Διαδικτυακή εκπομπή για την αθεΐα

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ο φίλος μου ο Urfurslaag πρόκειται να παρουσιάσει στο διαδικτυακό του κανάλι, το Taper TV, την Πέμπτη 16-4-09 στις 10 το βράδυ, μια εκπομπή με θέμα "Αθεΐα - Godless and free" όπου θα συμμετάσχω κι εγώ.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
bozonio
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 17:42
Όνομα Ιστότοπου: black hole
Επικοινωνία:

Παρακολουθώ τα βιντεάκια του urfurslaag εδώ και πολύ καιρό και τα θεωρώ εξαιρετικά. Εγώ τουλάχιστον δεν την χάνω την εκπομπή!
«Όσο οι άνθρωποι πιστεύουν σε Θεούς, τόσο θα βασιλεύουν οι δαίμονες...»
http://www.blackhole-bozonio.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 20:35
Όνομα Ιστότοπου: Λιανοκλάδι
Επικοινωνία:

ΩΧ! δεν το είχα δει και το πόσταρα και εγώ... γκρρρ πρώτο ποστ στο φόρουμ και είναι διπλοποστάρισμα :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
JustAnotherGoneOff
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 17 Μαρ 2009 23:32
Όνομα Ιστότοπου: Λαπούτα
Επικοινωνία:

Σιγά μπρε, εσύ συχωρείσαι από το θεό του μακαρονοτέρατος, το πολύ πολύ να σου βάψουμε γαλάζιο ένα κερατάκι σου.
Άβαταρ μέλους
Astron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 10 Μαρ 2009 15:18
Όνομα Ιστότοπου: Σπίθες
Επικοινωνία:

Υπενθυμίζω ότι σε λίγα λεπτά αρχίζει η εκπομπή
Συντονιστείτε στο www.taper.tv !
:banana-tux:
stratis_vip

Και εδώ και αρκετή ώρα τελείωσε!

Τα συγχαρητήρια μου στους εμπλεκόμενους!
Καλό θα ήταν να αναρτηθεί εδώ το βίντεο που εκτιμώ ότι θα ανέβει στο youtube, ώστε να υπάρχει ως αναφορά.
Άβαταρ μέλους
Astron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 10 Μαρ 2009 15:18
Όνομα Ιστότοπου: Σπίθες
Επικοινωνία:

Είχε πολύ ενδιαφέρον η κουβέντα κι εγώ προσωπικά την απόλαυσα. Άλλωστε οι απόψεις της Αόρατης Μελάνης με εκφράζουν πλήρως. :D
Στο τσατ βέβαια γινόταν ένας πανικός, μάλιστα μπήκαν και εθνικιστές, χριστιανοί και διάφοροι άλλοι που 'χαν μπει μόνο για να βρίσουν, αλλά νομίζω ότι όσοι παρακολούθησαν σοβαρά την κουβέντα αποκόμισαν αρκετά χρήσιμα πράγματα.
Άβαταρ μέλους
JustAnotherGoneOff
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 17 Μαρ 2009 23:32
Όνομα Ιστότοπου: Λαπούτα
Επικοινωνία:

Ευχαριστούμε για την παρουσία σας και τα καλά σας λόγια. Μπορούμε να ξανακάνουμε ανάλογη εκπομπή με πιο συγκεκριμένα θέματα καθώς ήταν λίγος ο χρόνος (κι εξαιτίας τεχνικών προβλημάτων του site) και ήταν πολλά αυτά που αφήσαμε απ' έξω.

Τα τρολ στο τσατ είναι τακτικά στην εκπομπή, απλά εχτές ξεσπαθώσανε λίγο παραπάνω με μπροστάρη τον βλάκα χιμπάτζινο. Απλά, το κόλπο είναι να αδιαφορήσετε πλήρως γι αυτά καθώς το mogulus δεν έχει δυνατότητα ban.
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Επειδή για κάποιο λόγο δεν μπόρεσα να δω την εκπομπή υπάρχει πουθενά κανένα βίντεο για να παρακολουθήσω την συζήτηση;
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ναι, το έχει ανεβάσει ο Ουρφ στο κανάλι του μόνιμα.

Πήγαινε στο http://mrtaper.blogspot.com/ και πάτα το κουμπί on demand στο κάτω μέρος της οθόνης. Θα σου εμφανίσει τα μόνιμα θέματα. Από εκεί επιλέγεις το βίντεο που θες να δεις.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Ok. Ευχαριστώ :)
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Απάντηση