Νέα δημοσκόπηση δείχνει ότι οι έφηβοι δεν πιστεύουν σε θεούς

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρέ το έχεις ξεχειλώσει το θέμα. Δεν φταίω εγώ που δεν μπορείς να δεχτείς κάποια πράγματα.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Καλά ρε tactical.Οκ.Έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να βρούμε άκρη.Μπορεί να'χεις εσύ δίκιο κι εγώ άδικο.Οπότε το αφήνω μην το ξεχειλώσω κι άλλο.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

tactical έγραψε:Esy ti sevasmo exeis pros emena otan me kathgoreis oti vrizw?
Allo oi vrisies kai allo oi dikaioi xarakthrismoi.
Stamata na me vrizeis loipon.
Sorry kai pali gia ta greeklish, eimai sth vivliothiki twra kai einai provlhma.
Ποιος αποφασίζει αν οι χαρακτηρισμοί είναι δίκαιοι; Π.χ. ποιος αποφασίζει ότι το "μαλακιστήρι" είναι δίκαιος χαρακτηρισμός; Εσύ;;; Δεν νομίζω φίλε μου! Επίσης, και δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, ο μοναδικός αποπροσανατολισμός της κουβέντας εδώ μέσα, με μόνιμες απαντήσεις εκτός θέματος, ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ! Οπότε, απλώς δύο συστάσεις από μέρους μου:
  • Γράφε πράγματα σχετικά με το θέμα!
  • Μην βρίζεις!
  • Μην παρακολουθείς τα λεγόμενα οποιουδήποτε σου φαίνεται ηλίθιος ή βαλτός!
  • Παράτησε επιτέλους το δασκαλίστικο υφάκι!
Αυτά τα ολίγα! Αν δεν απαντήσεις σε αυτά και παράλληλα δεν συμορφωθείς, μάλλον θα είσαι ο ΘουΒου (από τα πολλά που έχει ακούσει από εμένα, δεν μου απαντάει πλέον)!
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

A little help here Batcic!...plz!
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

OK doc, σταματάω εδώ!
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

batcic έγραψε:Ποιος αποφασίζει αν οι χαρακτηρισμοί είναι δίκαιοι; Π.χ. ποιος αποφασίζει ότι το "μαλακιστήρι" είναι δίκαιος χαρακτηρισμός; Εσύ;;; Δεν νομίζω φίλε μου! Επίσης, και δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, ο μοναδικός αποπροσανατολισμός της κουβέντας εδώ μέσα, με μόνιμες απαντήσεις εκτός θέματος, ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ! Οπότε, απλώς δύο συστάσεις από μέρους μου:
  • Γράφε πράγματα σχετικά με το θέμα!
  • Μην βρίζεις!
  • Μην παρακολουθείς τα λεγόμενα οποιουδήποτε σου φαίνεται ηλίθιος ή βαλτός!
  • Παράτησε επιτέλους το δασκαλίστικο υφάκι!
Αυτά τα ολίγα! Αν δεν απαντήσεις σε αυτά και παράλληλα δεν συμορφωθείς, μάλλον θα είσαι ο ΘουΒου (από τα πολλά που έχει ακούσει από εμένα, δεν μου απαντάει πλέον)!
Ε τότε ποιος αποφασίζει ρε όψιμε καλοθελητή, εσύ;
Ο μοναδικός αποπροσανατολισμός γίνεται από αυτούς που γράφουν μόνο και μόνο για αυτό το λόγο και από άτομα σαν εσένα που ξεροκαταπίνουν, αλλά δεν μπορούν να το χωνέψουν. Χώνεψέ το λοιπόν και μην αμολάς χοντρές μπούρδες.
Άντε αγοράκι μου που θα έρθεις εκ των υστέρων να μου την πεις, πού ήσουν όταν ξεμπρόστιαζα τον πιστό και τους κλώνους του;
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

Γιατρέ μου, μήπως να σκεφτούμε το moderation για καραγκιοζάκια τύπου Tactical;
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

batcic έγραψε:Γιατρέ μου, μήπως να σκεφτούμε το moderation για καραγκιοζάκια τύπου Tactical;
Δεν βλέπω απάντηση στο προηγούμενο σχόλιό μου, γιατί άραγε;;
Όσο για τον ΘΒ που λες, αν σου έλειψε, κοιτάξου στον καθρέπτη.
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical, και εσύ σε 2 προτάσεις του batcic απάντησες γιατί όλα τα άλλα είναι απόλυτα σωστά! Ο critical πάνω στο θέμα απάντησες και εσύ άρχισες να τον βρίζεις γιατί υποξιάζεσαι ότι ήταν Χριστιανός ενώ δεν πρόλαβε καν να μιλήσει!!!! Και σου λέω εγώ τώρα ότι εσύ μπορεί να είσαι ένας πράκτορας που θέλει να προκαλέσει σύγχυση, στην αρχή συμμετέχεις μια χαρά σε συζητήσεις και μετά από λίγο καιρό επιτήθεσαι λεκτικά σε όποιον βρεις σαν καλός προβοκάτορας ώστε να φαίνεται ότι οι άθεοι είναι οι επιθετικοί. Φυσικά αυτό που λέω είναι μια ηλίθια θεωρία όμως με το σκεπτικό σου οι χαρακτηρισμοί μαλακιστήρι, σκουπιδομάζα και όλα τα άλλα που έχεις πει αυτές τις μέρες μετατράπηκαν σε δίκαιοι! Γελοίο ε;
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Άντε πάλι με τον μούφα-critical. Αφού έχω απαντήσει επ'αυτού (μην με ρωτάς πού :D ).
Έχω απαντήσει και βεβαίως δεν έχει σχέση αν είναι χριστιανός.
Δεν χρειάστηκε να μιλήσει! Όταν του επιτέθηκα είχε μόνο 2 δημοσιεύσεις!
Το ερώτημα είναι γιατί κάποιοι θίγονται εκ των υστέρων σαν όψιμοι καλοθελητές.
Τους ξύνει ο ποπός τους; Αν ναι, τότε να τον ξύσουν να τους φύγει η φαγούρα, ρε παίδες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tactical την 19 Αύγ 2009 13:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

fanisoleo έγραψε:tactical, και εσύ σε 2 προτάσεις του batcic απάντησες γιατί όλα τα άλλα είναι απόλυτα σωστά! Ο critical πάνω στο θέμα απάντησες και εσύ άρχισες να τον βρίζεις γιατί υποξιάζεσαι ότι ήταν Χριστιανός ενώ δεν πρόλαβε καν να μιλήσει!!!! Και σου λέω εγώ τώρα ότι εσύ μπορεί να είσαι ένας πράκτορας που θέλει να προκαλέσει σύγχυση, στην αρχή συμμετέχεις μια χαρά σε συζητήσεις και μετά από λίγο καιρό επιτήθεσαι λεκτικά σε όποιον βρεις σαν καλός προβοκάτορας ώστε να φαίνεται ότι οι άθεοι είναι οι επιθετικοί. Φυσικά αυτό που λέω είναι μια ηλίθια θεωρία όμως με το σκεπτικό σου οι χαρακτηρισμοί μαλακιστήρι, σκουπιδομάζα και όλα τα άλλα που έχεις πει αυτές τις μέρες μετατράπηκαν σε δίκαιοι! Γελοίο ε;
Έλα ρε fanisoleo, τι είναι αυτά που λες; Ο Tactical είναι ο απόλυτος γνώστης, ο άρχων του σκότους και του φωτός μαζί! Και δεν προσπαθεί να προκαλέσει σύγχυση, απλώς το δημιούργημα του, η πλάση ολάκερη δηλαδή, είναι πολύ δύσκολο να παρακολουθηθεί, οπότε καμιά φορά κουράζεται λίγο και ξεφεύγει! Εεε να μην το κάνουμε και θέμα, ας τον δοξολογούμε απλώς που συμμετέχει με εμάς τους θνητούς σε αυτό το ταπεινό φόρουμ!!!

