τσίπουρο και γνωριμία

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Εξ αφορμής αφίξεως φίλου αθέου φεϊσμπουκά εκ Πατρών που θέλει να μας γνωρίσει, φιλική συνάντηση για τσίπουρα αύριο κατά τις 9 το βράδυ.
Ουζερί "Στου Θωμά"
Αστυδάμαντος 13, πλατεία Μεσολογγίου, Παγκράτι.
Ρίχτε καμιά ματιά εδώ πριν ξεκινήσετε, μην τυχόν αλλάξει κάτι, ή/και στείλτε μου πμ αν είναι να έλθετε.

Εγώ βολεύομαι με το τρόλεϋ 2 ή το λεωφορείο 54 από Πατησίων στο ύψος της Χέυδεν (προσοχή - δεν κάνουν στάση στο ίδιο σημείο).
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

...και με το τρόλεϋ 11, στάση Πλ. Παγκρατίου.
Με το μετρό, από Ευαγγελισμό δέκα λεπτά με τα πόδια...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Άλλαξα την ώρα σε 9μιση, γιατί τελικά η παρουσίασή μου αρχίζει 7 και όχι 6 όπως νόμιζα. Τέσπα.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση