Aneraidistos όπως....Άθεος

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
aneraidistos
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 19 Μάιος 2009 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια και από μένα.Είμαι 27 ετων και Σαλονικιός και Παοκτσης(με το Π κεφαλαίο γιατί ένας είναι ο θεός Παοκ!) και αθεος και σουβλακιστής και τεμπελιστής και ποδοσφαιριστής και πολλά άλλα -ιστής.Διαβάζω αρκετά και φυσικά ασχολούμε πολύ με τα θέματα περί θρησκειών και τα λοιπά.Μεγάλωσα σε οικογένεια που είναι ολοί άθεοι και μάλιστα όχι μόνο στο όνομα αλλά και με άποψη.Χαρηκα που βρήκα αυτό το φορουμ μιας και άνετα μπορώ να εκθέσω τις αποψεις μου χωρίς μουρμούρες και περίργες ματιές των θειστών
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

aneraidistos έγραψε:....Χαρηκα που βρήκα αυτό το φορουμ μιας και άνετα μπορώ να εκθέσω τις αποψεις μου χωρίς μουρμούρες και περίργες ματιές των θειστών
Γειά σου και σε σένα ! Να σου πω ότι έχουμε εδώ και ένα θεϊστή, μετριοπαθή αδογμάτιστο που μάλλον ψάχνεται. Ως "esemplare unico", είναι η μασκώτ του μαγαζιού, και τον φυλάμε σαν κόρη οφθαλμού.
Enjoy your stay.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
JustAnotherGoneOff
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 17 Μαρ 2009 23:32
Όνομα Ιστότοπου: Λαπούτα
Επικοινωνία:

Τον τρελό παπά τι τον έχετε εκεί στον ΠΑΟΚ;

[youtube]OIakh1BmYoY[/youtube]

:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

Καλώς ήρθες!
aneraidistos
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 19 Μάιος 2009 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Τρελό βιντεάκι πάντως.Από ευρηματικότητα άλλο τίποτα!!Μπαοκ και ξερό ψωμί.Γεια σου παπά παπά που είναι η παναγιά....
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Γειά σου και σε σένα ! Να σου πω ότι έχουμε εδώ και ένα θεϊστή, μετριοπαθή αδογμάτιστο που μάλλον ψάχνεται. Ως "esemplare unico", είναι η μασκώτ του μαγαζιού, και τον φυλάμε σαν κόρη οφθαλμού.
Enjoy your stay.
Να διορθώσω και να πω γι' αυτόν τον θειστή ότι δεν είναι θειστής αλλά χριστιανός ορθόδοξος, και δεν είναι αδογμάτιστος αλλά δέχεται όλα τα δόγματα της Ορθόδοξης εκκλήσίας και ότι δεν είναι ακριβώς η μασκότ αλλά η μύγα μας στο γάλα. 8-)
Ναι και περιέργως δεν ψάχνομαι. Είμαι κατασταλαγμένος. Και πράγματι δεν ξέρω τι δουλειά έχω εδώ μέσα. Της μύγας ή της μασκότ.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Πιστός έγραψε: Ναι και περιέργως δεν ψάχνομαι. Είμαι κατασταλαγμένος. Και πράγματι δεν ξέρω τι δουλειά έχω εδώ μέσα. Της μύγας ή της μασκότ.
Πάντως πολλά ερωτήματα θέτεις, για κάποιον που λέει ότι δεν ψάχνεται.
Και κατασταλαγμένος δεν είσαι, αν δεν περνάς από το παγκάρι τακτικά. Περνάς;
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Κοίταξε εσύ μπορεί να βλέπεις αυτό που έχει για εσένα μόνο αξία. Αν για εσένα έχουν αξία μόνο τα χρήματα , τότε παγκάρι θα βλέπεις. Εγώ θα βλέπω το κεράκι.
Και κεράκια ανάβω συχνά και τακτικά.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Πάντως απ'ότι βλέπεις Πιστέ κανείς δεν σε παίρνει από τα μούτρα,σε αντίθεση με κάποιους "δικούς μας" που είχαν την αφροσύνη ή το θάρρος (το ένα πάει συχνά μαζί με το άλλο) να postάρουν σε Χ.Ο.® blogs.

Το αντικείμενο της πίστης σου ουδόλως το σεβόμαστε αλλά το άτομό σου μέχρι τώρα-δεν έχεις παράπονο έτσι;

Κουβεντιάζεις πολιτισμένα και αυτό τουλάχιστον εμένα μου φτάνει.Όσον αφορά δε το ρόλο σου εδώ μέσα αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να το απαντήσεις εσύ.Εν τω μεταξύ είσαι ευπρόσδεκτος.

