νέο μέλος, γειά σας

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
kyriakos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Μαρ 2018 03:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου στην Ένωση Άθεων καθώς και στο φόρουμ. Λίγα λόγια για μένα προκειμένου να συστηθώ. Μένω θεσσαλονίκη, είμαι εκπαιδευτικός, άντρας, παντρεμένος, με δυο μικρά παιδιά. Είμαι άθεος εδώ και 35 χρόνια, από την εφηβεία μου, και γι αυτό δεν με ενδιαφέρουν τόσο οι συζητήσεις για το αν υπάρχει θεός (αυτό το έχω λύσει προ πολλού). Περισσότερο με ενδιαφέρουν οι συζητήσεις για το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε προς την κατεύθυνση του κοσμικού κράτους, τι λέει η νομοθεσία για διάφορα σχετικά θέματα κλπ.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και εύχομαι τα καλύτερα σε όλους και σε όλες.
Άβαταρ μέλους
Ατίθασος Γιός
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: 03 Ιαν 2010 09:59
Όνομα Ιστότοπου: -

kyriakos έγραψε:Περισσότερο με ενδιαφέρουν οι συζητήσεις για το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε προς την κατεύθυνση του κοσμικού κράτους, τι λέει η νομοθεσία για διάφορα σχετικά θέματα κλπ.
:text-goodpost:
Σε συμπάθησα κιόλας, πρέπει να ξέρεις πως με αυτήν ακριβώς την νοοτροπία ιδρύθηκε η ένωση ;) .
Μια και είσαι εκπαιδευτικός, η τελευταία σχετική δράση μας είναι εδώ: viewtopic.php?f=111&t=8057

:text-welcomeconfetti: :text-welcomewave:
Don't need no time for prayer, don't save no knee-pads for me up there
If your head's alright, you don't need binoculars to see the light
You don't need no miracle vision, Bet your life you don't need religion
"Lemmy"
kyriakos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Μαρ 2018 03:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και τα καλά σου λόγια, να 'σαι καλά.

[Το ζήτημα στο λινκ που έβαλες, με τα απολυτήρια, το my school κλπ, το γνωρίζω.
Η ανακοίνωση της Ένωσης είναι πολύ ακριβής και σωστή.]

Ερωτήσεις.
Που και πώς θα βρω τα υπόλοιπα μέλη της Ένωσης στην Θεσσαλονίκη; Γίνονται συναντήσεις των μελών ή συνεργαζόμαστε αποκλειστικά (ή σχεδόν αποκλειστικά) διαδικτυακά; Πώς επικοινωνούμε, με μέιλ ή τηλεφωνικά; Πρέπει να ανταλλάξω μέιλ και τηλ. με άλλα μέλη;
Σόρρυ αν τυχόν τα παραπάνω αναφέρονται κάπου και δεν τα είδα.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς τον Κυριάκο! Ο κύριος όγκος της δουλειάς, όσον αφορά οργάνωση δράσεων, καταγγελίες κ.τ.ό. γίνεται διαδικτυακά. Προσπαθούμε να κανονίζουμε όσο μπορούμε πιο συχνά και συναντήσεις, οι οποίες όμως έχουν περισσότερο χαρακτήρα επαφής και γνωριμίας, παρά συντονισμού και οργάνωσης. Ωστόσο αν ένα μέλος έχει όρεξη και χρόνο και ιδέες και θέλει να κινητοποιήσει και τους υπόλοιπους, μπορεί να ζητήσει από τη Γραμματεία να τους φέρει σε επαφή. Στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν αρκετά μέλη που συναντιούνται τακτικά για αθεοκαφέδες. Αν πας στην επόμενη συνάντηση και τους γνωρίσεις θα σας είναι πιο εύκολο μετά να συντονιστείτε και να οργανωθείτε για ό,τι θέλετε να κάνετε.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
kyriakos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Μαρ 2018 03:21
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani, ευχαριστώ

Μόλις βρω λίγο χρόνο παραπάνω θα τα ψάξω τα πράγματα λίγο πιο καλά να δω αν μπορώ να βοηθήσω σε οτιδήποτε
Απάντηση