Χοντρός Ιππολάτρης

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Χοντρός_Κ_ Ιππολάτρης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 16 Απρ 2009 01:01
Όνομα Ιστότοπου: -

Επιτρέψτε μου να καταχραστώ λίγο από το χώρο και τον χρόνο σας για να συστηθώ. Λέγομαι Χοντρός Κ. Ιππολάτρης (καλλιτεχνικό ψευδώνυμο) και παρ' όλο που δεν είμαι ιδιαίτερα φανατικός άθεος (όχι αγνωστικιστής ή κάτι τέτοιο. Απλά δεν τσακώνομαι με κόσμο επειδή πιστεύουν) πιστεύω πως θα μπορέσω να προσφέρω κάτι στις συζητήσεις που γίνονται εδώ και, ακόμα καλύτερα, να μπω σε διαδικασίες που θα με ωθήσουν να σκεφτώ κάπως αλλιώς.

Προέρχομαι από μια αθεϊστική ή εστω απελπιστικά χαλαρή θρησκευτικά οικογένεια (διαφορές απόψεων πατέρα και μητέρας αλλάζουν το μέσο όρο κι έτσι δεν είμαι σίγουρος ποιός χαρακτηρισμός είναι πιο ακριβής) και ως αποτέλεσμα βλέπω τη θρησκεία πιο πολύ σαν λαογραφικό στοιχείο παρά σαν τρόπο ζωής.

Στις συζητήσεις που παραβρίσκομαι, είτε διαδικτυακές είτε in real life, σπάνια θα συμμετέχω ενεργά, μου ταιριάζει περισσότερο να είμαι παρών και να παρακολουθώ και να ακούω και σπάνια θα μιλήσω αν δεν έχω κάτι να πω ή δεν μπορώ να στηρίξω τη γνώμη μου.

Κάνω μια από τις πιο βαρετές δουλειές που θα μπορούσε να κάνει άνθρωπος, και μου αρέσει πολύ. Είμαι 26 χρονών, και τα πάθη μου είναι η καλή μπύρα, το καλό ουίσκυ, οι πίπες (ως μέθοδος καπνίσματος, όχι αυτό που σκεφτήκατε, σαρδανάπαλοι),το internet, τα video games, και το να περνάω τη μέρα μου ξαπλωμένος κατά προτίμηση κάνοντας κάποιο συνδυασμό των παραπάνω.

Χαίρομαι που σας γνωρίζω, ή μαλλον θα σας γνωρίσω, και ελπίζω να με δεχτείτε στην παρέα σας και να αποκομίσουμε όλοι κάτι από την παρουσία μου εδώ.
If you're gonna bring out shotguns you'd better be prepared for the blast
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Κ.Ιππολάτρης ή Κηπολάτρης;

Το Χοντρός είναι αληθινό ή το έβαλες για ξεκάρφωμα; :D
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Γειά :D
:O
Άβαταρ μέλους
emily
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 11 Απρ 2009 15:39
Όνομα Ιστότοπου: -

Hello, καλως ηρθες στο forum ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λουκρητία
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 21:17
Όνομα Ιστότοπου: -

Kαλωσήρθες Χοντρέ Κ.Ιππολάτρη


:character-oscar:
The world holds two classes of men,intelligent men without religion, and religious men without intelligence--Abu Ala Al-Ma'arri
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Χοντρός_Κ_ Ιππολάτρης έγραψε:Απλά δεν τσακώνομαι με κόσμο επειδή πιστεύουν
Ούτε και μείς.Καλώς ήρθες Χ.Κ.Ι.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Αν και νεότερο μέλος, θα χαιρετήσω λόγω 'συνάφειας'...
(φίλιππος γαρ... ;) )
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Απάντηση