Never fear, Vagelford is here...

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

Damn it Jim, I'm only a doctor (BSc. Galvaniser, M.Sc., Ph.D. Ungalvanised Tin)!!!
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Μου πήρε κάμποση ώρα να καταλάβω το "τενεκές ξεγάνωτος"... :lol: :lol: :lol:
Καλωσόρισες, Vagelford.
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

;) :p
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
Astron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 10 Μαρ 2009 15:18
Όνομα Ιστότοπου: Σπίθες
Επικοινωνία:

Καλωσόρισες φίλε μου!
Εγινες doctorας; Θέλω τον πλήρη τίτλο παρακαλώ!

Εγώ έγινα Φυσικός αλλά πριν το χαρώ και για εντελώς ανεξήγητους λόγους μου είπαν ότι δεν είμαι πια πολίτης και ότι πρέπει να φοράω διαρκώς χακί... Δε βαριέσαι, θα τους περάσει!

Αφιερωμένο :lol:
[youtube]pGMLCxKPMSE[/youtube]
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

LOL
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Καλώς τονα.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Είσαι λάθος : Ungalvanised Tin είναι ο Αγάνωτος τενεκές. Degalvanised Tin είναι ο ΞΕγάνωτος.
Anyway, καλώς ήλθες να σε γαλβανίσουμε :D
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

Σωστός, αλλά δεν είναι αδόκιμη η χρήση του "ξεγάνωτος" και για αυτόν που δεν έχει γανωθεί, εκτός από αυτόν που έχει χάσει την γάνωσή του.

;)
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
Panos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 12 Απρ 2010 11:33
Όνομα Ιστότοπου: -

Comte de Toulouse έγραψε:Είσαι λάθος : Ungalvanised Tin είναι ο Αγάνωτος τενεκές. Degalvanised Tin είναι ο ΞΕγάνωτος.
Anyway, καλώς ήλθες να σε γαλβανίσουμε :D
Σωστός... αν και το θέμα είναι να μην είσαι τενεκές.. το γάνωμα είναι λεπτομέρεια.. :-)

Και μιας και πιάσατε τα ελληνοαγγλικά χθες σε αυτό το απαράδεχτο ντοκιμαντέρ του ΣΚΑΙ για τους πιθανούς τρόπους καταστροφής της Γης άκουσα και το υπέρτατο λάθος στην μετάφραση.. Light Years = Ελαφριά Έτη.. μπαίνει στα 5 καλύτερα μαζί με το Έρμιο (Mercury), το Πολεμικό Άρχειο (WAR File - Web ARchive file), το Φόρουμ ανεμιστήρων (Fans Forum) και το φλιτζάνι της UEFA (UEFA Cup) :-)

Καλώς ήρθες Βαγγελόφορτε..
In the beginning it was Plasma.... H. Alfven
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

χαχα, το είδα και εγώ χθές το "ελαφριά έτη φωτός", και η απορία μου ήταν αφού έβαλε το "ελαφριά", το "φωτός" πως του προέκυψε; θα έπρεπε να λέει το πρωτότυπο " light light years " :lol:
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Panos έγραψε:Έρμιο (Mercury)
Που το θυμήθηκες αυτό, ήμουν πιτσιρίκα όταν το δείξανε το ντοκυμανταίρ!
Λίγο νωρίτερα είχαν δείξει κι ένα άλλο όπου το "Arson was suspected" μεταφράστηκε "υποπτεύθηκαν τον Άρσον"!

Απροπό, καλά όλα τα άλλα, όμως γιατί η ιδιότητα του γιατρού δεν μπορεί να συμβαδίζει μ' εκείνη του μπανιστιρτζή?
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

Αν και ο τόπος είναι μάλλον ακατάλληλος, είναι ένα καλό σημείο να ενημερώσω μερικούς φίλους απλά για να ξέρουν.

Σήμερα έφτασε και η δικιά μου ώρα να μου ζητήσει το facebook να καταθέσω ταυτότητες, διαβατήρια και πιστοποιητικά γέννησης που να δείχνουν ότι πράγματι είμαι αυτός που λέει το όνομα του προφίλ μου.

Φυσικά το facebook το μόνο που πρόκειται να του προσκομίσω είναι αυτό,
Οπότε, σε περίπτωση που αναρωτηθούν οι φίλοι εδώ που είναι και φίλοι στο facebook τι έγινε το προφίλ μου, θα ξέρουν τώρα τι ακριβώς έγινε.

Καλή Χρονιά λοιπόν και χρόνια πολλά σε όλους με Υγεία.

V.
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

V καλημέρα και καλή χρονιά, έχεις pm.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Off Topic
Panos έγραψε:Και μιας και πιάσατε τα ελληνοαγγλικά χθες σε αυτό το απαράδεχτο ντοκιμαντέρ του ΣΚΑΙ για τους πιθανούς τρόπους καταστροφής της Γης άκουσα και το υπέρτατο λάθος στην μετάφραση.. Light Years = Ελαφριά Έτη.. μπαίνει στα 5 καλύτερα μαζί με το Έρμιο (Mercury), το Πολεμικό Άρχειο (WAR File - Web ARchive file), το Φόρουμ ανεμιστήρων (Fans Forum) και το φλιτζάνι της UEFA (UEFA Cup) :-)
Σε ντοκιμαντέρ για τον Β'ΠΠ: "Οι κυριότεροι αντίπαλοι των γερμανικών δυνάμεων ήταν ο Μαντ, ο Κολντ και ο Σνόου".
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Απάντηση