν σας, εμένα πάντως μου έπεσαν όλες οι τρίχες (γλιτώνω και τα έξοδα για τη χαλάουα).

Νόμιζα πως μόνο είχαμε μόνο χριστιανούς ταλιμπάν στον τόπο μας, αλλά βλέπω πως έκανα λάθος. Και οι δωδεκαθεϊστές μια χαρά τα καταφέρνουν. Πάει το επιχείρημα "έλα μωρέ, δεν πιστεύουν στ' αλήθεια στην ύπαρξη του Δία". Δεν ξέρω για όλους, ετούτοι εδώ πάντως πιστεύουν πολύ περισσότερο απ' όσο πιστεύουν μερικοί "χριστιανοί" στον δικό τους θεό.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

το site πρέπει να κάνει πλακα...δηλαδή διαβάστε το κείμενο...μονο για πλακα μπορώ να το πάρο !
Σοκ έχει προκαλέσει στην κοινή γνώμη η αποκάλυψη από ομάδα Ελλήνων φοιτητών του πανεπιστημίου Αθηνών ότι μέσα στο πανεπιστήμιο δρα κύκλωμα σατανικών ναζωραίων οι οποίοι προσηλυτίζουν Έλληνες φοιτητές σε σατανικές χριστιανικές τελετές και ομαδικά όργια χριστιανικής μαγγανείας.

Το κύκλωμα προσηλυτίζει Έλληνες φοιτητές, κυρίους αυτούς που λατρεύουν τους Αθανάτους Πατρώους Θεούς και πιστεύουν στην Ελληνική Θρησκεία. Πρόκειται για ομάδα καθηγητών της σχολής θεολογίας, οι οποίοι υπακούν στο διεθνές σατανικό τάγμα της αιρέσεως των ναζωραίων.

Το σκάνδαλο ξέσπασε όταν Έλληνες φοιτητές κατήγγειλαν ότι στο κύκλωμα των ναζωραίων ενέχονται και κάποιοι φοιτητές του φυσικομαθηματικού τμήματος. Η υπόθεση ήρθε στην επιφάνεια όταν Έλληνες φοιτητές ζήτησαν βοήθεια από την Εκκλησία των Ελλήνων στο θρήσκευμα για να ξεφύγουν από τα δίχτυα της σατανικής αιρέσεως των ναζωραίων.

Οι Έλληνες φοιτητές έχουν συγκεντρώσει στοιχεία τα οποία προτίθενται να καταθέσουν στην Ελληνική Δικαιοσύνη ώστε να προστατευθούν από τις διώξεις της αιμοσταγούς αιρέσεως των ναζωραίων.

Όπως αποκαλύπτουν οι Έλληνες φοιτητές πρόκειται για ομάδα πέντε ναζωραίων καθηγητών, οι οποίοι πραγματοποιούν σατανικές χριστιανικές τελετές σε ιδιωτικούς χώρους και στο τελετουργικό τους περιλαμβάνεται επίκληση στον βρυκόλακα Τζεσουά, σεξουαλικά όργια και χρήση ναρκωτικών ουσιών.

Η δράση των ναζωραίων καθηγητών ξεκίνησε εδώ και χρόνια. Άρχισαν να παρενοχλούν τους Έλληνες φοιτητές που προσεύχοντο στους Αθανάτους Πατρώους Θεούς. Φοιτήτρια καταγγέλλει ότι οι σατανικοί ναζωραίοι της επιτέθηκαν και της άρπαξαν αγαλματίδιο της Θεάς Αθηνάς και της έδωσαν εικόνα με τον βρυκόλακα Τζεσουά. Την απείλησαν μάλιστα ότι αν δεν πίνει αίμα στο όνομά του όπως κάνουν οι ναζωραίοι στις τελετές τους, θα την κακοποιήσουν σεξουαλικώς.

