Welcome FivosRazor1 !!!

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες και καλές δημοσιεύσεις!

Αν και μόνο 15, είσαι στο σωστό δρόμο... :clap: :clap: :clap:



Δεν σας τά 'λεγα; Έχουμε ελπίδες.
Σε καμμιά 15ριά, 20, 30 χρόνια, μπορεί ο πλανήτης να είναι εντελώς διαφορετικός απ' ότι φανταζόμαστε...
Αν υπήρχε το Διαδίκτυο όταν (κάποιοι από εδώ μέσα) ήμασταν 15, θα ήταν ήδη αλλιώς, αλλά δεν πειράζει...
"Κάλλιο αργά, παρά αργότερα!", λέω, ως γνήσιος αισιόδοξος (αν και καλά πληροφορημένος), παραφράζοντας τη γνωστή ρήση.

Και πάλι καλώς ήρθες! :handgestures-thumbupright:
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
ntoreMy
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 26 Απρ 2009 12:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Μα τον Τουτατίς μακάρι να είμαστε ακόμα όλοι εδώ μετά από 15 χρόνια και αν βγεις σωστός υπόσχομαι να σου στείλω 10 ταψιά γαλακτομπούρεκο! :D :D :D :D
Καλώς όρισες Razor. Η παρατήρησή σου για την σειρά των μαθημάτων μου άρεσε πολυ! Αντιμετώπιζα κι εγώ το ίδιο θέμα γι αυτό έφτασα να μένω από απουσίες σχεδόν σε όλες τις τάξεις του λυκείου...βέβαια σε συμβουλεύω να μην το κάνεις αυτό γιατί κάθε τέλος της χρονιάς συχτήριαζα που δεν μπορούσα να πάω για μπανάκι-κοπάνα...
Και ες αύριον τα σπουδαία...
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

ntoreMy έγραψε:Μα τον Τουτατίς μακάρι να είμαστε ακόμα όλοι εδώ μετά από 15 χρόνια και αν βγεις σωστός υπόσχομαι να σου στείλω 10 ταψιά γαλακτομπούρεκο! :D :D :D :D
Mα τον Μπέλενο ( ;) ), έτσι και μου στείλεις γαλακτομπούρεκα θα σε μισήσω! :naughty: :snooty: :hand:
(Αν σκεφτείς κάτι καλύτερο και όχι παχυντικό, πες μου...)
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
ntoreMy
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 26 Απρ 2009 12:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Σε 15 χρόνια Emil θεωρώ πιθανότερο να υπάρχει γαλακτομπούρεκο με αρνητικές θερμίδες , παρά αθεϊστικό πληθυσμιακό ποσοστό κοντά στις προσδοκίες σου... :)
Ή μπορεί να μας το έχουνε κόψει κι αυτό γιατί θα βρούνε κανά φονικό μειωνέκτημα στο φύλλο... :cry:
Και ες αύριον τα σπουδαία...
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Σε 15 χρόνια τότε, My ntoreMy, στείλε μου 2 Νουβίες κι ας μείνω νηστικός (από γαλακτομπούρεκα*) !!! ;)










Μα τον Όντιν!
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες Razor ;) ! Πάρε του χρόνου μία απαλλαγή από τα θρησκευτικά να ξεμπερδεύεις ;) .
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Το παίρνω εγώ το γαλακτομπούρεκο αν δεν το θέλετε :mrgreen:
:O
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Γιώργος έγραψε:Το παίρνω εγώ το γαλακτομπούρεκο αν δεν το θέλετε :mrgreen:
...10 ταψιά; :o :o :o

...Παντρεύεσαι; :clap:
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Astron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 10 Μαρ 2009 15:18
Όνομα Ιστότοπου: Σπίθες
Επικοινωνία:

Μα πού είναι ο FivosRazor??? :roll:
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Για εκείνο το γαλακτομπούρεκο ψήνομαι κι εγώ... Γιώργο το μοιραζόμαστε;

Συμφωνώ πάντως, όσο περνάει ο καιρός, οι νέες γενιές φαίνονται πιο συνειδητοποιημένες και ψάχνονται πιο πολύ σ'αυτά τα θέματα από νωρίς, υπάρχει ελπίδα!!!
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