Για μασκώτ δεν το κόβω πάντως.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Πιστός έγραψε:Κοίταξε εσύ μπορεί να βλέπεις αυτό που έχει για εσένα μόνο αξία. Αν για εσένα έχουν αξία μόνο τα χρήματα, τότε παγκάρι θα βλέπεις. Εγώ θα βλέπω το κεράκι.
Και κεράκια ανάβω συχνά και τακτικά.
Εγώ είμαι οικονομολόγος, και δίνω στα χρήματα την αξία που τους αρμόζει, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγώτερο.
Ενοχλούμαι από την φιλαργυρία αυτών που υποτίθεται ότι πρεσβεύουν την απέχθεια στο χρήμα. Η υποκρισία είναι από τα χειρότερα και ανηθικότερα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου. 90% των παπάδων είναι έτσι. Και έχοντάς σε πελάτη, βγάζουν. Κάτσε εσύ και κοίτα το κερί, να κοιτάει ο παπάς το παγκάρι. Με γειά σου.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε:
Πιστός έγραψε:Γειά σου και σε σένα ! Να σου πω ότι έχουμε εδώ και ένα θεϊστή, μετριοπαθή αδογμάτιστο που μάλλον ψάχνεται. Ως "esemplare unico", είναι η μασκώτ του μαγαζιού, και τον φυλάμε σαν κόρη οφθαλμού.
Enjoy your stay.
...και ότι δεν είναι ακριβώς η μασκότ αλλά η μύγα μας στο γάλα. 8-)
...
Τώρα, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, ''σαν το γάλα μες τις μύγες'' ταιριάζει καλύτερα... ;) :lol:

Υ.Γ. Διόρθωσε βρε Πιστέ το όνομα στην υπογραφή, Ντοστογιέφσκι είναι. Επίσης δεν σου κρύβω, ότι αυτή τη σκάλα πολύ θα ήθελα να τη δω! :D
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε:Κάτσε εσύ και κοίτα το κερί, να κοιτάει ο παπάς το παγκάρι.
Εκτός από το παγκάρι, κοιτάει και το κωλαράκι σου, να φυλάγεσαι :D
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_art ... 009_315456
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

...πάμε τις κόντρες;
Ιερέας κατηγορείται για αρπαγή ανηλίκου και απόπειρα μαστροπείας
[14.05.2009, 07:48]
Μέγεθος γραμμάτων: Μικρότερα γράμματα Μεγαλύτερα γράμματα
Ιερέας κατηγορείται για αρπαγή ανηλίκου και απόπειρα μαστροπείας

Φορούσε τα άμφια και με ευλάβεια ο 56χρονος άνδρας ιερουργούσε στον Ιερό Ναό της Κοίμησης της Θεοτόκου στα Βασιλικά της Σαλαμίνας. Στο νησί τον είχαν για άγιο άνθρωπο αφού στα Παλούκια είχε κατάστημα με εκκλησιαστικά είδη και εικόνες στο οποίο μάλιστα είχε μαζέψει μια νεαρή Αλβανή. Στην πολύβουη όμως Αθήνα όπου ήταν το δεύτερο σπίτι του (στη λεωφόρο Λιοσίων, κοντά στους οίκους ανοχής της οδού Φυλής), ο ίδιος έδειχνε άλλο πρόσωπο που κανείς δεν ήξερε. Μέχρι που το μεσημέρι της Δευτέρας, μετά από σχετικό ένταλμα που εξέδωσε ανακριτής, οι άνδρες του τμήματος Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος συνέλαβαν τον 56χρονο Κώστα Ουλιανούδη για απόπειρα αρπαγής ανηλίκου και απόπειρα μαστροπείας.

Ο «μαϊμού», όπως αποδείχτηκε αργότερα, ιερέας που παρίστανε σε ηλεκτρονικές συνομιλίες στο Ιντερνετ τον... πιτσιρικά, παγίδευσε σε ραντεβού 15χρονη γόνο εύπορης οικογενείας των βορείων προαστίων και εκεί προσπάθησε να την πείσει να εκδίδεται. Οταν όμως η κοπέλα αρνήθηκε, εκείνος δεν δίστασε να τη βάλει στο αυτοκίνητό του για να την απαγάγει. Η ανήλικη σώθηκε χάρη στην επέμβαση ενός 18χρονου φίλου της από τον οποίο είχε ζητήσει να την ακολουθήσει. Το θαρραλέο αγόρι άρχισε να κλοτσά το αυτοκίνητο, ο 56χρονος αιφνιδιάστηκε και η κοπέλα βγήκε από το όχημα.

Η αντίστροφη μέτρηση για τη σύλληψή του ξεκίνησε στις 30 Δεκεμβρίου όταν ο πατέρας της ανήλικης και στέλεχος εταιρείας πήγε στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και ανέφερε την περιπέτεια που έζησε η κόρη του στο Κολωνάκι. Η 15χρονη, όπως είπε, συνομιλούσε με τον άγνωστο δράστη επί ένα μήνα. Παριστάνοντας τον 16χρονο, της έκλεισε ραντεβού στο «Da Capo» στις 8 Δεκεμβρίου. Ντυμένος με τζιν παντελόνι και μοντέρνα ρούχα έκατσε στο τραπέζι και της αποκάλυψε ότι αυτός ήταν ο συνομιλητής της. «Είσαι ωραία κοπέλα και θέλω να σε βγάλω στην "πίστα" για 1.200 ευρώ» της «πέταξε» στην κουβέντα και της πρότεινε να κάνει έρωτα με αγνώστους.