Σύμφωνα με τα όσα εξομολογήθηκαν στην Εκκλησία των Ελλήνων στο θρήσκευμα οι έντρομοι φοιτητές, το επικίνδυνο για την δημόσια ασφάλεια κύκλωμα σατανικών ναζωραίων καθηγητών προσεγγίζει νεοεισερχομένους φοιτητές και προσπαθεί να τους αρπάξει από τον Ελληνισμό και να τους προσηλυτίσει.

Οι περισσότεροι Έλληνες φοιτητές είναι στην πλειοψηφία τους ανυποψίαστοι σχετικά με τις μεθόδους που ακολουθεί η σατανική αίρεση των ναζωραίων. Οι ναζωραίοι καθηγητές με την χρήση μεθόδων ελέγχου του νου, τους υποβάλλουν να σταματήσουν να υμνούν τον Παντοκράτορα Δία και να υμνούν τον σατανικό Τζεσουά.

Η αίρεση των ναζωραίων ιδρύθηκε από τον αρχισατανιστή Τζεσουά στην πόλη της Ναζαρέτ και από τότε έχει απασχολήσει όλη την ανθρωπότητα με τις ανθρωποθυσίες και τα δισεκατομμύρια εγκλήματα που έχει διαπράξει σε όλη την ανθρωπότητα.

Οι Έλληνες φοιτητές καταγγέλλουν έντρομοι ότι προσπαθούν να ξεφύγουν από την σατανική αίρεση των ναζωραίων αλλά είναι πολύ δύσκολο. Ανάστατοι οι γονείς των φοιτητών φοβούνται ότι η λατρεία των Πατρώων Θεών και των Μητρώων Θεαινών προκαλεί το μίσος των αιμοσταγών σατανικών ναζωραίων και τους διεγείρει να κάνουν ανθρωποθυσίες Ελλήνων.

Οι σατανικοί ναζωραίοι αφού προσηλυτίσουν τα παιδιά μας μετά τα αλυσοδένουν, καταγγέλλουν οι τραγικοί γονείς. Δεν μπορούν να αποκαλύψουν τίποτε διότι τα απειλούν, λέει μία τραγική μητέρα.

Οι Έλληνες φοιτητές κατήγγειλαν ότι η ομάδα των ναζωραίων καθηγητών και φοιτητών είναι πολύ επικίνδυνη διότι επενδύει στην ανάγκη, την πτώχεια και την αδυναμία των Ελλήνων φοιτητών. Τους αναγκάζει να συμμετέχουν σε σεξουαλικά όργια κάτω από την επήρεια ναρκωτικών ουσιών και τους υποχρεώνει να κάνουν επικλήσεις στον βρυκόλακα Τζεσουά. Κάτω από τον μανδύα του καθηγητού οι σατανικοί ναζωραίοι ικανοποιούν τα αρρωστημένα τους ένστικτα.

Οι ηλικίες που φοιτούν στα πανεπιστήμια είναι οι ηλικίες που προτιμούν οι αδίστακτοι ναζωραίοι. Ο κίνδυνος από την σατανική αίρεση των ναζωραίων ελλοχεύει παντού, κυρίως στα σχολεία. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχουν οι μηχανισμοί αυτοπροστασίας της Ελληνικής πανεπιστημιακής κοινότητος που θα απέτρεπε τους ανυποψίαστους φοιτητές από το να πέσουν θύματα της εγκληματικής αιρέσεως.

Οι περισσότεροι Έλληνες φοιτητές δεν έχουν σωστές βάσεις, ούτε την κατάλληλη παιδεία από το οικογενειακό και το ευρύτερο κοινωνικό περιβάλλον. Έτσι βρίσκονται ευάλωτοι στις επιθέσεις των σατανικών ναζωραίων.

Η αίρεση των ναζωραίων προσπαθεί να διεισδύσει ιδιαίτερα στην νεολαία καθ’ όσον της υπόσχεται πλούτο, δύναμη και φόνους Ελλήνων.

