Καλώς σας βρήκα, tasos_didymoteicho

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Τηγανιές και Σχάρες. Στο στόμα είν' η απόλαυση, στην τσέπη τα λεφτά :lol:

Περιμένω πρόγραμμα εξεταστικής, τελευταίας αν όλα πάνε καλά, οπότε δεν μπορώ να πω ακόμα.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν πιστεύω μ' αυτό το άβαταρ να 'χεις και την απαίτηση να σου ευχηθούμε "καλή τύχη"! :snooty: :mrgreen:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

:lol: :lol: Υπόσχομαι να μην πω "επίσης". :mrgreen:
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

:music-guitarred: :band-singer: :band-singer: :big-band: :Drums: :harp: :piano: :banana-angel: :banana-blonde: :banana-dance: :banana-dreads: :banana-guitar: :banana-jumprope: :banana-linedance: :banana-ninja: :banana-rainbow: :banana-rock: :banana-skier: :banana-stoner: :banana-tux: :banana-wrench: :character-beavisbutthead: :greetings-clappingorange: :greetings-clappingyellow: :greetings-clapyellow: :happy-wavemulticolor: :happy-cheerleaderkid: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileyguy: :happy-jumpeveryone: :occasion-balloons: :text-lol:
Αριθμός μελών 1000 (+)
[1000 anergi 30 Ιουν 2011 18:28]

Εντάξει, σίγουρα πολλοί έχουν διαγραφεί, κι ο απόλυτος αριθμός είναι πλασματικός (ακόμα), όμως δεν παύει να είναι ένα τεράστιο άλμα, που αφήνει ανοιχτά παράθυρα ελπίδας.

Υ.Γ. Ξέρω (και δεν είναι ανάγκη να μου το τονίζετε/υπενθυμίζετε): είμαι χαζοχαρούμενος!!!
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
zab
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2010 10:23
Όνομα Ιστότοπου: -

Νομίζω ότι είναι παράλειψη των διαχειριστών που το Χιλιοστό μέλος δεν πήρε κάποιο δωράκι (πχ. ένα μπλουζάκι της Ένωσης βρε αδελφέ).
«Όταν ένα άτομο πάσχει από μία πλάνη, αυτό λέγεται τρέλα... Όταν πολλά άτομα πάσχουν από μία πλάνη, αυτό λέγεται θρησκεία»!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Από Σάββατο ως την επόμενη Παρασκευή θα τριγυρνάω (οικογενειακώς) εκεί (Σύβοτα Θεσπρωτίας) και στην ευρύτερη περιοχή. Πέραν του τράι, τον οποίον μάλλον θα συναντήσω, αν υπάρχει κάποιος άλλος που θα βρίσκεται προς τα κει κι ενδιαφέρεται για γνωριμία, ας επικοινωνήσει μέσω μηνύματος ή όπως αλλιώς μπορεί.
[youtube]-A95io2ZCaw&feature=share[/youtube]
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

31ο Παγκόσμιο Συνέδριο για την Έρευνα του Χορού "Προσέγγιση των πολιτισμών" Διδυμότειχο, 6‐10 Ιουλίου 2011. Πρόκειται για το μεγαλύτερο γεγονός στο χώρο της μελέτης του χορού, και την καλύτερη ευκαιρία για να παρουσιαστούν πρωτοποριακές εργασίες σε ένα μεγάλο κοινό επαγγελματιών, δασκάλων χορού, χορογράφων, ερευνητών, κριτικών και διοργανωτών. Προσεγγίζει όλες τις μορφές του χορού, τόσο καλλιτεχνικά όσο και επιστημονικά.Τα συνέδρια του CID‐UNESCO παρακολουθούν κατά μέσο όρο 400 ειδικοί από 30 χώρες των 5 ηπείρων (δεκαπλάσιοι από ότι σε ένα σύνηθες διεθνές συνέδριο). Διοργανώνεται από το Τμήμα Διδυμοτείχου του CID σε συνεργασία με το Διεθνές Συμβούλιο Χορού CID‐UNESCO. Είναι υπό την αιγίδα του Υπουργείου Πολιτισμού, του Υπουργείου Παιδείας, του Δήμου Διδυμοτείχου και της Εθνικής Επιτροπής UNESCO. Συνεχής ενημέρωση και εκτεταμένες πληροφορίες:

http://sites.google.com/site/didimotiho ... l.org/cdr/

Όχι μόνο φαί, κουνήσου λίγο αγόρι μου! :text-yeahthat:
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Ουφ, χάθηκα εδώ και λίγες μέρες, μαντέψτε πού και γιατί. Για λίγο ακόμα θα συνεχίσω ν' απέχω, μέχρι να ηρεμήσουμε. Αναλάβετε οι υπόλοιποι, παρακαλώ.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Εννοείται, Τάσο, το έχουμε καταλάβει (ακόμη κι εγώ που δε βλέπω τηλεόραση - μου τα λέει η μαμά μου!).