(Έχουμε φάει πάντως κατά καιρούς πολλά οοδεάκια σαν τον Tactical, και απορώ, δεν κουράζονται να γράφουν;;; Get a fuckin life guys!)
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Μπλα, μπλα, μπλα, πάλι άργησες. Απάντησα ήδη.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

tactical έγραψε:Μπλα, μπλα, μπλα, πάλι άργησες. Απάντησα ήδη.
αυτο ειναι το προβλημα οτι εαν κανουνε δημοψηφισμα οι μοντ οι περισσοτεροι δεν θα θελουν να απαντας. μηπως θα πραπει να αναθεωρησεις λιγο την σταση σου? :think:
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

mpamiatzis έγραψε:
tactical έγραψε:Μπλα, μπλα, μπλα, πάλι άργησες. Απάντησα ήδη.
αυτο ειναι το προβλημα οτι εαν κανουνε δημοψηφισμα οι μοντ οι περισσοτεροι δεν θα θελουν να απαντας. μηπως θα πραπει να αναθεωρησεις λιγο την σταση σου? :think:
Είσαι mod;
Και εγώ θέλω πολλά, αλλά δεν τα έχω όλα και αυτό το απευθύνω αποκλειστικά σε σένα.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

tactical έγραψε:
Είσαι mod;
Και εγώ θέλω πολλά, αλλά δεν τα έχω όλα και αυτό το απευθύνω αποκλειστικά σε σένα.
οχι δεν ειμαι αλλα και να ειμουνα μπαν δεν θα σου εκανα.αλλα σαν προφητης που ειμαι το βλεπω να γινετε. εγω προσοπικα θα διαγραφα καθε ανοησια σου και θα αφηνα μονο οτι θα θεωρουσα εγω συμφωνω με το φορουμ. και θα με ρωτησεις και ποιος εισαι εσυ ρε μπαμια. θα σου απαντησω προκαταβολικα. Εγω, ο νταλαρας και ο θεος ειμαστε α-κριτοι
Εγω δεν θελω πολλα και για αυτα που δεν εχω δεν ειμαι δυστυχισμένος. εσυ τι θα ηθελες ποιο πολυ απο ολα?
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Όταν διαγραφούν όλες οι ανοησίες θα γίνει και αυτό που λες.
mpamiatzis δεν την κατέχεις καλά τη λογική, πρόσεχε λοιπόν τί ποστάρεις και αυτό δεν το λέω για να σου παίξω τον έξυπνο, αλλά για να μην παριστάνεις εσύ τον εξυπνάκια.

Και κάτι άλλο, σου ζητάω να μου πεις μόνο μία ανοησία που έχω γράψει.
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical έγραψε:Άντε πάλι με τον μούφα-critical. Αφού έχω απαντήσει επ'αυτού (μην με ρωτάς πού :D ).
Έχω απαντήσει και βεβαίως δεν έχει σχέση αν είναι χριστιανός.
Δεν χρειάστηκε να μιλήσει! Όταν του επιτέθηκα είχε μόνο 2 δημοσιεύσεις!
Το ερώτημα είναι γιατί κάποιοι θίγονται εκ των υστέρων σαν όψιμοι καλοθελητές.
Τους ξύνει ο ποπός τους; Αν ναι, τότε να τον ξύσουν να τους φύγει η φαγούρα, ρε παίδες.
Γιατί όλοι συμμετέχουμε στο φόρουμ και το ότι ήμασταν οι περισσότεροι αμέτοχοι ήταν λάθος... Και η στάση σου είναι πάντα η ίδια επιθετική με όλους! Όσο για τους κλόνους του πιστού δεν θα το σχολιάσω, ζήσε την παράνοιά σου νομίζοντας ότι μας προστάτευσες από την προπαγάνδα της εκκλησίας.
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

