Συνάντηση μελών του φόρουμ Κυριακή 11-4-10

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Αυτόν τον μήνα το φόρουμ κλείνει αισίως ένα χρόνο λειτουργίας. Αξίζει να το γιορτάσουμε!

Λογάριαζα να κανονίσω μια συνάντηση την Κυριακή 11-4-10 που είναι και η γιορτή του Άπιστου Θωμά, Προστάτη Αγίου των Άθεων (μεγάλη η χάρη του) 8-).

Συμπτωματικά κανονίστηκε εκείνη την Κυριακή η συγκέντρωση διαμαρτυρίας για τη φορολόγηση της εκκλησίας, σκέφτηκα λοιπόν να συνδυάσουμε το τερπνόν μετά του ωφελίμου. Η συγκέντρωση προγραμματίζεται να διαρκέσει περίπου 2 ώρες, από τις 12 ως τις 2 το μεσημέρι. Ας συγκεντρωθούμε λοιπόν όλοι στις Μητροπόλεις Αθηνών και Θεσσαλονίκης να κάνουμε τη διαμαρτυρία μας, και μετά τις 2 μαζευόμαστε και πάμε σε κάποιο πάρεγγυς ταβερνάκι να γνωριστούμε καλύτερα!

Θα φορέσω το γνωστό t-shirt με το avatar μου για να με γνωρίσετε. Όσοι σκοπεύουν να έρθουν ας το δηλώσουν ώστε να έχουμε μια εικόνα πόσοι θα είμαστε, μήπως χρειαστεί να κάνουμε καμμιά κράτηση κάπου.

Ελπίζω μόνο να μην έχουμε παρατράγουδα στη συγκέντρωση και κάνουμε τη μάζωξη στο αυτόφωρο... :mrgreen:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Geysser
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 26 Φεβ 2009 23:10
Όνομα Ιστότοπου: Adequatio Intellectus Et Rei
Επικοινωνία:

Δυστυχως δεν θα καταφερω να ειμαι εκει!Θα σας σκεφτομαι ομως!!! :D
Οταν θελεις κατι παρα πολυ, όλο το Συμπαν συνομωτει για να το αποκτησει οποιοσδηποτε αλλος
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Ούτε εγώ μπορώ να είμαι σε αυτή την συνάντηση, αφού θα βρίσκομαι στο Terraformers στο Σούνιο... Θα φύγω από Πέμπτη και θα επιστρέψω Δευτέρα 12/4
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Θα έχω φιλοξενούμενο από τα ξένα, λογικά δεν θα έχει πρόβλημα να έρθει στην διαμαρτυρία αλλά για μετά δεν ξέρω.. Θα του πω πάντως αν έχει όρεξη να κάτσουμε έστω και για λίγο (αν δεν σας πειράζει να έρθει κι ένας ισπανός που δεν είναι στο φόρουμ - είναι όμως άθεος κι αυτός).
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Επειδή δεν βλέπω ανταπόκριση και δεν ξέρω πόσοι θα έρθουν, αλλά και επειδή τα καταστήματα στην Αδριανού δεν δέχτηκαν να κάνουν κράτηση για 20 άτομα (ένα λίγο πολύ τυχαίο νούμερο κατά δική μου εκτίμηση), το ραντεβού θα είναι 2 με 2 και τέταρτο το μεσημέρι έξω από τη Μητρόπολη (ακριβώς μετά τη συγκέντρωση δηλαδή), και μετά από εκεί θα πάμε κάπου όλοι μαζί.

Εγώ θα προτείνω κάποιο κατάστημα στην Αδριανού, το Δια Ταύτα ή τη Δίοδο κατά πάσα πιθανότητα, και αναλόγως πού θα βρούμε.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

καιρού θέλοντως και συζύγου επιτρέποντως θα είμαι στην διαμαρτυρία αλλά όχι μετά.
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Άβαταρ μέλους
The Humble Programmer
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 01:52
Όνομα Ιστότοπου: -

20 άτομα?Πολύ αισιόδοξη σε βλέπω... :)
Τα λέμε αύριο
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

20 άτομα εννοοούσα όλοι οι διαδηλωτές μαζί! :mrgreen:

Λοιπόν η συνάντηση είχε σαρωτική επιτυχία! Παρευρέθησαν οι εξής: Nespa45, karakitsossecurity, the humble programmer, Ατίθασος Γιος, Άθεος, Ιοκάστη, Κλείτωρ και η υποφαινόμενη. Όπως βλέπετε συμπληρώσαμε τον μαγικό αριθμό οκτώ, ιερό αριθμό του βουδισμού, μοναδικής άθεης θρησκείας στην υφήλιο.

Κατόπιν τούτου βαθιά συγκινημένοι προχωρήσαμε σε θεία ζυθουζοποσία μετά συμποσίου σε παρακείμενο ιερό κατάστημα.

Συζητήθηκαν θέματα υψίστης σημασίας τα οποία δεν σας αναλύω εδώ για να σκάσετε από τη ζήλια σας.

Άντε παιδιά και στα επόμενα διπλάσιοι!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Geysser
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 26 Φεβ 2009 23:10
Όνομα Ιστότοπου: Adequatio Intellectus Et Rei
Επικοινωνία:

Τι εγινε;Τι εγινε; Πήτε μου κι εμένα βρε παιδιά! Γεμίσαμε δωμάτιο;
Οταν θελεις κατι παρα πολυ, όλο το Συμπαν συνομωτει για να το αποκτησει οποιοσδηποτε αλλος
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Συζητήθηκαν θέματα υψίστης σημασίας τα οποία δεν σας αναλύω εδώ για να σκάσετε από τη ζήλια σας.
Απ' ότι βλέπω η νέα θρησκεία έχει αποκρυφιστικές τάσεις... Αστα αυτά και λέγε τα καθέκαστα γιατί ως Μέγας Μάγιστρος και Κόμης Πάσης της Μεσογείου θα σε αφορίσω να μην αποτεφρώνεσαι ούτε με εκατό λίτρα κηροζίνη :lol: :lol:
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Απάντηση