DrR

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DrR
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2009 21:42
Όνομα Ιστότοπου: Doctor Reason
Επικοινωνία:

Γειά σας, είμαι ο DrR (http://www.youtube.com/user/DoctorReason) και σας βρήκα μέσω Urfurshlaag and/or Αόρατη Μελάνη (δεν θυμάμαι που είδα το λινκ). Είμαι Ντώκινς άθεος (δηλαδή δεν είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει θεός, απλά του δίνω απειροελάχιστη πιθανότητα) και μεγάλωσα σε σπίτι με άθεους γονείς οπού πάντα πρυτάνευε η λογική και η επιστήμη.

Αυτά για την ώρα!
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

DrR έγραψε:μεγάλωσα σε σπίτι με άθεους γονείς οπού πάντα πρυτάνευε η λογική και η επιστήμη.
Γίνονται αυτά τα πράγματα στην Ελλάδα;
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες! Για πες μας, πως είναι να μεγαλώνεις σε σπίτι με άθεους. Έχω μεγάλη περιέργεια...
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
bozonio
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 17:42
Όνομα Ιστότοπου: black hole
Επικοινωνία:

Καλωσήρθες Doctor! Εμείς γνωριζόμαστε και από Utube ;)
«Όσο οι άνθρωποι πιστεύουν σε Θεούς, τόσο θα βασιλεύουν οι δαίμονες...»
http://www.blackhole-bozonio.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
DrR
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2009 21:42
Όνομα Ιστότοπου: Doctor Reason
Επικοινωνία:

fanisoleo έγραψε:Καλώς ήρθες! Για πες μας, πως είναι να μεγαλώνεις σε σπίτι με άθεους. Έχω μεγάλη περιέργεια...
Πρέπει να με βοηθήσεις λίγο... Τί εννοείς; Γιατί για μένα αυτό είναι το default και δεν ξέρω τίποτα άλλο :P

Γεια σου bozonio, my fellow catlover!
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες (τυχερέ άνθρωπε/-Έλληνα)! :D
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Καλώς τον το δόκτορα!

Ωραίο το βιντεάκι στο γιουτιουμποκάναλό σου. Και αναρωτιόμουν πως είναι οι Νεφελίμ... :-)

Το κακό με κάτι τέτοιους μαλάκες σαν το Λιακόπουλο είναι ότι μιλάει μόνος του, χωρίς αντίλογο. Συνεπώς μπορεί να λέει ότι θέλει, όσο ανακριβές και να είναι. Το ίδιο ισχύει και για τις "προφητείες" του, τα 99 από τα 100 που λέει και που δεν επαληθεύονται, ξεχνιούνται. Όταν το 1 από τα 100 του βγαίνει, πουλάει μούρη, ακριβώς γιατί δεν υπάρχει κανείς που να βγαίνει μαζί του και να του υπενθυμίζει τις μαλακίες που έλεγε.

Τις εκπομπές του τις βλέπουν δεκάδες χιλιάδες άτομα, ενώ βίντεο σαν το δικό σου απελπιστικά λίγοι. Είναι ανατριχιαστικό το πόσος κόσμος τον πιστεύει και τον υποστηρίζει. Και το φοβερό είναι ότι έχει καταλάβει πως όσο πιο παλαβές είναι οι θεωρίες του, τόσο καλύτερα πουλάνε.
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

gamato to videaki
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Σε εμένα το default είναι αγιασμός κάθε πρώτη του μηνός, εκκλησία στις ''μεγάλες'' γιορτές, να κάνουμε το σταυρό μας όταν περνάμε από εκκλησία/νεκροταφείο και γενικά διάφορα χαριτομένα!!!
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

^ Με άλλα λόγια είσαι ρυθμισμένος στο φυσιολογικό ελληνικό default. Το μόνο που δεν με πειράζει είναι η μαστούρα από το θυμιάτισμα :lol:

Anywayz, DrR καλωσόρισες, κορυφαίο το βιντεάκι περι LiakoScience :clap:
Άβαταρ μέλους
DrR
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2009 21:42
Όνομα Ιστότοπου: Doctor Reason
Επικοινωνία:

fanisoleo έγραψε:Σε εμένα το default είναι αγιασμός κάθε πρώτη του μηνός, εκκλησία στις ''μεγάλες'' γιορτές, να κάνουμε το σταυρό μας όταν περνάμε από εκκλησία/νεκροταφείο και γενικά διάφορα χαριτομένα!!!
Εγώ προσεύχομαι ΜΟΝΟ πριν φάω μακαρονάδα με κεφτεδάκια :D
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Για να μην έχει σαλμονέλα;
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

ofilo na omologiso oti mia fora prosefxithika ke zitisa kati apo ton theo. Kata tin diarkia omos tu olu enxirimatos o egefalos mu estelne simata oti ime gelios ke mu prokaluse disaresta sinesthimata pu parempodizan tin sigentrosi mu. Otan ipa "ti malakies kano ?" eniosa ton egefalo mu na gemizi xara ke na mu xamogelai. :D
Άβαταρ μέλους
DrR
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2009 21:42
Όνομα Ιστότοπου: Doctor Reason
Επικοινωνία:

tactical έγραψε:Για να μην έχει σαλμονέλα;
Θα σε παρακαλούσα να μην προσβάλεις έτσι το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας. Είναι η θρησκεία μου και ωφείλεις να το σέβεσε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DrR την 22 Ιούλ 2009 04:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Σεβασμός στο ιπτάμενο μακαρονοτέρας και στον μέγα σουβλακέα.
Η πρώτη καταγεγραμένη επαφή με το μακαρονοτέρας:
Εικόνα
Απάντηση