Liarak

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
liarak
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 24 Απρ 2009 08:05
Όνομα Ιστότοπου: -

Γειά σας κι από μένα,

είμαι 46, με ένα γιο 8 μηνών (Διαγόρα πρέπει να φτιάξουμε σχέδιο), μαθηματικών σπουδών στην Αθήνα, ασχολούμαι με αλλότρια (Quality managment) αλλά διαβάζω απο το 1980 περίπου βιβλία εκλαικευμένης επιστήμης (το πρώτο ήταν το 'Gödel, Escher, Bach: an Eternal Golden Braid' ενα καταπληκτικό βιβλίο για θετικούς επιστήμονες) και παρακολουθώ ιδιαιτέρως τον Dawkins στον συναρπαστικό του αγώνα.

Δηλώνω ορθολογιστής (δλδ. κάποια λογική εξήγηση θα υπάρχει βρε αδερφέ) και επακόλουθο άθεος. Στην ζωή μου πάω σε κηδείες, γάμους κ.λπ., μόνο στα έκτακτα περιστατικά δηλαδή κυρίως για κοινωνικούς λόγους. Παντρεύτηκα κι ο ίδιος βέβαια με θρησκευτικό γάμο και ομολογώ οτι πέρασα ωραία (σε νησί, ξωκλήσι δίπλα στη θάλασσα) και δεν το μετανιώνω. Εχω κάποιους ενδοιασμούς για την βάπτιση του γιού μου. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα με την γυναίκα μου (άθεη επίσης). Διάβασα την Μελάνη και την θέση της και προβληματίζομαι.

Αυτά και καλές δημοσιεύσεις..
Απάντηση