Ας αυτοσυστηθουμε λοιπον

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
err
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 20:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλησπερες,
Ονομαζομαι Γιωργος και σε λιγους μηνες κοντευω τα πρωτα -αντα, τα τελευταια χρονια ασχολουμαι με τον χωρο της εστιασης (ως μπαρτεντερ) αλλα εδω κ λιγο καιρο ειπα να νιωσω λιγο πιο ελληναρας, οποτε ειμαι ανεργος αυτο το καιρο.
Οσο περι αθεειας μπορω να πω οτι οι πρωτες μπριζες μου ειχαν μπει εκει κοντα στα τελη του σχολειου, ε μετα τι καλυτερη περιοδος οντας φοιτητης για να ψαχτει καποιος επι του θεματος κ να δει τι πραγματικα "πιστευει" κ τι παραμυθια του αραδιαζαν τοσα χρονια, βεβαια πριν απ αυτα σαν παιδακι κ εγω, πηγαινα στο χωριο το πασχα κ ειχα μια γιαγια απο πισω να με στελνει στην εκκλησια,οποτε εχω "τιμησει" κ τη χριστιανικη θρησκεια δυστυχως, βεβαια τωρα που το σκεφτομαι χαιρομαι που εχω δει καποια πραγματα απο μεσα, ωστε να μπορω να εχω καλυτερη αποψη επι του θεματος.
Τελος παντων, καπως ετσι πηγαν τα πραγματα,δεν θα μακρυγορησω αλλο..
καλως σας βρηκα (:
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Γιώργο καλώς ήρθες!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώστον και καλές συζητήσεις
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση