Άθεος

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Skarl
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2014 01:01
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Greece

Είμαι Άθεος!

Πιστευω οτι πλοιοψηφια της ανθρωποτητας ειναι Αθεοι διοτι στην ιδεολογια τους ο Θεός δεν υπάρχει, θεωρουν οτι υπάρχουν οι δημιουργοι του συμπαντος-κοσμου με άλλες ονομασίες όπως ο God, ο Deus, ο Allah, ο Jehovah, κ.ο.κ! Εγω αναιρω την υπαρξη του Θεου των Ελληνων αλλά και τους Δημιουργούς όλων των άλλων δογματων!

Δεν ειμαι Χριστιανος διοτι δεν ασκω τον θρησκευτικο τροπο ζωης των Χριστιανών, με βαπτισαν σε Εκκλησία τους χωρις την θεληση μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Τεμπελόσκυλο την 17 Ιούλ 2014 07:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με χρώματα. Είναι πολύ κουραστικά στο μάτι.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Πραγματι υπαρχουν αμετρητες λεξεις της εννοιας θεος,αλλα μια μοναχα λεξη υποδηλωνει την ανυπαρξια του και δεν μπορει να ειπωθει αλλιως.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

:text-welcomewave:
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Απάντηση