Μεγάλη η χάρη μας..

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

Φιλικούς χαιρετισμούς,

ονομάζομαι Κάτια, είμαι 33 χρονών και σας ευχαριστώ για την αποδοχή σας (αν και τί περίμενα; Να πρέπει να βαπτιστώ ή να εξομολογηθώ πρώτα;; Χαχα)

Είμαι Software Engineer και τα hobbies μου είναι η κοσμολογία (φυσική μελέτη του σύμπαντος ως όλον) όπως και η μελέτη θρησκειών (ξεκινώντας από Σουμερίους κυρίως που έχω τρελλή αγάπη και καταλήγοντας στο Χριστιανισμό). Νομίζω γίνεται προφανές ότι και μόνο από τα hobbies μου δε γίνεται να μην είμαι Αθεϊστρια (αν και ούτε πριν πίστευα. Απλά μου αρέσει πολύ η μελέτη του "από ξεκίνησε και πώς μετεξελίχθηκε η παράνοια").

Τώρα, όσον αφορά στην Ένωση εδώ.. Δυστυχώς δεν είχα καν ιδέα ότι υπήρχε. Σας ανακάλυψα αυτή την εβδομάδα χάρη στο Facebook, στο Group που έχετε και στο οποίο ήμουν μέλος καιρό, αλλά δεν ήξερα ότι είσασταν ΚΑΙ ένωση. Για χρόνια (πολλάααααα πολλά ΠΟΛΛΑ) χρόνια ήμουν σχεδόν στρατιωτική υπέρμαχος της ολοκληρωτικής απόσχισης εκκλησίας-κράτους (και μόνο η ύπαρξη ενός Υπουργείου με ονομασία "Παιδείας και Θρησκευμάτων" με ενοχλεί σε κυτταρικό επίπεδο) αλλά δεν ήξερα τί μπορεί να γίνει, πέραν του να μιλάω για αυτό, να ανοίγω τα μάτια σε θεϊστές μέσα από κουβέντες κτλ. Μέχρι που ανακάλυψα εσάς..

Γίνεται εμφανές ότι έγινα μέλος με συγκεκριμένο σκοπό (πέραν του να νιώσω μέλος μίας ομάδας ανθρώπων σαν εμένα, μακριά από τους λύκους). Εάν η Ένωση έχει και πιο δραστικό, κοινωνικοπολιτικό χαρακτήρα (όπως είδα στις περιγραφές, καταστατικά κτλ) θα χαρώ να βοηθήσω όπως μπορώ (ενεργητικά και οικονομικά) ώστε εάν δεν καταφέρουμε να αλλάξουμε τον κόσμο (πράγμα δύσκολο στον Μεσαίωνα που ακόμα ζούμε) τουλάχιστον να αλλάξουμε τον ρου των υδάτων στο σημείο που αυτό είναι εφικτό. Προσωπικά, να πεθάνω με σταυρωμένα τα χέρια, δεν υπάρχει περίπτωση, ενώ το να παλεύω μόνη μου.. με κούρασε.

Αυτά από μένα.

Οι Annunaki να ευλογούν τους αγώνες μας και ο Marduk να στέκεται στην πρώτη γραμμή των μαχών μας

Ευλόγησον. :facepalm:

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

καλώς ήρθες Κάτια!!! εξαιρετικά ενθουσιώδες intro! Την άλλη παρασκευή έχει φανερό δείπνο, να έρθεις να μας γνωρίσεις και από κοντά αν θέλεις (και είσαι Αθήνα)!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

Καλώς σας βρήκα! Θα έρθω, θα έρθω, δε τη γλιτώνετε

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς την, όντως δυναμικότατη εισαγωγή, αν και είναι απορίας άξιο πώς ενώ ήσουν στην ομάδα δεν κατάλαβες την ύπαρξη της Ένωσης. Τόσο στην περιγραφή, όσο και στην καρφιτσωμένη δημοσίευση, αλλά και στους κανόνες, δεν σταματάμε να τα λέμε.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

Με τον απλό αλγόριθμο "Ζώντας στην Κοσμάρα μου" όπου δε βλέπεις την περιγραφή, δε βλέπεις την δημοσίευση, ξεχνάς τους κανόνες και απλά συμμετέχεις στα posts :-D
Αν καίγεσαι σε ένα πισί 20 ώρες το 24ωρο κατ' ελάχιστον, σταματάς να βλέπεις τα γύρω γύρω. Μόνο κεντράρεις :geek: .

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
Necrohealer
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 26 Οκτ 2016 15:23
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες!
Κρίνοντας από το ψευδώνυμο, το avatar σου, καθώς και τα... λογοπαίγνια στην κατακλείδα του κειμένου σου,
Queen έγραψε:Οι Annunaki να ευλογούν τους αγώνες μας και ο Marduk να στέκεται στην πρώτη γραμμή των μαχών μας
κι εγώ ανυπομονώ να σε γνωρίσω!
Απάντηση