Νέα δημοσκόπηση δείχνει ότι οι έφηβοι δεν πιστεύουν σε θεούς

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

tactical έγραψε:Όταν διαγραφούν όλες οι ανοησίες θα γίνει και αυτό που λες.
mpamiatzis δεν την κατέχεις καλά τη λογική, πρόσεχε λοιπόν τί ποστάρεις και αυτό δεν το λέω για να σου παίξω τον έξυπνο, αλλά για να μην παριστάνεις εσύ τον εξυπνάκια.

Και κάτι άλλο, σου ζητάω να μου πεις μόνο μία ανοησία που έχω γράψει.
ολο αυτο που εγραψες ειναι μια ανοησια

αυτο ειναι το μονο ευκολο
1ον εκτιμας οτι δεν κατεχω καλα την λογικη, μπορει να την κατεχω και να παριστανω τον εξυπνακια
2ον προτεινεις σε εναν ελευθερα (και ισως βλακωδες) σκεπτομενα ανθρωπα να προσεχει τι ποσταρει οχι ομως γιατι εσυ εισαι εξυπνος ή γιατι θελεις να με προσταταψεις απο κατι αλλα γιατι σε ενοχλουν οι εξυπνακιδες.

εγω διαβασα τους ορους του φορουμ πουθενα δεν λεει να μην παριστανουμε τους εξυπνακιδες αρα η συμπεριφορα μου ειναι σωστη. αντιθετα εσυ χωρις να εισαι μοντ μου απαγορευεις να το παιζω εξυπνακιας αυτο απο μονο του ειναι μια μεγαλη ανοησια. εαν δεν εισαι ο νταλαρας ο θεος ή εγω σε γραφω εκει που ξερεις και δεν ακολουθω τις επιταγες σου


Εαν το φορουμ το εφτιαξες εσυ οκ φιλε θα φυγω και εγω απο τα λημερια σου αλλα αν δεν ειναι δικη σου πνευματικη εργασια τοτε δεν δεχομε υποδειξης με το την λογικη οτι με ενοχλουν οι εξυπναδες με αυτη την λογικη να σου προτεινω πριν αρχισεις τις αντιπαραθεσεις μαζι μου να κανεις κατι για να ερθεις στα ισα σου να βγεις σε ανοικτο μερος, με πληρη νηνεμεια να κλινεις το κεφαλι σου 90 μοιρες κοιτοντας τον ουρανο και να φτυσεις. το ιδιο να καμεις και στα βρακια σου.
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical έγραψε: Σε ευχαριστώ πολύ για την παραχώρηση.
Και εσύ με τη σειρά σου σου ζητάω να το χωνέψεις επιτέλους και να μην με πρήζεις.
Να χωνέψω τι; Ότι θα έχουμε ένα τρολ μέσα στο φόρουμ; Τελικά ο batcic είχε για άλλη μια φορά δίκιο... Δεν πρέπει να ασχολούμαστε μαζί σου
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

mpamiatzis έγραψε:
tactical έγραψε:Όταν διαγραφούν όλες οι ανοησίες θα γίνει και αυτό που λες.
mpamiatzis δεν την κατέχεις καλά τη λογική, πρόσεχε λοιπόν τί ποστάρεις και αυτό δεν το λέω για να σου παίξω τον έξυπνο, αλλά για να μην παριστάνεις εσύ τον εξυπνάκια.

Και κάτι άλλο, σου ζητάω να μου πεις μόνο μία ανοησία που έχω γράψει.
ολο αυτο που εγραψες ειναι μια ανοησια

αυτο ειναι το μονο ευκολο
1ον εκτιμας οτι δεν κατεχω καλα την λογικη, μπορει να την κατεχω και να παριστανω τον εξυπνακια
2ον προτεινεις σε εναν ελευθερα (και ισως βλακωδες) σκεπτομενα ανθρωπα να προσεχει τι ποσταρει οχι ομως γιατι εσυ εισαι εξυπνος ή γιατι θελεις να με προσταταψεις απο κατι αλλα γιατι σε ενοχλουν οι εξυπνακιδες.

εγω διαβασα τους ορους του φορουμ πουθενα δεν λεει να μην παριστανουμε τους εξυπνακιδες αρα η συμπεριφορα μου ειναι σωστη. αντιθετα εσυ χωρις να εισαι μοντ μου απαγορευεις να το παιζω εξυπνακιας αυτο απο μονο του ειναι μια μεγαλη ανοησια. εαν δεν εισαι ο νταλαρας ο θεος ή εγω σε γραφω εκει που ξερεις και δεν ακολουθω τις επιταγες σου


Εαν το φορουμ το εφτιαξες εσυ οκ φιλε θα φυγω και εγω απο τα λημερια σου αλλα αν δεν ειναι δικη σου πνευματικη εργασια τοτε δεν δεχομε υποδειξης με το την λογικη οτι με ενοχλουν οι εξυπναδες με αυτη την λογικη να σου προτεινω πριν αρχισεις τις αντιπαραθεσεις μαζι μου να κανεις κατι για να ερθεις στα ισα σου να βγεις σε ανοικτο μερος, με πληρη νηνεμεια να κλινεις το κεφαλι σου 90 μοιρες κοιτοντας τον ουρανο και να φτυσεις. το ιδιο να καμεις και στα βρακια σου.
Βιάστηκες να απαντήσεις και έγραψες ανοησία.
Είπες για διαγραφή των ανοησιών μου (με βρίζεις και από πάνω) και εγώ σαν λογικό άτομο σου απάντησα: όταν σβηστούν όλες οι ανοησίες θα γίνει και αυτό που λες.

Τα συμπεράσματα δικά σας.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Το thread έχει ξεφύγει εδώ και πολλές σελίδες και έχει γίνει πεδίο διαξιφισμών.

No more.Βρείτε κάτι άλλο να κάνετε.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Κλειδωμένο