Κάνε τη δουλειά σου, ελπίζω να πάνε όλα καλά εκεί (όσο καλά γίνεται) και τα λέμε μετά.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

tasos_didymoteicho έγραψε:Ουφ, χάθηκα εδώ και λίγες μέρες, μαντέψτε πού και γιατί.
Διακοπές στην Σαμοθράκη;
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

Comte de Toulouse έγραψε:
tasos_didymoteicho έγραψε:Ουφ, χάθηκα εδώ και λίγες μέρες, μαντέψτε πού και γιατί.
Διακοπές στην Σαμοθράκη;
AURORA '11?
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Η Παναγία βοήθησε τα χωριά και τους κατοίκους από την πυρκαγιά, ενώ προστάτεψε σπίτια και εκκλησίες

Τι τρέχουν κάποιοι τζάμπα σα μαλάκες;
Spoiler: Εμφάνιση
Μεγάλη δοκιμασία έζησαν και ζουν μέχρι και αυτή την στιγμή οι κάτοικοι των Χωριών... του τέως Δήμου Βαλτετσίου Πάπαρι, Δάφνης, Μανιάτιου, Αγριακώνας, Καλτεζών κ.λ., στην Αρκαδία. Από τις πρωινές ώρες ο άνισος εχθρός που ήταν η πυρκαγιά που ξέσπασε στην περιοχή, απείλησε και συνεχίζει να απειλή με τις πύρινες γλώσσες της, ανθρώπινες ζωές, χωρία, καλλιέργειας και δάση της περιοχής.

Από την πρώτη στιγμή ο Κρατικός Μηχανισμός, η Περιφέρεια, Αστυνομία, ο Δήμος Τριπόλεως και οι τοπικοί παράγοντες με τους κατοίκους, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, για την κατάσβεση και την προστασία των περιουσιών των συνανθρώπων μας, προβαίνοντας συνάμα στην εκκένωση των Χωριών όπου ήταν απαραίτητο. Πρωτίστως όμως αξίζουν συγχαρητήρια στα παλληκάρια της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, τους αξιωματικούς τους πυροσβέστες και τους πεζοπόρους, που με αυτοθυσία ρίχτηκαν στην κατάσβεση της πυρκαγιάς όπου ήταν εφικτό λόγω των μεγάλων πύρινων μετώπων, και των αντίξοων καιρικών συνθηκών μιας και φυσούν στην περιοχή σφοδρότατη άνεμοι.

Δόξα το Θεό δεν έχουμε θύματα μέχρι στιγμής, ενώ δεν υπάρχουν σοβαρές ζημιές σε οικίες των ως άνω χωριών. Έχουν καεί χορτολιβαδικές και δασικές εκτάσεις όπως και κηπευτικά και δεντροκαλλιέργειες. Η φωτιά συνεχίζει να καίει στην περιοχή Λαγκάδα προς Καλτεζά, έχει κατακαύσει το όρος Τσεμπερού και οδηγείτε προς τα χωριά της Μεγαλοπόλεως και την Αγριακώνα.

Από θαύμα δεν κάηκε ο Ενοριακός Ναός της Δάφνης και της Παναγίας της Τσεμπερούς, ενώ μέχρι την ώρα δεν γνωρίζουμε τη έχει απογίνει ο Ναός του Αγίου Κων/νου στο Πάπαρι μιας και μαίνονται τα πύρινα μέτωπα. Μαζί με τους άρχοντες και τους υπευθύνους που βρέθηκαν κοντά στους συνανθρώπους μας που δοκιμάζονται από το πρωί βρέθηκε και ο Σεβ. Μητροπολίτης Μαντινείας και Κυνουρίας ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, μαζί με τον Εφημέριο των Χωρίων Πάπαρι π. Ιωάννη.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Αυτό μου θυμίζει ένα περιστατικό στις πυρκαγιές της Αθήνας το 2009. Αφού είχε τελειώσει το νταβαντούρι, βγαίναμε περιπολικά για τις αναζοπυρώσεις στα καμμένα (τότε ήμουνα στο Π.Κ. Πολυδενδρίου). Ενα πρωινό την ωρά που είχαμε αράξει έξω απο ενα εκκλησάκι κοντά στο Βαρνάβα (της παναγίας της τάδε) έρχεται μια γιαγιά και μας λέει "η παναγία βοήθησε και δε κάηκε ο ναός". Οπότε όταν απομακρύνθηκε λέω στον συνάδελφο "πολύ εγωίστρια αυτή η παναγία, δε μπορούσε να προστατεύσει και το γύρω δάσος να μη γαμιόμαστε τώρα;"
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Έδωσα το λάπτοπ για επισκευή, και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο/χρήματα να το φτιάξω, (μόλις το 'στειλα και περιμένω τη διάγνωση).