Δυστυχώς σε μία εποχή παρακμής δεν υπάρχουν πρότυπα για τους νέους, και κάποιοι αφελείς προσπαθούν να βρουν καταφύγιο σε τέτοιες εγκληματικές αιρέσεις με αποτέλεσμα να απομακρύνωνται από τους Αθανάτους Πατρώους Θεούς και τον Ελληνισμό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος svoin την 11 Σεπ 2009 15:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Τι να σου πω, κι εγώ το σκέφτηκα μήπως είναι πλάκα, αλλά τόσο μεγάλο σάιτ? με τόση πληροφορία? και τόσο φαινομενικά σοβαρό και συνεπές? αν είναι πλάκα, είναι πολύ καλοστημένη!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Andrameleh
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2009 23:45
Όνομα Ιστότοπου: -

Οχι , όχι δεν δείχνει για πλάκα! Παραείναι εκτεταμένο και ενδελεχές. Τελικά οι μορφές της ανθρώπινης διαστροφής του πνέυματος έχουν πολύ πιο εκτεταμένα όρια από όσο θα φανταζόταν κανείς. Οι δυσμοιροι αγνοούν παντελώς το μεγαλύτερο (και μοναδικό παγκοσμίως) επίτευγμα του αρχαιοελληνικού πολιτισμού το οποίο δεν είναι άλλο από την απομάγευση της ανθρώπινης ματιάς πάνω στον κόσμο, την θεμελίωση της παρατήρησης της φύσης και της εξαγωγής λογικών συμπερασμάτων.
When one person suffers from a delusion, it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called religion. – Robert Pirsig

What can be asserted without proof can be dismissed without proof. - Christopher Hitchens

Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. - Seneca the Younger

A casual stroll through the lunatic asylum shows that faith does not prove anything. F.Nietzsche
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Σωστό Andrameleh.Οι μόνοι άνθρωποι που είναι πιό άσχετοι με το αρχαιοελληνικό πνεύμα από τους χριστιανούς είναι οι αρχαιόκαβλοι και δη η εθνικιστική συνιστώσα τους.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Σε αυτόν τον Έλληνα που θα σου πάρει το σακκάκι μην τον συγχωρήσεις αν δεν σου πάρει και το παλτό

αν δεν είναι πλακα πρόκειτε για τελείως γκάου άτομα
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Εμένα πάντως για POE μου κάνει.

Και αν θέλετε να δείτε σάτιρα: Landover Baptist Church
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
Andrameleh
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2009 23:45
Όνομα Ιστότοπου: -

Αν όντως είναι ΡΟΕ τότε αξίζει στον δημιουργό ένα μεγάλο ΕΥΓΕ! :clap: Εξακολουθω πάντως να το θεωρώ αυθεντικό (και ανησυχητικό παρεμπιπτόντως).
When one person suffers from a delusion, it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called religion. – Robert Pirsig

What can be asserted without proof can be dismissed without proof. - Christopher Hitchens

Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. - Seneca the Younger

A casual stroll through the lunatic asylum shows that faith does not prove anything. F.Nietzsche
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

δικη μου εκτιμηση ειναι οτι δεν συμβενει τιποτα απο τα παραπανω. Απλος μεριδα δωδεκαθεϊστων το γυρισε στην επιθεση γιατι με την αμυνα και την διεκδικιση δικαιωματων επαιρναν το μπουλο. δηλαδη κανανε ενα μακαρονοτερας και αυτοι
αυτα που περιγραφονται στο αρθρο γινονται : ομαδες σατανιστων :D χριστιανων προσυλιτουν και στα πανεπιστημια διοτι εκει οι φοιτητες ανοιγουν τα ματια τους και αυτοι προσπαθουν να τους τα κλεισουν προφασιζομενοι και καλα οτι ομαδα φοιτητων μαζευεται και συζυταει για τα προβληματα και μετα αρχιζουν τα κυριε ελεησον
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Βρε λες; τι να πω κι εγώ...

Πέρυσι φτιάξαμε μαζί με έναν φίλο την Ελληνική Κλώσσα για σατιρίσουμε τους ελληνοφρενείς (με αφορμή την περίφημη μούφα περί hellenic quest) και μερικοί μας πήρανε στα σοβαρά!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Βρε λες; τι να πω κι εγώ...