ναι ρε, np.
:O
Άβαταρ μέλους
ntoreMy
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 26 Απρ 2009 12:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Λοιπόν σχετικά με τα 10 ταψιά γαλακτομπούρεκο δεσμεύομαι ότι αν σε 15 χρόνια είμαστε ακόμα εδώ και οι άθεοι είμαστε σε ποσοστό τουλάχιστον 60% στην Ελλάδα θα ανοίξω τα φύλλα με τα χεράκια μου και θα φροντίσω να σταλούν στον Εμίλ μετά από εκεί αν ο νόμιμος ιδιοκτήτης τους αισθάνεται γενναιόδωρος θα τα μοιραστεί κατά βούληση. Μέχρι τότε μάλλον θα βολευόμαστε με το Κοσμικόν...και δεν μας χάλασε! άσε που μια έκληξη με περίμενε όταν γύρισα Ελλάδα αυτή την φορά...ο Γαλυφιανάκης κάνει Delivery... έχω ήδη κάνει καλό λογαριασμό! Το εκμέκ τα σπάει!
Ο Razor, Astron, μου φαίνεται ότι λήγωσε ο άνθρωπος και το έχει ρίξει στις πάστες ποντικάκι...(πω πω αυτές κι αν μου λείψανε)
Και ες αύριον τα σπουδαία...
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Άρα έχεις 15 χρόνια για να μάθεις να κάνεις γαλακτομπούρεκο. Μην δηλητηριάσεις και κανέναν και υποθέσουμε ότι ήταν δάκτυλος θρήσκων. :lol: :lol: :lol:
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Astron έγραψε:Μα πού είναι ο FivosRazor??? :roll:
Kάποιος να του στείλει ΠΜ !
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

ntoreMy έγραψε:Λοιπόν σχετικά με τα 10 ταψιά γαλακτομπούρεκο δεσμεύομαι ότι αν σε 15 χρόνια είμαστε ακόμα εδώ και οι άθεοι είμαστε σε ποσοστό τουλάχιστον 60% στην Ελλάδα θα ανοίξω τα φύλλα με τα χεράκια μου και θα φροντίσω να σταλούν στον Εμίλ μετά από εκεί αν ο νόμιμος ιδιοκτήτης τους αισθάνεται γενναιόδωρος θα τα μοιραστεί κατά βούληση. Μέχρι τότε μάλλον θα βολευόμαστε με το Κοσμικόν...και δεν μας χάλασε! άσε που μια έκληξη με περίμενε όταν γύρισα Ελλάδα αυτή την φορά...ο Γαλυφιανάκης κάνει Delivery... έχω ήδη κάνει καλό λογαριασμό! Το εκμέκ τα σπάει!
Ο Razor, Astron, μου φαίνεται ότι λήγωσε ο άνθρωπος και το έχει ρίξει στις πάστες ποντικάκι...(πω πω αυτές κι αν μου λείψανε)
Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που έχει μάθει να σκέπτεται στα Αγγλικά... :dance:
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

ntoreMy έγραψε:...ο Γαλυφιανάκης κάνει Delivery... έχω ήδη κάνει καλό λογαριασμό! Το εκμέκ τα σπάει!
Αχ τι μου θύμισες... πριν δεκαπέντε χρόνια Πορτο Ράφτη που κάναμε γενοκτονία στα ινδιανάκια του Γαλυφιανάκη...εποχές και εκείνες...και τα ινδιανάκια δεν ήταν και το δυνατό του χαρτί...με συγκίνησες μπαγάσικο...
...τι θα έλεγες σε 15 χρόνια να έφτιαχνες ινδιανάκια ;; :o
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
ntoreMy
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 26 Απρ 2009 12:53
Όνομα Ιστότοπου: -

O Emil αποφασίζει... αν θέλει του κάνω και εσκιμοάκια... ινδιανάκια ε?...δεν έχω ρωτήσει αν παίζει κάτι τέτοιο στο κατάστημα της καισαριανής... μου έβαλες ιδέα! Θα γυρίσω Γερμανία και θα τους πω ότι έφερα και την άλλη μισή Νότα αυτή που είχα ξεχάσει στο ζαχαροπλαστείο...χεχεχε! Δεν θα είμαι πια η γραμματέας αλλά ο security!
Και ες αύριον τα σπουδαία...
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

ntoreMy έγραψε:O Emil αποφασίζει... αν θέλει του κάνω και εσκιμοάκια... ινδιανάκια ε?...
Πρόσεχε βρε παιδί μου...
Πώς τα λες αυτά...
Θα μας παρεξηγήσουν! ;) :D :lol:
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Απάντηση