AgiosGeorgios

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
AgiosGeorgios
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 22:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σας,

Είμαι 27 ετών, και άθεος από ~7 χρονών. :D
Δηλαδή, ήμουν άθεος by default. Προσπάθησα να πιστέψω (μιμούμενος τους μεγαλύτερους) αλλά δεν γινόταν. Μου φαινόταν γελοίο.

Σπούδασα Φυσική στην Αθήνα, μετά έκανα το διδακτορικό μου στο ΜΙΤ, και εδώ και ένα χρόνο δουλεύω στο CERN.
Σύμφωνα με τον Λιακόπουλο (που δηλώνει μάλιστα συνάδελφος Φυσικός :?:), είμαι υποχθόνιος και το πείραμά μου είναι στην υπηρεσία του ΌξΑπόΔω :twisted:.

Είμαι αισιόδοξος πως και η Ελλάδα αλλάζει.
Πιστεύω ότι υπάρχει ένα παγκόσμιο ιδεολογικό ρεύμα, που ενθαρρύνει τους ορθολογιστές να μην φοβούνται να δηλώσουν άθεοι. Όπως οι ομοφυλόφιλοι βγήκαν απ' την ντουλάπα πριν λίγες δεκαετίες, έτσι τώρα βγαίνουν και οι άθεοι, και ο κόσμος γίνεται πιο ειλικρινής.
Πιστεύω πως και στην Ελλάδα φτάνει αυτό το ρεύμα.
Στην Ελλάδα το έχουμε ίσως μεγαλύτερη ανάγκη απ' ό,τι αλλού. Έχουμε ήδη χάσει πολλά ρεύματα τους τελευταίους αιώνες. Ας μην το χάσουμε κι αυτό.
Άβαταρ μέλους
Astron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 10 Μαρ 2009 15:18
Όνομα Ιστότοπου: Σπίθες
Επικοινωνία:

Καλώς τον συνάδελφο!
Κι εγώ συμμερίζομαι την αισιοδοξία σου για βελτίωση, αλλά νομίζω ότι η Ελλάδα όπως πάντα αλλάζει με λίγο πιο αργούς ρυθμούς απ' ό,τι οι άλλες χώρες.
Απάντηση