Καλησπερα μελη του Αθεΐα

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
stavroslagos
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 01 Οκτ 2015 20:22
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλησπέρα,
Το όνομα μου είναι Σταύρος και θεωρώ τον εαυτό μου άθεο ή και αγνωστικιστή όσο μπορω να θυμάμαι τον εαυτό μου. Εκανα εγγραφή στο forum για να διαβάσω απόψεις και θέσεις ανθρώπων με τις ίδιες ανησυχίες.
Ελπίζω να έχουμε ενα καλό διάλογο με ανταλλαγή απόψεων χωρίς φωνές και με επιχειρήματα.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Καλωσήρθες και καλές συζητήσεις!
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Το καλό με τις διαδικτυακές "φωνές" είναι ότι δεν ακούγονται. :)
Θα βρεις και κάποιους ευερέθιστους, οι περισσότεροι όμως είμαστε cool άτομα. 8-)
Ρίξε μια ματιά στις παλιότερες συζητήσεις αν θες να πάρεις μια εικόνα. Καλώς μας ήλθες!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Καλώς ήρθες, Σταύρο!
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες, Σταύρο.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Θεόφιλος
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

stavroslagos έγραψε:Καλησπέρα,

Ελπίζω να έχουμε ενα καλό διάλογο με ανταλλαγή απόψεων χωρίς φωνές και με επιχειρήματα.
φωνή λαού οργή θεού. καλησπέρα
Απάντηση