Μουσταρδίτσα

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλημέρα!!

Συμμετέχω ήδη 4 μήνες στην ομάδα στο facebook κι όλο έλεγα στον εαυτό μου να γραφτεί στο forum, εκεί μου μπορούν να γίνουν πιο σοβαρές συζητήσεις κι όλο το αμελούσα. Άντε να κάτσεις να γραφτείς... να σκεφτείς ψευδώνυμο... να περιμένεις το mail ενεργοποίησης... Κούραση!
Ε, έβαλε ο θεός το χέρι του και κλειδώθηκε ο λογαριασμός μου στο fb οπότε ήρθα τρέχοντας για να γλυτώσω τα στερητικά.
Καλώς σας βρήκα!
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Ωπ καλώς ήρθες από εδώ λοιπόν! το όνομα στο fb για να σε αναγνωρίσουμε;
(πολύ χαριτωμένο το μουσταρδίτσα lol!)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς την, καλώς την. Έχω μια υποψία για το ποια μπορεί να είσαι, λόγω του κλειδωμένου λογαριασμού. ;)
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

Αν με καταλάβατε, ανάμεσα σε 10 χιλιάδες μέλη και τόσα κλειδώματα τον τελευταίο καιρό... θα το πάρω πάνω μου :whistle:
Στο facebook υπογράφω ως Noucca. :D
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

:greetings-waveyellow:
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Gotsya! :mrgreen:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ώπα φιλενάδα! σε μάτιασα μου φαίνεται. Φτου σκόρδο! :D

Αξίζει νομίζω να λινκάρουμε αυτά που έγραψες για το πώς έγινες άθεη. ;)
Off Topic
hint: αν βαριέσαι τα πολλά λογκίν-λογκάουτ, και αν χρησιμοποιείς μόνον εσύ τον υπολογιστή ή όποιο μαραφέτι έχεις, όταν κάνεις λόγκιν στο φόρουμ την επόμενη φορά, τικάρισε τα δύο κουτάκια ("να συνδέομαι αυτόματα" και "απόκρυψη των στοιχείων μου") για να μπαίνεις με τη μία όποτε έχεις στερητικό. :lol:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Ώπα φιλενάδα! σε μάτιασα μου φαίνεται. Φτου σκόρδο! :D

Αξίζει νομίζω να λινκάρουμε αυτά που έγραψες για το πώς έγινες άθεη. ;)
Off Topic
hint: αν βαριέσαι τα πολλά λογκίν-λογκάουτ, και αν χρησιμοποιείς μόνον εσύ τον υπολογιστή ή όποιο μαραφέτι έχεις, όταν κάνεις λόγκιν στο φόρουμ την επόμενη φορά, τικάρισε τα δύο κουτάκια ("να συνδέομαι αυτόματα" και "απόκρυψη των στοιχείων μου") για να μπαίνεις με τη μία όποτε έχεις στερητικό. :lol:
Α ώστε εσύ με μάτιασες, ε; Κι έψαχνα από χθες να βρω τ@ν πρασινομάτ@! Φτου φτου φτου στα όρη στα άγρια βουνά!
Επανήλθε ο λογαριασμός μου μόλις γράφτηκα εδώ. Άρα όλα είχαν το σκοπό τους... ;)

Ευχαριστώ για τη συμβουλή, είναι όντως λυτρωτικό αυτό το "Keep me always in".
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Moustarditsa έγραψε:Επανήλθε ο λογαριασμός μου μόλις γράφτηκα εδώ.
???!!! γιατί μωρή επανέρχονται μερικοί λογαριασμοί και άλλοι όχι; Για πες εσύ τι ακριβώς έκανες (ή δεν έκανες)?
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:
Moustarditsa έγραψε:Επανήλθε ο λογαριασμός μου μόλις γράφτηκα εδώ.
???!!! γιατί μωρή επανέρχονται μερικοί λογαριασμοί και άλλοι όχι; Για πες εσύ τι ακριβώς έκανες (ή δεν έκανες)?
Έστειλα ό,τι μου ζήτησαν, αγαπητή. Δύο διαφορετικά έγγραφα που αποδείκνυαν ότι το όνομά μου είναι Νούκα Σκετίδου. :twisted:
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

ωραια κυρια μου θα ηθελα να υποβαλω αφενος το χαιρετισμο μου αφετερο να σας γνωστοποιησω οτι ερεθισατε την περιεργια μου. Γιατι θελουν πιστοποιητικο ταυτοπροσοπιας σςτο φατσοβιλιο?



Υ.Σ: ξερω οτι δεν με ρωτησατε αλλα ως μετρ της προβοκατσιας το "μουσταρδιτσα" απαραδεκτο ενα γραμμα να αλλαξετε παραπεμπει σε ......
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες...
Λάιτ, κανονική ή πικάντικη;
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

mpamiatzis έγραψε:ωραια κυρια μου θα ηθελα να υποβαλω αφενος το χαιρετισμο μου αφετερο να σας γνωστοποιησω οτι ερεθισατε την περιεργια μου. Γιατι θελουν πιστοποιητικο ταυτοπροσοπιας σςτο φατσοβιλιο?
Νομίζω ότι πρέπει να κανονίσω μια πρες κονφεράνς γιατί πολύς κόσμος ανησυχεί και δεν ξέρει τι να κάνει για να σώσει το λογαριασμό του.
Φάγανε μια φλασιά πριν 1-2 εβδομάδες κι άρχισαν να κλειδώνουν λογαριασμούς γιατί "Από όσο φαίνεται δε χρησιμοποιείτε το κανονικό σας όνομα" και πώς θα μας βρει ο Γιαννάκης από το νηπιαγωγείο που του κλέβαμε τους μαρκαδόρους. Σου δίνουν μια ευκαιρία να το αλλάξεις σε κάτι πιο αληθοφανές κι αν δεν τους πείσεις, μετά πρέπει να τους στείλεις ταυτότητα ή κάποιο άλλο έτσι λίγο επίσημο έγγραφο που να αποδεικνύει ότι σε λένε Noucca Sketidou στην περίπτωσή μου...
Φήμες λένε ότι θα αρχίσουν να ζητούν και δείγμα αίματος για να αποκλείσουν περιπτώσεις εγκυμοσύνης και καλού-κακού βγάλε και μια πανοραμική τους φρονιμίτες να μην τρέχεις τελευταία στιγμή.
Όποιος βλέπει τη σειρά "Person of Interest" γελάει ήδη πικρά.
Αναρχος έγραψε:Καλώς ώρισες...
Λάιτ, κανονική ή πικάντικη;
Κανονική με μια πρέζα ζάχαρη που αναδεικνύει τη γεύση ;)
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσήρθες Μουσταρδίτσα! (Ωραίο nick btw)

Αλήθεια, αυτόν τον σκόπελο με το facebook πως τον παρακάμπτουμε; Έχω αλλεργία σε οποιονδήποτε μου ζητάει πιστοποιητικά, αλλά ακόμη δεν ξέρω με ποιον τρόπο να το αντιμετωπίσω.
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

Πολύ λίγοι θα βρεθούν που θα θέλουν την ανωνυμία τους περισσότερο από εμένα. Έχω την ατυχία να έχω σπάνιο επίθετο και να είμαι η μόνη σε όλο το σόι που βαφτίστηκε με αυτό το όνομα. Και μια φορά έπεσα σε ψυχάκια που με πήρε τηλέφωνο στο σπίτι, δεν θέλω να το ξαναζήσω.
Αλλά το θέμα της ταυτοποίησης στο facebook δε θα το γλυτώσεις. Αν δηλαδή θες σώνει και καλά να κρατήσεις το λογαριασμό σου. Επίσης τους αρκεί ένα (ή δύο, ή το πολύ τρία) έγγραφο που να δείχνει το όνομα. ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ έγγραφο. Και φωτογραφία αλληλογραφίας... Με πιάν'ς;
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

καλησπερα και καλες συζιτησεις να εχεις με την παρεα του φορουμ τους θα βρεις θεματα να αναλισετε

και μιας και πιασατε το φεισμπουκ και της εκει παρεες που εχετε ακουστε και αυτο το εγραψε ενας γνωστος καποτε και ειχε δικαιο

σβησε το φβ και αν στα γενεθλια σου σε θυμηθει αλλος απ την μανα σου στειλε μηνυμα


κοινωνικος3 συνεχιστε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς σε βρήκα Αριστοτέλη!
Και τώρα που το έχω το φεϊζμπούκ και που λέει ότι έχω γενέθλια, λίγοι μου εύχονται. Κι η μάνα μου το ξεχνάει κάθε χρόνο :lol:
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

Περί facebook υπάρχει και η άλλη άποψη
Όσο για το γιατί το κάνει το fb, μια ιδέα μπορεί να πάρει κανείς από εδώ:

The year the world turned on Facebook
In May, Facebook rolled out an unabashedly nosy feature called “Ask,” which — practically speaking — encourages users to publish more personal details than they might otherwise. A few months later, the site found itself clashing with drag performers, LGBT advocates and others over another type of personal detail: Facebook has long insisted that users operate under their “real,” or legal, names regardless of the context.
From a business perspective, that policy makes sense: Your identity, with all the demographics and browsing data attached to it, is exactly what Facebook sells advertisers...
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

Μ' άρεσε το business perspective :dance:
Αν και νόμιζα ότι θα είναι περισσότερο νομικό το θέμα τους. Μην τύχει cyber bulling ξέρωγώ και του πεις "Γιατί τον άφησες να έχει ψεύτικο όνομα και τώρα δε μπορεί να τον βρει η αστυνομία". Γιατί δέχονται οτιδήποτε, μπορώ να τυπώσω ένα αυτοκολητάκι "Προς: Κόναν ο Βάρβαρος" πάνω σε ένα περιοδικό και θα το δεχτούν. Κάπως σαν το πρώτο καταδικαστικό δικαστήριο του Rapidshare που έβαλαν προειδοποίηση "οι servers μας είναι για να ανεβάζετε προσωπικά αρχεία" και συνεχίσαμε να ανεβάζουμε warez χωρίς πρόβλημα.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

:text-welcomewave:
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Απάντηση