Καλησπερα σας

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gangrel
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 26 Ιαν 2015 18:35
Όνομα Ιστότοπου: -

Όπως παντα ενθουσιάστηκα, απάντησα σε 3-4 θέματα, και αφου έννιωσα περήφανος για τον εαυτουλη μου
διάβασα και το "Αυτοσυστηθείτε!".
Αααααα .... οκ λοιπον, ειμαι .... εεεμμμμ ...
αρσενικου φυλου,
σαρανταριζω οπου να ναι,
εντελως παιδι ωρες ωρες,
πολυ σοβαρός αλλες φορες, ετσι μου λενε εγω δε ξερω ... .
ανεργος πρωτοτυπο ε ;
παντρεμενος, ουδεν σχολιον διοτι κυκλοφορουν παντοφλες, τσοκαρα, και αλλα βαρια αντικειμενα
λατρης των βιβλιων, ταινιων, μουσικης, σπορ (να παρακολουθω), φαγητων, κρασιων, γλυκων, εκδρομων, σκυλιων, γατιων, κουραστηκα ειναι κι αλλα
μου αρεσουν τα ονειρα, εννοω τα οράματα, οι ιδεες για ενα καλυτερο αυριο ... ναι κατα βαθος ειμαι αισιοδοξο πλασμα
τι αλλο ;
ειχα την τυχη οι γονεις μου να μην ειναι ποτε πιεστικοι όσο αφορα τα θρησκευτικα πιστευω,
μαλιστα ήταν τόσο διακριτικοι που οι επιμονες προσπαθειες της γιαγιας να με κανει καλο χριστιανο εμοιαζαν απλα αστειες
οπότε πέρασα στην αμφισβήτηση των χριστιανικων ιδεων πολυ νωρις και μετα από την κατάκτηση γνωσεων χημειας, φυσικης, τεχνολογιας
όλες οι θρησκιες μου φαινοντουσαν παραμυθια. Καλοφτιαγμενα παραμυθια, αλλα παραμυθια.
Και για να μην με παρεξηγήσετε, σας προλαβαινω και λεω ότι πεθαινω για παραμυθια, αν ψαξετε και το ψευδόνυμο μου θα δειτε οτι ανηκει
σε ένα πολυ ενδιαφερον παραμυθι,
πες μου μια καλη μυθοπλασια και εχεις κερδισει το ενδιαφερον μου,
γραψε ενα Σιλμαριλιον και θα σε λατρεψω - χαριτολογώντας το λεω δεν θα ψαξω διευθυνση ουτε θα στησω βωμο ... νομιζω ... -
αλλά τα παραμυθια είναι ακριβως αυτο ... παραμυθια.
Οπότε επειδη μου αρεσαν παντα τα μαθηματικα, και ο αγαπημενος μου χαρακτηρας απο το βιβλιο "Βιβλος" ηταν ο απιστος Θωμας,
αν δεν καταλαβω κατι με μαθηματικα αποδεδειγμενο τροπο, και δε το πιασω με τα χερακια μου,
δεν με πειθεις ευκολα, ηταν φυσικο να δηλωσω καποια στιγμη αθρησκος, μάλλον προς αθεος, με υποψιες ότι κάποιος μας δουλευει αγρια.
Όταν λεω καποιος εννοω φυσικο προσωπο.
Αυτα για τωρα ... ειχα ορεξη. :D
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

καλώς ήρθες!!!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

cWoD η nWoD ?
Άβαταρ μέλους
gangrel
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 26 Ιαν 2015 18:35
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin Vampire Dark ages First edition
τιποτα δε συγκρινεται με το καλο παλιο συστημα
το παιδι μεσα μου που ελεγα ... αααχ .. που να βρεις χρονο τωρα ομως ...
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς ήλθες, ωραία αυτοσύσταση!
gangrel έγραψε: κάποιος μας δουλευει αγρια.
Όταν λεω καποιος εννοω φυσικο προσωπο.
Κάποιοι να λες.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες. Όντως πολύ καλή είσοδος. Θα βρεις νομίζω αρκετούς που τους αρέσουν τα παραμύθια, οι ταινίες και τα παιχνίδια εδώ μέσα. Κι έχω διαβάσει κι εγώ όλη τη σειρά του Τόλκιν, και όχι μόνο.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

:text-welcomewave:
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
Moustarditsa
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 29 Ιαν 2015 10:28
Όνομα Ιστότοπου: -

:text-goodpost:
Απάντηση