Αν όχι, θα ψάξω γι' άλλον, οπότε αν έχει κανείς κάτι υπόψη του, είτε σε προσφορές είτε σε μεταχειρισμένο, ας έρθει σ' επικοινωνία.

Ευχαριστώ
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Τους κατοίκους του νομού Ηλείας είναι φανερό ότι δεν τους αγαπά η Παναγία... θυμάμαι κάτι ωραία γλέντια εκεί πριν δυο χρόνια...
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

:evil: Κοίτα αλλα μην αγγίζεις

Άγγιξε αλλα μην δοκιμάζεις :evil:

:evil: Δοκίμασε αλλα μην καταπίνεις.

Εσείς δεν αφήσατε τίποτα ρε! : brrr :

Μέκανες να το ξαναδώ!
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Καταπληκτική ερμηνεία, επικό σενάριο στο συγκεκριμένο σημείο, σημείο αναφοράς που δεν το ξεχνώ ποτέ. Αλίμονο στους ηλίθιους που το είδανε χωρίς να πάρουνε χαμπάρι...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Όλα τα λεφτα η φάτσα του Πατσίνο την ώρα που ακουμπάει τον αγιασμό.

και η επική ατάκα

"Vanity my favorite sin"

Και το βιβλίο καλό ήταν και είχε και διαφορετικό τέλος
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Σε λίγες μόλις ώρες κλείνω ακριβώς ένα έτος, όσον αφορά την εδώ μέσα παρουσία μου. :big-band: :greetings-clappingorange: :greetings-clappingyellow: :happy-partydance: :happy-cheerleadersmileyguy: :occasion-birthday: :occasion-birthdaymulticolor: :occasion-cake: :occasion-candle:

Έχω ήδη ανέβει στο όγδοο σκαλί των δημοσιεύσεων :dance: , με την παρούσα ν' αποτελεί τη δισχιλιοστή έκτη, ασχέτως αν οι περισσότερες εξ' αυτών είναι της μιας ή των δύο σειρών :oops: , κι αν κατά πάσα πιθανότητα (κι όπως θα σας πουν οι... κακές γλώσσες :mrgreen: ) κατέχω το μεγαλύτερο ποσοστό στις off topic :shhh: :shifty: , βάζοντας, πιστεύω, κι εγώ το λιθαράκι μου στην ύπαρξη και φυσιογνωμία αυτού του χώρου.

Έχω αναλάβει εξ ολοκλήρου την παρακολούθηση του κοινοβουλευτικού ελέγχου, έχοντας ανατρέξει σε ΟΛΑ τα φετινά θέματα.

Έχω αναλάβει σχεδόν εξ ολοκλήρου το μπλογκ της Ένωσης, από το αρχικό στάδιο της αναζήτησης άρθρων μέχρι και τη δημοσίευσή τους, με συνέπεια, όπως έχω γράψει μόλις χθες, να το θεωρώ σαν παιδί μου :romance-caress: .

Τα ανωτέρω φυσικά, όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν, τα κάνω ως χόμπι, επειδή μ' αρέσει η προσφορά, η συμμετοχή και η δουλειά και δεν είμαι άνθρωπος που μπορεί να κάθεται και να βλέπει απλά τους άλλους να δραστηριοποιούνται, κάνοντας δε απλώς υποδείξεις ή εγείροντας απαιτήσεις.

Όμως, αυτά είναι μόνο ο πρόλογος, ο απολογισμός, αν θέλετε.

Αυτό που έχει πραγματική σημασία είναι η στέγη που βρήκα εδώ μέσα, σ' έναν χώρο που τον νιώθω εντελώς σαν σπίτι μου. Οι καταπληκτικοί πολυγνώστες φίλοι που έχω κάνει (η δε γυναίκα μου σας ονομάζει πλέον "οι ξερόλες οι φίλοι σου :) ), έστω και διαδικτυακά εξ αποστάσεως. Η πλάκα που έχω σπάσει αμέτρητες φορές. Τα πράγματα που έχω μάθει, και για τα οποία σας είμαι εκ βάθους καρδίας ευγνώμων. Το γεγονός ότι έχω διευρύνει τις γνώσεις μου, τους κύκλους επαφών μου, τις απόψεις μου, τις σκέψεις μου, τις ιδέες μου, τις ανησυχίες μου και γενικότερα τον ίδιο μου τον εαυτό και χαρακτήρα.

