Καλώς σας βρήκα…

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Μέχρι να γίνω περίπου 7 ετών μου έλεγαν ότι ο γεράκος με την γενειάδα μου φέρνει δώρα.

Όταν έγινα περίπου 7 ετών μου είπαν ότι ο γεράκος με την γενειάδα που μου έφερνε τα δώρα δεν υπάρχει. Ήτανε ο μπαμπάς.

Δηλαδή, είπα εγώ πανικόβλητος, δεν υπάρχει γεράκος με γενειάδα εκεί ψηλά;;;;

Όχι μην φοβάσαι… μου είπαν….υπάρχει γεράκος με γενειάδα εκεί ψηλά… απλά δεν σου φέρνει δώρα.

Και τι κάνει τότε, ρώτησα εγώ απορημένος!

Σε κάνει καλά από τον καρκίνο, μου είπαν.

Καλώς σας βρήκα…
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Γιάνης με ένα νι? Έγινε μόδα βλέπω! Καλώς ήλθες, Γιάνη!

Για πες μας τώρα, πιστεύεις ακόμη στην ύπαρξη του γεράκου που σε κάνει καλά από τον καρκίνο?
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Γιάνης με ένα νι? Έγινε μόδα βλέπω! Καλώς ήλθες, Γιάνη!

Για πες μας τώρα, πιστεύεις ακόμη στην ύπαρξη του γεράκου που σε κάνει καλά από τον καρκίνο?
Φυσικά…. Τι ερώτηση είναι αυτή;
Δηλαδή εσείς τι πιστεύετε; Ότι θα σας φέρει τραινάκι;
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες Γιάννη.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Yianis έγραψε:Δηλαδή εσείς τι πιστεύετε; Ότι θα σας φέρει τραινάκι;
Όχι βέβαια, αφού έχω ακόμη το τραινάκι που μου έφερε πριν 40 χρόνια! Αλλά αφού δεν έχω καρκίνο για να με κάνει καλά, έχω αρχίσει να προβληματίζομαι ως προς το τι να ζητήσω.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Γιάνης με ένα νι? Έγινε μόδα βλέπω!
:lol: Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ! Κοίτα να δεις που ο "αθεράπευτα άθεος" θα κάνει κίνημα.

Καλώς ήλθες Γιάνη με ένα Ν!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες. Χριστιανορθόδοξος, λοιπόν; Κι επηρεάστηκες από την Τατιάνα στον αντ1 ως προς τον γεράκο με τη γενιάδα;
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:Καλώς όρισες. Χριστιανορθόδοξος, λοιπόν;
Χριστιανορθόδοξος;;;
Από πού το βλέπεις αυτό;
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Λόγω της εικόνας άβαταρ, παρότι θολής, συν το ότι η ειρωνεία σου -αν είναι όντως τέτοια- είναι κάπως δυσδιάκριτη, τουλάχιστον για μένα. Αν κάνω λάθος, ανακαλώ.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:Λόγω της εικόνας άβαταρ, παρότι θολής, συν το ότι η ειρωνεία σου -αν είναι όντως τέτοια- είναι κάπως δυσδιάκριτη, τουλάχιστον για μένα. Αν κάνω λάθος, ανακαλώ.
Εάν η ειρωνεία μου είναι δυσδιάκριτη τότε το κωλοδάκτυλο με το οποίο σε ευλογεί ο Χριστός στο avatar πρέπει να είναι αόρατο…
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Νόμος του Πόε. Τά 'χουμε ξαναπεί αυτά. : brrr :

Και μη βλασφημείτε τα θεία, αρκετά προβλήματα έχουμε. :violin:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Καλώς ήρθες, Yianis!

Ή «σου στέλνει τον καρκίνο», θα έλεγαν πολλοί.
Off Topic
Νομίζω ότι έχω κάποιο τικ. Με το που βλέπω τα δάχτυλα σε τέτοια θέση, αμέσως προσπαθώ να διευκρινίσω ποιο δάχτυλο κάμπτεται. Νομίζω μου εχει μείνει ψυχικό τραύμα από όταν είχα δει τον Χάρι Κλυν να το κάνει και δεν είχα καταλάβει το αστείο.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Off Topic
Εμείς είχαμε έναν θεολόγο στο λύκειο που μας "ευλογούσε" έτσι κάθε φορά που έμπαινε στην τάξη. Καταλαβαίνεις τι μάθημα γινόταν.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση