Another one bites the dust

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
sugoruyo
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013 02:56
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:καλώς ήρθες και στα ενδότερα της Ένωσης!
Σαν να μυήθηκα σε secret society έμοιασε αυτό! Είπαμε είμαστε όργανο των Μασόνων (οι οποίοι υποχρεωτικά πρέπει να είναι minimum deists/pantheists).


どうもありがとうございました
“The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be.” ― Douglas Adams.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

どう致しまして。

απόλαυσε...
"παλιοεβραίοι"

μασόνοι!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

sugoruyo έγραψε:Σαν να μυήθηκα σε secret society έμοιασε αυτό!
Ναι, προσπαθούμε να κάνουμε το προϊόν πιο ελκυστικό... γι' αυτό καλλιεργούμε κλίμα μυστηρίου. :geek: : brrr :
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
sugoruyo
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013 02:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Status update

Δε θυμάμαι καν πότε ήταν το τελευταίο μου ποστ εδώ...
Επειδή εξαφανίστηκα για ένα μεγάλο διάστημα κάπως ξαφνικά είπα να ενημερώσω μέσα από δω για την περίπτωση που αναρωτήθηκε κανείς τι απέγινα και που χάθηκα.

Μέσα Φλεβάρη έσκασε μύτη το χαρτί της κατάταξης του στρατού και λειτούργησε σαν ξυπνητήρι.
Αποφάσισα ότι δε θα πήγαινα και άρχισα να ψάχνω δουλειά έξω. Σε εκείνη τη φάση εξαφανίστηκα από το φόρουμ και το facebook λόγω έλλειψης χρόνου.

Πλέον από άνεργος στην Ελλάδα που ήμουν όταν έγινα μέλος, βρίσκομαι εργαζόμενος στην Αγγλία.
Έχω δύο εβδομάδες στη δουλειά και ένα μήνα περίπου στην πόλη.

Σιγά σιγά τα πράγματα μπαίνουν στο ρυθμό τους οπότε θα ξαναεμφανιστώ κι εγώ δειλά δειλά εδώ.

Αυτάάάάάάά......
“The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be.” ― Douglas Adams.
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Συγχαρητηρια για την καινουργια σου δουλεια .
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
sugoruyo
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013 02:56
Όνομα Ιστότοπου: -

spylab έγραψε:Συγχαρητηρια για την καινουργια σου δουλεια .

Awwww thanks. :P

Εύχομαι σε όλους να έχουν μια καλή δουλειά και ένα φιλικό εργασιακό περιβάλλον.
“The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be.” ― Douglas Adams.
Άβαταρ μέλους
Claire
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 29 Μάιος 2013 20:20
Όνομα Ιστότοπου: -

Συγχαρητήρια για την απόφαση σου να μην πας στρατό!

Εύγε!

:happy-cheerleadersmileygirl:
kapages έγραψε:

Δεν εχεις δικαιωμα να σε σιτισω αχρηστε ή ατυχε διπλανε μου.
Το κανω επειδη με συμφερει.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Γιώργο καλή αρχή εκεί πέρα!
Όντως έκανε εντύπωση που εξαφανίστηκες υπέθεσα ότι πήγες στρατό τελικά.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Συγχαρητήρια για τη δουλειά, το στρατό (που δεν πήγες) και κυρίως για την Αγγλία!! Σε ποια πόλη;
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
sugoruyo
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013 02:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Βρίσκομαι στο Reading, 30-40 μίλια δυτικά του Λονδίνου.
Ποτέ δεν πίστευα ότι θα ζεσταινόμουν στην Αγγλία αλλά αυτές τις μέρες έχουμε κάτι 20άρια και 25άρια με λιακάδες... η Αγγλία μπορεί να είναι πολύ ωραία όταν είναι ηλιόλουστη.

Δουλεύω ως "operations engineer" (δηλαδή system administrator) σε μια εταιρεία που λέγεται DataSift και ασχολείται με data από τα διάφορα social media.

Έχω καταφέρει να βρω ένα καλό διαμέρισμα σε κεντρικό σημείο, (δύσκολο πράγμα στην Αγγλία) πάνω στον Kennet (παραπόταμος του Thames) και το γραφείο είναι μέσα στο campus του Πανεπιστημίου που σημαίνει απίστευτες ποσότητες πρασίνου και μια λίμνη for good measure.

Απλά αυτό τον καιρό έχω χάσει τελείως την επαφή με πράγματα που δεν επηρρεάζουν άμεσα την καθημερινότητά μου εδώ γιατί είμαι ακόμα σε μια φάση οργάνωσης του σπιτιού και προσαρμογής.
Επιπλέον στο γραφείο έχουμε βραδιές με επιτραπέζια, dungeons & dragons, pub nights και nerf wars οπότε ξεμένω σχεδόν κάθε απόγευμα εκεί για διασκέδαση, κάτι το οποίο φαντάζει πολύ περίεργο μετά την εμπειρία μου από τη δουλειά στην Ελλάδα.

Έχω ακόμα τα μπλεξίματα του να βγάλω status ανυπότακτου εξωτερικού και δω τι θα γίνει με το πρόστιμο του Μπένυ (€6000 είναι αυτά), οπότε ψάχνομαι ακόμα.
“The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be.” ― Douglas Adams.
Απάντηση