Πέρυσι φτιάξαμε μαζί με έναν φίλο την Ελληνική Κλώσσα για σατιρίσουμε τους ελληνοφρενείς (με αφορμή την περίφημη μούφα περί hellenic quest) και μερικοί μας πήρανε στα σοβαρά!
νομιζω οτι ο θεοδωρος χατζηφωτιαδουλος το δικο σας site της ελληνικης κλωσσας διαβασε και διαμορφωσε την θεωρια του. αχ βρε μελανη τι εκαμνες!!!
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Οι δωδεκαθεϊστές είναι για γέλια. Ειδικά οι λεγόμενοι "φανατικοί". Οι ίδιοι οι αρχαίοι Έλληνες σατίριζαν τους θεούς τους και αυτοί τους ξαναλατρεύουν. Πόση σύγχυση πρέπει να κουβαλά κανείς στο κεφάλι του;
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

δεν πάτε καλά :lol: :lol: :lol:
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΥΤΗΡΙΟΣ
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 15:31
Όνομα Ιστότοπου: -

Πρόκειται περί του φαινομένου "χριστιανοδωδεκαθεϊσμός". Από το "Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών", πήγαμε στο "Ελλάς Ελλήνων (νεο)δωδεκαθεϊστών)".
Πιστεύω ότι το κείμενο του hellenic religion είναι αυθεντικό. Τα εθνικιστικά και νεοφασιστικά κρούσματα που προέρχονται από τον "ελληνόθρησκο" χώρο είναι πάρα πολλά πλέον για να θεωρηθούν είτε ως μεμονωμένα περιστατικά κάποιων ηλιθίων, είτε ως φάρσες.

Δείτε π.χ. εδώ, περί της σχέσης νεοδωδεκαθεϊσμού και νεοεθνικισμού:
http://parisbrouzos.wordpress.com/2009/ ... %81%ce%b1/
και εδώ περί της σχέσης νεοδωδεκαθεϊσμού και νεοναζισμού:
http://kleitor.blogspot.com/2008/11/blog-post_06.html
και εδώ, για τον χριστιανοδωδεκαθεϊστικό συγκρητισμό (τουλάχιστον σε επίπεδο "ορολογίας"):
http://www.freeinquiry.gr/pro.php?id=537
"Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα: όσο λιγότερη έχει κάποιος, τόσο περισσότερο την απλώνει" (σύνθημα τού Μάη τού '68)
tiresias eosforos
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 09 Σεπ 2009 11:15
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Ένας φίλος μου έστειλε τον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.hellenicreligion.gr/doc/kukl ... niston.htm

Δεν ξέρω αν τον έχετε υπ' όψιν σας, εμένα πάντως μου έπεσαν όλες οι τρίχες (γλιτώνω και τα έξοδα για τη χαλάουα).

Νόμιζα πως μόνο είχαμε μόνο χριστιανούς ταλιμπάν στον τόπο μας, αλλά βλέπω πως έκανα λάθος. Και οι δωδεκαθεϊστές μια χαρά τα καταφέρνουν. Πάει το επιχείρημα "έλα μωρέ, δεν πιστεύουν στ' αλήθεια στην ύπαρξη του Δία". Δεν ξέρω για όλους, ετούτοι εδώ πάντως πιστεύουν πολύ περισσότερο απ' όσο πιστεύουν μερικοί "χριστιανοί" στον δικό τους θεό.
Κοιτάξτε το παρακάτω "διαμάντι" των δωδεκαθειστών... όλες οι θρησκείες εργάζονται για το χρήμα
Στην δεύτερη παράγραφο του λινκ...
http://www.hellenicreligion.gr/doc/tetraktys1.htm