Να σημειώσω ότι πριν έναν ακριβώς χρόνο η επαφή μου με το διαδίκτυο ήταν ανύπαρκτη, μην έχοντας την παραμικρή ιδέα για το τι είναι και πώς λειτουργεί ένα φόρουμ, ποιοι είναι οι τρόποι διαδικτυακής συζήτησης, πώς χρησιμοποιούνται φωτογραφίες, tags, emoticons, youtube, παραπομπές κ.λπ., τι είναι και πώς λειτουργεί ένα μπλογκ, τι είναι το html (θυμάστε την πρώτη μου αντίδραση, μελάνη και EvanT;) και πάρα πολλά άλλα πράγματα, πρακτικά και τεχνικής φύσης, τα οποία τώρα θεωρώ απλώς αυτονόητα.

Ακόμη, δεν είχα την παραμικρή ιδέα για ένα σωρό φιλοσοφικούς όρους (όχι ότι τώρα έμαθα, αλλά τουλάχιστον τους αναγνωρίζω ως τίτλους) αλλά κι ένα σωρό φιλοσοφικές (και όχι μόνο) θεωρίες, απόψεις, ιδέες που διάβασα εδώ κατά την περιήγησή μου.

Επίσης ξαναλέω ότι πιστεύω πως ό,τι κάνω και κάνουμε έχει νόημα και δεν είναι άνευ αντικρίσματος ή ουτοπία. Προσπαθούμε να δώσουμε μία διέξοδο, μία εναλλακτική οδό, ένα αποκούμπι, φωτίζοντας το τούνελ προς την έξοδο της λογικής. Διεκδικούμε, παλεύουμε, φωνάζουμε απέναντι σ' έναν πανίσχυρο, παμπόνηρο, πολύπειρο, πανταχού παρόντα μηχανισμό εξουσίας και υποδούλωσης που αντιστέκεται σθεναρά (έως λυσσαλέα), ευέλικτα κι αθέμιτα σε κάθε ενδεχόμενη απόπειρα αποκαθήλωσής του, συστρατεύοντας όλα τα μέσα που διαθέτει.

Χαίρομαι λοιπόν αφάνταστα που σας βρήκα και σας γνώρισα, ευελπιστώ στο μέλλον να συναντήσω και όσο το δυνατόν περισσότερους και διά ζώσης (και, αντίστοιχα, θα χαρώ πολύ να με αναζητήσει όποιος από σας τύχει ν' ανεβεί προς τα μέρη μου — με μεγάλες πιθανότητες να συγκεντρώνουν, χωρίς να θέλω να σας απογοητεύσω, οι νεαρότεροι άρρενες που ακόμη δεν στρατεύτηκαν ;) ) και εύχομαι σε όλους τα καλύτερα για τη νέα χρονιά, αλλά και γενικότερα.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

tasos_didymoteicho έγραψε:Έχω ήδη ανέβει στο όγδοο σκαλί των δημοσιεύσεων :dance: , με την παρούσα ν' αποτελεί τη δισχιλιοστή έκτη
Να ξέρεις ότι επιτρέπεται να φτάσεις μόνο μέχρι την δεύτερη θέση. Αν τολμήσεις να ανέβεις περισσότερο, έχει άμεσο μπάν (Προστρέχω για άμεση ενημέρωση των όρων χρήσης)
tasos_didymoteicho έγραψε:ασχέτως αν οι περισσότερες εξ' αυτών είναι της μιας ή των δύο σειρών
Εχεις ψωμιά ακόμα για να φτάσεις "της μιας ή των δύο λέξεων"...
tasos_didymoteicho έγραψε:κι αν κατά πάσα πιθανότητα (κι όπως θα σας πουν οι... κακές γλώσσες :mrgreen: ) κατέχω το μεγαλύτερο ποσοστό στις off topic
Εσύ πας να κλέψεις ύπουλα κάθε τίτλο που υπάρχει εδώ μέσα. Τέσπα, μόλις ο Leo21 σου κάνει την παρατήρηση για παράβαση των όρων 9 και 10, θα συσκεφθούμε για το τι θα σε κάνουμε :lol: :lol:
tasos_didymoteicho έγραψε:Οι καταπληκτικοί πολυγνώστες φίλοι που έχω κάνει (η δε γυναίκα μου σας ονομάζει πλέον "οι ξερόλες οι φίλοι σου :) )
Εεεε, καλά... Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, ενοχλούν εμάς που τα ξέρουμε πράγματι.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Απάντηση