Η καταγγελία έθεσε σε συναγερμό τους αστυνομικούς που ακολουθώντας τα ψηφιακά ίχνη και με άρση του απορρήτου τηλεφωνικών κλήσεων βρήκαν σύντομα τη γεωγραφική θέση του δράστη, τη στιγμή του ραντεβού και τα στοιχεία του. Καθώς όμως δεν γνώριζαν τη φυσιογνωμία του, επί τρεις εβδομάδες πήγαιναν στις λειτουργίες που έκανε στην Κοίμηση της Θεοτόκου. Κατέληξαν στο ότι δεν ήταν ιερέας αφού είχε διαγραφεί απ' όλες τις παλαιοημερολογίτικες σέχτες. Εμαθαν ακόμη πως είχε πάρει διαζύγιο από τη γυναίκα του με την οποία έχει δύο αγόρια, 16 και 20 χρόνων, και συζούσε με την Αλβανή που είχε στο κατάστημά του. Οι αστυνομικοί ήθελαν να τον πιάσουν αμέσως, αλλά καθώς το αδίκημα δεν ήταν αυτόφωρο, έφτιαξαν δικογραφία και την υπέβαλαν στην Εισαγγελία. Τη Δευτέρα, ο ανακριτής έβγαλε το ένταλμα σύλληψής του. Ετσι, μέχρι να απολογηθεί την Παρασκευή, βρίσκεται στα κρατητήρια.

Madata.GR - Ιερέας κατηγορείται για αρπαγή ανηλίκου και απόπειρα μαστροπείας (15 May 2009)

http://www.madata.gr/index.php/epikairo ... 35934.html
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Μου θες και κόντρες; Να σου βάλω ένα λίνκ για τον Ροΐδη, να σε τελειώσω... :D
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε:Μου θες και κόντρες; Να σου βάλω ένα λίνκ για τον Ροΐδη, να σε τελειώσω... :D
:hand: Είναι ήδη στα "αγαπημένα''/''σελιδοδείκτες''... ;)
Κόντρα, εννοούσα ανάμεσα στους εκεί παπάδες με τους δικούς μας. :dance:
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

EmilofCrete έγραψε:Κόντρα, εννοούσα ανάμεσα στους εκεί παπάδες με τους δικούς μας. :dance:
GREEKS ARE UNPLAYABLE !! :dance: :dance: :dance: :dance:
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε:
EmilofCrete έγραψε:Κόντρα, εννοούσα ανάμεσα στους εκεί παπάδες με τους δικούς μας. :dance:
GREEKS ARE UNPLAYABLE !! :dance: :dance: :dance: :dance:
MY POINT EXACTLY!!!
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Εμένα οι Εμμονές Ροΐδη μου θυμίζουν Αιμοροΐδες.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Παλιότερα, είχα έναν αναπτήρα με περίεργο σχήμα και έκανα ένα μίνι-ψυχολογικό-τεστ σε γνωστούς και φίλους...
Φυσικά, δεν υπήρχε σωστή και λάθος απάντηση, απλώς έβλεπε κανείς πού γυρνάει συνήθως το μυαλό του άλλου.
Αν έλεγε π.χ. μοιάζει με φασόλι, οι συνειρμοί του περιφέρονταν γύρω από το φαγητό.
Αν έλεγε με πιγκουίνο, ήταν φυσιολάτρης.
Αν έλεγε κάτι σεξουαλικό, ... ;)

:think: ...άσχετο;
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Πιστός έγραψε:Εμένα οι Εμμονές Ροΐδη μου θυμίζουν Αιμοροΐδες.
Μακάρι όλοι οι πιστοί στην Ελλάδα μαζεμένοι να είχατε το μισό μυαλό από αυτό του Ροΐδη και του Λασκαράτου. :text-bs:
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Γιατρος Του Ικα έγραψε:
Πιστός έγραψε:Εμένα οι Εμμονές Ροΐδη μου θυμίζουν Αιμοροΐδες.
Μακάρι όλοι οι πιστοί στην Ελλάδα μαζεμένοι να είχατε το μισό μυαλό από αυτό του Ροΐδη και του Λασκαράτου. :text-bs:
Γιατρέ σε βρίσκω επιθετικό χωρίς λόγο. Έχουμε 2-3 topic στα οποία λέμε να μη μας τσουβαλιάζουν και τώρα εσύ τσουβαλιάζεις τους πιστούς. Το έχουμε θίξει ξανά το θέμα ευφυίας - θρησκείας. Και αν θυμάμαι καλά εσύ ήσουν κάργα κατά του ρατσισμού. Δεν υπάρχει λόγος να γίνεσαι επιθετικός χωρίς να προκαλείσαι. Ένα λογοπαίγνιο ήταν άλλωστε αυτό που είπε ο Πιστός.
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Απάντηση