-=IMAGINOS=-

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
imaginos
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 06:09
Όνομα Ιστότοπου: ΥΓΡΟ ΠΥΡ
Τοποθεσία: Γκέτο Λαθρομεταναστών: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Γεια χαρά σε όλους! Eίμαι ο -=IMAGINOS=- ο Ταλιμπάν, έχω δύο μεγάλα φτερά στην πλάτη και ένα φωτοστέφανο πάνω στο κεφάλι μου που με ακολουθεί αυτόματα όπου πηγαίνω. Γαμώ τις τεχνολογίες μιλάμε. Χαίρομαι που έγινα μέλος σε αυτό το φόρουμ, είναι η πολλοστή φορά που γίνομαι μέλος σε ένα φόρουμ που ξέρω ότι θα είναι εκ των προτέρων εχθρικό απέναντι μου σχετικά με τις απόψεις μου βέβαια, γιατί φυσικά δε με γνωρίζετε, αυτό θα γίνει μόνο όταν πεθάνετε. Μέχρι τώρα γίνομαι μέλος μόνο σε "εχθρικά' φόρουμ γιατί πιστεύω ότι είναι πολύ βαρετό να ευλογούν οι άλλοι τα γένια μόνοι τους.

Άντε να δούμε... 8-)
Άβαταρ μέλους
ellinaki
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 07:56
Όνομα Ιστότοπου: Το ελληνάκι
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες -=IMAGINOS=-.

Μία συμβουλή: Όταν εξ αρχής χαρακτηρίζεις "εχθρικό" ένα forum ή ένα blog ή ένα βιβλίο, κλπ, είναι δεδομένο ότι δεν πρόκειται να αποκομίσεις τίποτα από αυτό. Όταν όμως διαβάζεις από περιέργεια και δέχεσαι εξ αρχής να αμφισβητείς συνεχώς αυτά που θεωρείς "σταθερές αξίες", τότε ενδεχομένως και να βγεις κερδισμένος.

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι αντίλογοι. Αρκεί να συνοδεύονται από επιχειρηματολογία προκειμένου να οδηγήσουν στην αμοιβαία μάθηση.
Life is hard? Compared to what?!?
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες Imaginos,

κανένα forum δεν είναι εχθρικό ή φιλικό. Είναι όπως το αντιλαμβάνεσαι. Εαν εσύ νομίζεις ότι θα είμαστε εχθρικοί επειδή απλά πιστεύεις, κάνεις λάθος. Προσωπικά δέχομαι τον διάλογο, και τις ιδέες των άλλων αρκεί να είναι τεκμηριωμένες, και να έχουν λογική. Και προσπαθώ πα΄ντα να τεκμηριώσω τις δικές μου, να δείξω την δική μου λογική.

Πήγα στο Blog σου και διάβασα μερικά πράγματα. Νομίζω ότι κάνεις μεγάλο λάθος σχετικά με τους άθεους. Άθεος σημαίνει απλά ότι δεν πιστεύουμε στην υπαρξη κάποιου θεού. Προσωπικά θεωρώ ότι δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία για να τεκμηριωθεί η υπόθεση του θεού.

Και όσον αφορά τις θρησκείες ακόμα και όταν πίστευα σε κάποιο ανώτερο ον, αρνήθηκα τον παραλογισμό, τον μισογυνισμό και όλα τα παρόμοια που φέρνουν οι θρησκείες.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Πάντως το ξεκίνημά σου δεν υπόσχεται και πολλά είναι αλήθεια.Δεν ξέρω,όταν κάποιος βάζει τον φανταστικό του φίλο να μου κάνει κωλοδάχτυλο,έχω ένα κόλλημα να μην το θεωρώ και πολύ εποικοδομητικό και συνήθως απαντώ με παρόμοια αίσθηση του "χιούμορ".

Δεν έχει καλωσόρισμα από μένα,δεν είμαι τόσο ανεκτικός όσο οι άλλοι,πιστεύω ότι η βία,λεκτική και μη είναι χρήσιμο πράγμα.
Προς το παρόν κίτρινη κάρτα.

Άϊντε να δούμε.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς τον Ιμάτζινο! Να σε προσφέρω έναν κρίνο για το καλωσόρισες?

Με την καλή έννοια!

(συγγνώμη, συγγνώμη, δεν μπόρεσα να αντισταθώ... :D )

Καλώς ήλθες!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση