Τεμπελόσκυλο

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Χαιρετώ τα πλήθη!
Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια αυτή. Διαβάζω τακτικά τα ιστολόγια από κάποια ιδρυτικά μέλη του φόρουμ (π.χ. Διαγόρα, Σάιμον, κ.ά.) κι έτσι έμαθα για την ύπαρξή του.
Προσωπικά, στα 13-14 μου ήμουν ένθερμα πιστός στο χριστιανισμό από δική μου επιλογή (οι γονείς μου ποτέ δεν ήταν ιδιαίτερα θρησκευόμενοι, αν και η μητέρα μου όσο γερνάει τόσο περισσότερο πάει προς τα κει). Αργότερα στο Λύκειο άρχισα να έχω τις αμφιβολίες μου, να ψάχνω περισσότερο το θέμα και να κλίνω περισσότερο προς τον αγνωστικισμό. Τα τελευταία 2-3 χρόνια ξανασχολήθηκα με το θέμα διαβάζοντας και ακούγοντας απόψεις πολλών διαφορετικών ανθρώπων και μπορώ πλέον να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου άθεο.
Τι άλλα; Ηλικιακά είμαι στα πρώτα -άντα, ζω στην Αθήνα, εργάζομαι ως αναλυτής/προγραμματιστής και το ιστολόγιό μου είναι αφιερωμένο ώς επί το πλείστον στις ελληνικές cult ταινίες. :)

Καλώς σας βρήκα!
Άβαταρ μέλους
JustAnotherGoneOff
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 17 Μαρ 2009 23:32
Όνομα Ιστότοπου: Λαπούτα
Επικοινωνία:

Καλοσώρισες!
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Να πω και κάτι άσχετο προς τους διαχειριστές/συντονιστές: Υπάρχει δυνατότητα ένας χρήστης να επεξεργαστεί μια ανάρτηση που έχει κάνει; Γιατί διαπίστωσα κάνα-δυο ορθογραφικά κι ένα λάθος στο link στην παραπάνω ανάρτησή μου.
stratis_vip

Καλώς ήρθες!

Ο σύνδεσμος διορθώθηκε
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Γεια σου Τεμπελόσκυλο!! Καλώς ήρθες!!
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Απάντηση