Guys, επειδή είναι πλέον φανερά δύο πράγματα:
  • ότι ο Tactical είναι της ΟΟΔΕ
και
  • ότι η ΟΟΔΕ έχει πάει για μπάνια (ούτως ή άλλως είναι για τα μπάνια)
γίνεται αμέσως αντιληπτό ότι ο Tactical αισθάνεται αφόρητα μόνος και προσπαθεί να εκτροχιάσει όλες τις συζητήσεις εδώ μέσα ποστάροντας εκτός θέματος. Ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης είναι να τον σχολιάζουμε και να τον χλευάζουμε όποιοι θέλουμε μεταξύ μας, αλλά να μην του μιλάει κανένας, ακριβώς σαν να μην υπάρχει! Το πιο πιθανό είναι ότι τελικά θα βαρεθεί, θα βγάλει τα ράσα και τα δωδεκάποντα και θα πάει και αυτός κατά Πάτμο μεριά να πλένει τα πόδια του στην παραλία μαζί με τις καλόγριες!
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

fanisoleo έγραψε:
tactical έγραψε:Άντε πάλι με τον μούφα-critical. Αφού έχω απαντήσει επ'αυτού (μην με ρωτάς πού :D ).
Έχω απαντήσει και βεβαίως δεν έχει σχέση αν είναι χριστιανός.
Δεν χρειάστηκε να μιλήσει! Όταν του επιτέθηκα είχε μόνο 2 δημοσιεύσεις!
Το ερώτημα είναι γιατί κάποιοι θίγονται εκ των υστέρων σαν όψιμοι καλοθελητές.
Τους ξύνει ο ποπός τους; Αν ναι, τότε να τον ξύσουν να τους φύγει η φαγούρα, ρε παίδες.
Γιατί όλοι συμμετέχουμε στο φόρουμ και το ότι ήμασταν οι περισσότεροι αμέτοχοι ήταν λάθος... Και η στάση σου είναι πάντα η ίδια επιθετική με όλους! Όσο για τους κλόνους του πιστού δεν θα το σχολιάσω, ζήσε την παράνοιά σου νομίζοντας ότι μας προστάτευσες από την προπαγάνδα της εκκλησίας.
Σε ευχαριστώ πολύ για την παραχώρηση.
Και εσύ με τη σειρά σου σου ζητάω να το χωνέψεις επιτέλους και να μην με πρήζεις.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

batcic έγραψε:Guys, επειδή είναι πλέον φανερά δύο πράγματα:
  • ότι ο Tactical είναι της ΟΟΔΕ
και
  • ότι η ΟΟΔΕ έχει πάει για μπάνια (ούτως ή άλλως είναι για τα μπάνια)
γίνεται αμέσως αντιληπτό ότι ο Tactical αισθάνεται αφόρητα μόνος και προσπαθεί να εκτροχιάσει όλες τις συζητήσεις εδώ μέσα ποστάροντας εκτός θέματος. Ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης είναι να τον σχολιάζουμε και να τον χλευάζουμε όποιοι θέλουμε μεταξύ μας, αλλά να μην του μιλάει κανένας, ακριβώς σαν να μην υπάρχει! Το πιο πιθανό είναι ότι τελικά θα βαρεθεί, θα βγάλει τα ράσα και τα δωδεκάποντα και θα πάει και αυτός κατά Πάτμο μεριά να πλένει τα πόδια του στην παραλία μαζί με τις καλόγριες!
Μα μέχρι τώρα δεν έχεις πει απολύτως τίποτα.
Χώνεψε αυτά που έγραψα στον πιστό και στους κλώνους του και σταμάτα τα σκουπιδοάσχετα post.
Κλειδωμένο