Cafeeine

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cafeeine
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: 06 Απρ 2009 16:15
Όνομα Ιστότοπου: Confused Cogitations
Τοποθεσία: Montreal (for now...)
Επικοινωνία:

Γιώργος εδώ, αισίως 32 ετών, μεταφραστής στο επάγγελμα και αναζητών εργασία, έχω το μεγάλο μειονέκτημα να μην μπορώ να προσεύχομαι να μου πέσει η δουλειά στα χέρια....
:lol:

Μεγάλωσα σε Χ.Ο οικογένεια, αλλά πέρασα πολλά χρόνια στο εξωτερικό και δεν είχα πολλά πάρε δώσε με εκκλησίες. Παράτησα τα περισσότερα Χ.Ο δόγματα κάπου στην εφηβεία αλλά κράτησα την ιδέα κάποιου γενικού καλόβολου θεού, που μάλλον ήταν η βάση για όλα τα παγκόσμια δόγματα και δεν πολυσκέφτηκα το θέμα μέχρι περίπου πριν 3 χρόνια, όπου μετά απο online συζητήσεις και κάποια ιστολογία, ρώτησα σοβαρά τον εαυτό μου αν πιστεύω οτι υπάρχει κάτι σαν θεός και η απάντηση ήταν ξεκάθαρη. Είναι εντυπωσιακό πόσο πιο καθαρά βλέπει κανείς τα πράγματα όταν κάνει τις σωστές ερωτήσεις...
"If you believe in forever, then life is just a one night stand,
If there's a rock 'n' roll heaven, well you know they've got a hell of a band."
Or not;)
(Righteous Brothers)
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες. :D
:O
Άβαταρ μέλους
Λουκρητία
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 21:17
Όνομα Ιστότοπου: -

Bienvenue :P
The world holds two classes of men,intelligent men without religion, and religious men without intelligence--Abu Ala Al-Ma'arri
Απάντηση