Καλημέρα!

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
vasopanol
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Απρ 2014 07:45
Όνομα Ιστότοπου: -

Χαίρομαι πολύ που είμαι εδώ μαζί με όλους εσάς!!!! Από τη στιγμή που αποφάσισα να μην ανήκω σε θρησκόληπτους δογματισμούς ένιωσα πως δεν ήμουν και τόσο αποδεκτή από πολλούς γνωστούς και φίλους για τις απόψεις μου. Χρειαζόμουν έναν χώρο σαν αυτόν. Νιώθω πολύ όμορφα που είμαι εδώ.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες!!

πες κανένα βιογραφικό στοιχείο για σένα αν θέλεις, να ξέρουμε με ποια/ποιόν μιλάμε βρε παιδί μου.

δες και αυτό επί τη ευκαιρία αν μπορείς να έρθεις!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
vasopanol
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Απρ 2014 07:45
Όνομα Ιστότοπου: -

Ονομάζομαι Βάσω. Είμαι παντρεμένη και έχω 2 παιδιά. Εργάζομαι ως ιδωτική υπάλληλος και ταυτόχρονα σπουδάζω στο ΕΑΠ, Φυσικές Επιστήμες. Από τότε που αποφάσισα και επέλεξα να μην ανήκω σε κανένα θρησκοληπτικό δόγμα ένιωσα κάπως "σαν τη μύγα μες στο γάλα". Χαίρομαι που μπορώ να είμαι εδώ και να ανταλλάξω απόψεις χωρίς να χρειάζεται να απολλογούμαι για τα πιστεύω μου. Στους χώρους μου με αντιμετωπίζουν κάπως διστακτικά και με επεξεργάζονται σαν να είμαι κάτι το περίεργο, όταν εκφράζω τις δικές μου απόψεις, οι οποίες είναι πέρα για πέρα αντίθετες με τα στερεότυπα τα δικά τους. Χαίρομαι ειλικρινά πολύ που είμαι εδώ. Καλή εβδομάδα σε όλους!!!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες. Και δική μας χαρά να σ' έχουμε εδώ.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Γεια σου Βάσω.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Stan
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2013 04:18
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσήρθες Βάσω!
"Εκείνοι που μπορούν να σας κάνουν να πιστεύετε σε παραλογισμούς, μπορούν να σας κάνουν να διαπράξετε ακρότητες" - Βολταίρος
"Για να γνωρίσεις ποιος σε κυβερνάει, απλά μάθε ποιον δεν επιτρέπεται να επικρίνεις" - Βολταίρος
"Η βία είναι το τελευταίο καταφύγιο των ανίκανων" -Ισαάκ Ασίμωφ
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Βασω καλως ηρθες.Οσο για την εκφραση των αποψεων σου προς τον κοινωνικο περιγυρο δεν ειναι απολυτως απαραιτητη.Κι επειδη το ιδιο περιπου συμβαινει σε ολους μας και η θρησκεια γενικοτερα δεν βασιζεται μοναχα στα πιστευω,αλλα ειναι ενα συνολο παραλογων κανονων κι εθιμων που σκοπο εχουν να εξαντλουν τον ανθρωπο σωματικα,ψυχικα και οικονομικα βαζοντας τον να πραττει αχρηστα κι ζημιογονα πραγματα θελει αρκετο θαρρος να μπορεσεις να αντισταθεις απεναντι στην κοινωνικη πιεση.

Αλλα τουλαχιστον με την οικονομικη κριση οι δικαιολογιες αφθονουν κι εαν οντως τα πραγματα ειναι δυσκολα οπως βαλθηκαν και διατεινονται ολοι οι θρησκοληπτοι,τοτε εμεις ας μην τα κανουμε δυσκολοτερα κι ας χαλασουμε και κανενος τους το χατιρι.Κι ας μας μεινει τελικα αρκετος χρονος,χρημα και διαθεση.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

:text-welcomewave:
Minds are like para-chutes. They only function when open.
vasopanol
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Απρ 2014 07:45
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλημέρα! Σας ευχαριστώ όλους για το ζεστό καλοσώρισμα!
Απάντηση