DeadSouL141

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DeadSouL141
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 18 Μάιος 2009 13:54
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλως σας βρηκα!

Ζοριζομαι λιγο να ξεκινησω να γραφω για τον εαυτο μου μιας και με ξερω τοσο καλα που δεν εχω λογια να με περιγραψω :)

Είμαι 24 ετών και αθεος απο τα 16 (περιπου). Οταν το εμαθε η μανα μου ακολουθησε μια πολυωρη συζητηση/μονολογος του οποιου το ζουμι ηταν : "ευτυχως δεν εισαι Σατανιστης" και δωθηκε η ευχη/καταρα :Μακαρι να βαλεις μυαλο πριν παθεις κατι σοβαρο (καρκινο? ακμη? πιστη? ) και δεν σε βοηθησει ο θεος.

Χάρηκα πολυ που ειδα πως υπαρχει και ενα φορουμ για εμας τους "τρελους" και "απιστους" που αποφασισαμε να βγουμε απο την ντουλαπα :D

Θα ζητησω συγνωμη εκ των προτερων για τυχων ορθογραφικα λαθη στα posts μου μιας και εγω και η ορθογραφια ακολουθουμε σχεδον παντα παραλληλους δρομους :P

Αυτα. Καλως σας βρηκα και παλι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DeadSouL141 την 19 Μάιος 2009 12:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The trouble with having an open mind is that people will insist on coming along and trying to put things in it
Άβαταρ μέλους
kavatzas7
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 07:34
Όνομα Ιστότοπου: -

καλός ηρθές φιλε!
Δέν είναι ο άνθρωπος δημιούργημα του Θεού, αλλα ο Θεός δημιούργημα του ανθρώπου.
Άβαταρ μέλους
ntoreMy
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 26 Απρ 2009 12:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Τι σύμπτωση...κι εγώ με την ορθογραφία δεν πολυσυναντιόμαστε...μάλλον εσύ παίρνεις τον αριστερό παράλληλο κι εγώ τον δεξί γι αυτό δεν σε έχω πετύχει... ;)
Καλώς τον!
Και ες αύριον τα σπουδαία...
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Άσχετο, αλλά πραγματικά έχουμε πολλούς ανορθόγραφους στο φόρουμ... βρε λες να συνδέεται η ανορθογραφία με την αθεΐα? :o
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Astron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 10 Μαρ 2009 15:18
Όνομα Ιστότοπου: Σπίθες
Επικοινωνία:

Καλωσόρισες DeadSoul!
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσήρθες! Αυτό που είπε η Αόρατη Μελάνη φοβάμαι πως ισχύει. Από τότε που άρχισα να ασχολούμε με την θρησκεία γράφο τα ρήματα με όμικρον. Και ενώ είμαι σίγουρος ότι πατάο/ γράφο το ωμέγα μία ανώτερη δύναμη αλλάζει τα ωμέγα και τα κάνει όμικρον. Μπορεί να είναι σημάδι! Η δευτέρα παρουσία πλησιάζει!!!! :pray:
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Λοιπόν, καλώς ήρθες καταρχάς. Κατά δεύτερον θέλω να σου πω πως έχει δίκιο η μητέρα σου. Μπορεί να πάθεις κάτι πολύ σοβαρό! Να βγάλεις ακμή!!! :p

Όσο για την ορθογραφία κι εγώ την χάνω που και που (αν και επανέρχομαι στον σωστό δρόμο σιγά σιγά), το word κάνει θαύματα (αληθινά θαύματα, όχι σαν τις εικόνες που κλαίνε και τέτοια)!!!
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Καλώστονα κι ας άργησε. Αποκτάμε εκπροσώπους από όλες τις ηλικίες, σιγά-σιγά.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Άσχετο, αλλά πραγματικά έχουμε πολλούς ανορθόγραφους στο φόρουμ... βρε λες να συνδέεται η ανορθογραφία με την αθεΐα? :o
Μπα, μην το λες, κοίτα πώς γράφει ένας που πιστεύει (σε άλλο ΦΟΡΟΥΜ):
Ολες αυτες της αποριες που γραφεις, θα της βρεις στην αγια γραφη ΑΝ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ .αλλιως κανε καμια αλι δουλια, και μην ασχολισαι αλο με το θεμα, οσο για τα διαφωρα σαιτ που μας παραθετεις, ειναι για να περνα η ωρα ......και ΜΙΑ παρατιρησει, δεν ξερεις να κανεις καμια αλι δουλια..
...
ανοιξε την αγια γραφη στα κεφαλαια που σου γραφω και μετα πιστεβο οτι θα αλαξεις γνωμη
...
ο χριστος θα ερθει να εισαι συγουρος αλα οχι οπως ειρθε την πρωτη φωρα θα ερθη πολυ διναμικα και θα καταστρεψη λεει στο αποκαλιψη 11.18. εκεινους που καταστρεφουν τη γη
...
Για να δεις. οτι ειπαρχει θεος. το μονο που χρειαζεσε ειναι να ρειξης μια ματια γυροσου για να δεις.. πιος εφτιαξε ολα αυτα τα πραγματα .......το Συμαν τα βουνα τη θαλασα τα ζωα τη φυση ολα αυτα πως εγειναν μονατους καπιος δεν πρεπει να ταχει φτιαξει ολα τοσω αρμονικα σχεδιασμενα
Θες κι άλλα;
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Λουκρητία
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 21:17
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσήρθες DeadSouL141 :P

Όσον αφορά την ορθογραφία, για κάποιο λόγο εκνευρίζομαι όταν βλέπω πολλά ορθογραφικά λάθη σε ένα ποστ-ελπίζω να μη θίγω κανέναν και καμία, την προσωπική μου άποψη εκφράζω-, καθώς και εκφραστικά λάθη κτλ., και γενικότερα, λάθη, θεωρώ πολύ σημαντικό το γεγονός να μιλάει και να γραφει ένας άνθρωπος σωστά, σε οποιαδήποτε γλώσσα, γι'αυτό και προσπαθώ να μην κάνω εκφραστικά λάθη, με τα ορθογραφικά δεν είχα πρόβλημα ποτέ xD OFFTOPIC xD
The world holds two classes of men,intelligent men without religion, and religious men without intelligence--Abu Ala Al-Ma'arri
aneraidistos
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 19 Μάιος 2009 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σου και από μένα.Ελπίζω να γίνουμε πολύ περισσότεροι.Λέτε καμιά μέρα να μπω στο φορουμ και να δω 10000 μέλη?Θα πάθω πίστη!!!!
Απάντηση