{{ Εφ’ όσον δεν έχουν βάλει σύνδεση της ιστοσελίδος μας, που αποτελεί την επίσημη φωνή των Ελλήνων στο θρήσκευμα, εφ’ όσον δεν δίνουν χρήματα για τον Ιερό ΕθνικοΑπελευθερωτικό Αγώνα, εφ’ όσον υβρίζουν τους Πατρώους Θεούς, εφ’ όσον αρνούνται τους Ιερείς μας, εφ’ όσον αρνούνται να πολεμήσουν τον χριστιανισμό, είναι 100% χριστιανοί}}.
Αν τους δώσουν τα χρήματα μπορούν να τους βρίσουν μετά;
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Παιδιά φοβάμαι πως δεν κάνουν πλάκα, το site είναι πολύ ενημερωμένο - δείτε τον τομέα με τις εκδηλώσεις, ποιος θα έμπαινε σε τέτοιο κόπο; Είχα ανακαλύψει κάτι παρόμοιο πριν από 9-10 χρόνια (μπορεί να είναι και το ίδιο, δεν θυμάμαι) κι είχα τρομάξει γιατί ήταν πολύ αιμοβόροι, λέγανε να πάρουμε τα όπλα και να βγούμε στις πλατείες να σκοτώσουμε τους χριστιανούς και κάτι τέτοια "όμορφα" (αυτό δεν είναι λίγο παράνομο παρεμπιπτόντως;;;).

Μακάρι να είναι πλάκα αλλά δεν θα μου φαινόταν (τώρα πια) και πολύ περίεργο να το εννοούν. Δυστυχώς δεν πάει καλά ο κόσμος και ειδικά άτομα νεότερων ηλικιών μπορούν πολύ εύκολα να πωρωθούν με κάτι τέτοιες ιδέες...
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Ιοκάστη έγραψε:Παιδιά φοβάμαι πως δεν κάνουν πλάκα, το site είναι πολύ ενημερωμένο - δείτε τον τομέα με τις εκδηλώσεις, ποιος θα έμπαινε σε τέτοιο κόπο; Είχα ανακαλύψει κάτι παρόμοιο πριν από 9-10 χρόνια (μπορεί να είναι και το ίδιο, δεν θυμάμαι) κι είχα τρομάξει γιατί ήταν πολύ αιμοβόροι, λέγανε να πάρουμε τα όπλα και να βγούμε στις πλατείες να σκοτώσουμε τους χριστιανούς και κάτι τέτοια "όμορφα" (αυτό δεν είναι λίγο παράνομο παρεμπιπτόντως;;;).
Όχι δεν είναι παράνομο να λές ότι θέλεις. Αρκεί να μην κάνεις τέτοια πράγματα.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

το να λες σε μια ιστιοσελιδα η σε ενα ραδιοφωνο παμε να τους δειρουμε ποσο μαλον να τους σκοτοσουμε ειναι παρανομο, οι δωδεκαθειστες πιστευουν σε εναν θεο και αυτοι με το δικο τους τροπο, υ,γ, ο μοναδικος θεος ομως που αληθινα ειναι μεγαλος και λατρευεται απο χιλιαδες πιστους εδω και 95 χρονια ειναι αυτος ο θεος του πολεμου τον οποιο λατρευω και εγω :D
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:το να λες σε μια ιστιοσελιδα η σε ενα ραδιοφωνο παμε να τους δειρουμε ποσο μαλον να τους σκοτοσουμε ειναι παρανομο, οι δωδεκαθειστες πιστευουν σε εναν θεο και αυτοι με το δικο τους τροπο, υ,γ, ο μοναδικος θεος ομως που αληθινα ειναι μεγαλος και λατρευεται απο χιλιαδες πιστους εδω και 95 χρονια ειναι αυτος ο θεος του πολεμου τον οποιο λατρευω και εγω :D
MΠAOK ΡΕ

(όχι δεν είμαι παοκ απλά ηπα να σου παο λίγο κόντρα :P )
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

ΠΑΟΚ είναι ρε svoin. One team to rule them all. :greetings-clappingorange: :greetings-clappingorange:

Και για να μην ξεφεύγω απ'το θέμα, μια απορία: Γιατί πολλοί λένε "γαμώ το Δία"; :think:
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Απάντηση