The Doctor Is In

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Oscar Wilde έγραψε:Only the shallow know themselves.
Με περιμένατε, το ξέρω. Βήμα βήμα, αγάλι αγάλι, σιγά σιγά, γλύκα γλύκα, κούτσα κούτσα, κτλ κτλ. Πάω πίσω στην τρύπα μου τώρα και θα'μαι στο φουμπουγκρούπιο για όποιον θέλει, γιατί είμαι σε περίοδο "κλειστή" στις αυτοπεριγραφές ατ δε μόμεντ, ίσως κάποια άλλη στιγμή υποχωρήσουν τα τραλαλά μου. Ήθελα όμως να πω μια καλησπέρα, έστω και με το δικό μου ιδιότροπο στυλ. Καλώς σας βρήκα, λοιπόν.

-Soth
Spoiler: Εμφάνιση
...μ'αρέσει που'χουμε εμότικον για προσευχή, παρεμπιπτόντως. :pray: :shifty: Επίσης, +1 στον αδμίν που έβαλε το ποστ λίμιτ στους 66600 χαρακτήρες, αγαπάμε ίστερ εγκς <3
Άβαταρ μέλους
Claire
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 29 Μάιος 2013 20:20
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς το το παιδί.

:teasing-tease:
kapages έγραψε:

Δεν εχεις δικαιωμα να σε σιτισω αχρηστε ή ατυχε διπλανε μου.
Το κανω επειδη με συμφερει.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Κανε λιγο κουμαντο, μην φυγεις παλι τοσο γρηγορα
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Claire
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 29 Μάιος 2013 20:20
Όνομα Ιστότοπου: -

Τι σημαίνει κουμάντο?

Με ανησυχεί ο kapages -συχνά-
kapages έγραψε:

Δεν εχεις δικαιωμα να σε σιτισω αχρηστε ή ατυχε διπλανε μου.
Το κανω επειδη με συμφερει.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες και στο σαλόνι μας. Κάτσε πρώτα λίγο να σε φιλέψουμε κατιτίς, μην φεύγεις αμέσως.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Έλα βρε Σωτήρη, καλώς ήρθες και από εδώ!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλησπέρα φίλε
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ρε τι ξέρετε όλοι σας που εγώ δεν ξέρω; ... (η κουτσομπόλα της παρέας)
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Μελάνη έγραψε:Ρε τι ξέρετε όλοι σας που εγώ δεν ξέρω;
Εγώ ξέρω την προπαίδεια! 'Η προπέτεια ήταν; Όλο τα μπερδεύω.

Ααα, κάτι πήρε το αυτί μου για φίλεμα, δεν έχει ξημερώσει η μέρα που θα πω όχι. Τί καλό τρώμε; (από 4 το'χω αυτό αντί χαιρετισμού, αν πιστέψω τη μάνα μου) Γεια σας, γεια σας! Που έχει ελεύθερο κάθισμα;
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Χμμμ, δύο είναι τα τινά εδώ. Ή απάντησα και περιμένει moderation, ή είχα γράψει απάντηση, δεν πάτησα submit, ξεχάστηκα με κάτι, κόλλησε το pc, συνουσιάστηκε ο Δίας με οτιδήποτε κινείται στην ευρύτερη περιοχή του γαλαξία, έκανα reboot κι έμεινε έτσι να κρέμεται. Αν είσαι moderator και διαβάζεις, κοψ'το, δεν πειράζει. Αν όχι... σιγά μη θυμηθώ τί είχα γράψει και πώς. Ας το επιχειρήσουμε, όμως.
Μελάνη έγραψε:Ρε τι ξέρετε όλοι σας που εγώ δεν ξέρω;
Εγώ ξέρω προπαίδεια, πάντως. Και προπέτεια, προπαντώς. Γεια σου κι εδώ, Μελάνη :shifty:

apeleytheros, σ'έχω δει κάπου, κάπου σε ξέρω; Τα μάτια σου αυτά, μου'ναι τόσο γνωστά; :think:

Τους υπόλοιπους δε σας γνωρίζω εκ πρώτης όψεως (ή εκ πρώτου username), αλλά χέλλοου! ...φίλεμα άκουσα, ώπα. Και, αν πιστέψω τη μάνα μου, από 4 χρονών αντί για καλησπέρα, "τι φαί έχετε" ρωτούσα στις επισκέψεις. Τί καλό, λοιπόν; Κάθεται κανείς εδώ ή να κάτσω;
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

τιποτα, δικο μου το λαθος.

Κλαίρη, το κουμάντο το κάνουν οι άντρες. Οι γυναίκες δεν κανουν κουμαντο, κουμανταρουν απευθειας (τους αντρες). :D
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

kapages έγραψε:...Οι γυναίκες δεν κανουν κουμαντο, κουμανταρουν απευθειας (τους αντρες). :D
Γεγονός το οποίο γνωρίζουν ελάχιστες γυναίκες και ακόμη λιγότεροι άνδρες...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Claire
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 29 Μάιος 2013 20:20
Όνομα Ιστότοπου: -

Πολλά στερεότυπα ρε παιδιά, πολλά. Γιατί?
kapages έγραψε:

Δεν εχεις δικαιωμα να σε σιτισω αχρηστε ή ατυχε διπλανε μου.
Το κανω επειδη με συμφερει.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Μελάνη, αν ακολουθήσεις τον "ιστότοπό" του στο φέισμπουκ θα διαπιστώσεις ότι τον ξέρεις απ' την ομάδα. Εκείνος, δε, αναγνωρίζει όσους χρησιμοποιούν και στα δύο το ίδιο όνομα. Μ' εμένα ίσως παιδευτεί λιγάκι...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Φτου, γμτ, τα περάσανε και τα δυο μηνύματα. Ένιγουεη (κλίνεται κατά το Χέμινγουεη).
tasos_didymoteicho έγραψε:αν ακολουθήσεις τον "ιστότοπό" του
Όντως γι'αυτό το'βαλα, αλλιώς θα τ'άφηνα κενό. :) Πιθανότατα θα το αφαιρέσω αργότερα.
tasos_didymoteicho έγραψε:Μ' εμένα ίσως παιδευτεί λιγάκι...
...ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΕΣΥ;!!
Claire έγραψε:Πολλά στερεότυπα ρε παιδιά, πολλά. Γιατί?
Θα συμφωνήσω, για ελάτε να δίνουμε το καλό παράδειγμα!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

snm έγραψε:...ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΕΣΥ;!!
Spoiler: Εμφάνιση
Σούζυ, καλέ, Σούζυ. Μα για ποια με πέρασες; :mrgreen:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Τώρα αν χρησιμοποιήσω τις προσβάσεις διαχειριστή για να βρω ποιος είναι θα είναι ζαβολιά, έτσι; :cry:
tasos_didymoteicho έγραψε: Εκείνος, δε, αναγνωρίζει όσους χρησιμοποιούν και στα δύο το ίδιο όνομα.
ma ego den xrisimopoio to idio! :lol:
tasos_didymoteicho έγραψε:Μ' εμένα ίσως παιδευτεί λιγάκι...
καλέ μην καρφώνεσαι! :twisted:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Καλέ μου, ποιες προσβάσεις διαχειριστή; Φάτσα κάρτα το'χω βάλει το λινκ για το φουμπού :whistle: Ένα κλίκι δρόμος είναι :)
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες κι εδώ :)
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Dank u wel ;)
"The very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views."
- The Doctor
Απάντηση